Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Raptor 350 - strzela w gaźnik, gaśnie
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:20



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Raptor 350 - strzela w gaźnik, gaśnie 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.10.2018 22:12
Posty: 1
Imię: Marcin
Quad: Yamaha YFM350 Raptor, CF Moto Terralander 625
Poprzednie quady: Dinli Centhor 700
PostWysłany: 07.10.2018 22:55 
Raptor 350 - strzela w gaźnik, gaśnie
Witam.
Zwracam się z prośbą o podsunięcie pomysłów, jak rozwiązać problem z moim raptorem.
Otóż: kupiłem Rapotora 350. Na starym paliwie, świecy i oleju -jeździł. Postanowiłem zrobić mu serwis i od tamtej pory zaczęły się problemy. Wymieniłem olej, świecę i założyłem oryginalny filtr powietrza, bo poprzednio była jakaś gąbka nie wiadomo od czego. Wypłukałem zbiornik i wlałem czystego paliwka. Od tamtej pory odpala, ale strzela w gaźnik i aiboxa. Pierwsze typy padły na gaźnik. Został wyczyszczony. Zastosowałem też zestaw naprawczy do ssania, bo było nieruchome. Problem ani trochę nie ustał. Podejrzewałem, że cały czas dostaje się fałszywe powietrze, więc wymieniłem uszczelkę na króćcu między gaźnikiem, a cylindrem oraz uszczelkę na "puszce" gdzie wchodzi linka gazu - dalej nic. Wymieniłem w międzyczasie świecę ze standardowej na irydową - dalej bez zmian. Sprawdziłem u znajomego kompresję (nie pamiętam wartości), ale nie było źle. Postanowiłem sprawdzić rozrząd: jak ustawiłem górę na znaczniku, to dół odchodził do przodu o jakieś 4-5 mm. Przestawiłem więc o 1 ząbek, ale okazało się, że jest o 4-5 mm za daleko w 2 stronę. Ustawiłem zatem do pozycji wyjściowej i było idealnie (znacznik góra i dół - perfekt). Po jednym odpaleniu znacznik na dole znów się przestawił tak samo jak na początku. Jeżeli chodzi o moje typy, to obstawiam teraz:
- luz na klinie pod kołem magnesowym, co dereguluje zapłon;
- awarię cewki zapłonowej;
- awarię modułu.
Po zdjęciu pokrywy koła magnesowego, zauważyłem na jego powierzchni trochę opiłków, co teoretycznie mogło także powodować błędy zapłonu. Magneta jeszcze nie ściągnąłem, bo szukam ściągacza. Nie wiem, czy luz na klinie po rozbiórce będzie wyczuwalny. Magneto ani drgnie, ale może potrzeba większej siły.
Czy ktoś ma pomysł, lub miał podobny przypadek. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Pozdrawiam.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.