Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sprawdzanie poziomu oleju
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 12:18



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Sprawdzanie poziomu oleju 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 21.09.2016 19:42 
Sprawdzanie poziomu oleju
Witam, jak sprawdzić pzm oleju ?

7 dni temu był zalany olej i było go na full.

Dziś patrzyłem to była połowa, pojeździłem trochę odczekałem 10 min i była tylko jedna kreska ;/ Teraz przyjechałem i sprawdziłem bez czekania to były dwie kreski.

Podczas jazdy nie widziałem jakich kolwiek wycieków tylko czuję zapach oleju. Quad nie kopci chodzi jak złoto.

W takim razie jak sprawdzić poziom oleju ? Na zimnym czy na ciepłym silniku. Na wkręconym czy wykręconym bagnecie ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2016 21:01
Posty: 9
Miejscowość: Berlin-Debrzno
Imię: Lukasz
Quad: Yamaha Wolverine 450
Poprzednie quady: E-ton Yukon 150
PostWysłany: 25.09.2016 20:00 
Re: Sprawdzanie poziomu oleju
Zapach oleju możesz czuc , ale przekładniowego. U mnie jak jeżdżę szybciej, a jest za duzo oleju w tylnym dyfrze, to nadmiar wylatuje wezykiem (odpowietrzeniem)i akurat leci na silnik. Wtedy czuć zapach oleju. Zresztą przekładniowy ma inny zapach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.11.2007 18:58
Posty: 554
Miejscowość: Prabuty
Quad: Suzuki Kingquad 700 teraz a póşniej .....?
PostWysłany: 26.09.2016 13:25 
Re: Sprawdzanie poziomu oleju
Kolega pyta o olej w silniku,
sprawdzasz zawsze przykładając bagnet nie wkręcając go.
tego oleju nie ma w silniku aż tak dużo żeby czekać aż ostygnie
nie zależnie czy na ciepłym czy na zimnym olej powinien być mniej więcej na tym samym poziomie
jeżeli go ubywa z silnika to znaczy że go pali albo jest wyciek.Wyciek czasami jest trudno zauważalny z powodu np.aluminiowej czy plastikowej podłogi .

_________________
daj przyquad innym


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 26.09.2016 15:10 
Re: Sprawdzanie poziomu oleju
dominik011298 napisał(a):
Witam, jak sprawdzić pzm oleju ?

7 dni temu był zalany olej i było go na full.

Dziś patrzyłem to była połowa, pojeździłem trochę odczekałem 10 min i była tylko jedna kreska ;/ Teraz przyjechałem i sprawdziłem bez czekania to były dwie kreski.

Podczas jazdy nie widziałem jakich kolwiek wycieków tylko czuję zapach oleju. Quad nie kopci chodzi jak złoto.

W takim razie jak sprawdzić poziom oleju ? Na zimnym czy na ciepłym silniku. Na wkręconym czy wykręconym bagnecie ?


Hmm jak miałeś zalane na full a teraz połowa to się trzeba temu przyjrzeć bo moga to być pierścienie, cylindry albo uszczelniacze zaworowe.

Co do mierzenia to nie wiem jak w Volwerine ale w Grizzly i w Can-amie każą mierzyć na ciepło, około 2 min po zgaszenia silnika. Wkręcając do końca bagnet

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2016 21:01
Posty: 9
Miejscowość: Berlin-Debrzno
Imię: Lukasz
Quad: Yamaha Wolverine 450
Poprzednie quady: E-ton Yukon 150
PostWysłany: 26.09.2016 19:44 
Re: Sprawdzanie poziomu oleju
wiem , ze pyta o olej w silniku, ale jeśli czuje zapach oleju , a nie kopcenia z rury wydechowej , to możne być to kapiący olej z odpowietrzenia z tylnego dyfra, bo o ile się nie mylę to dyfer w 350 jest taki sam jak w 450. O to mi chodziło, bo miałem tak samo. Co do ubytku oleju silnikowego , to się nie wypowiadałem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 08.01.2017 14:28 
Re: Sprawdzanie poziomu oleju
Zbyt przesadziłem z tym olejem. Do quada wchodzi 2,2L oleju. zalałem 500-600ml i poziom się wyrównał i się utrzymuje w normie :)

-- dodano 08.01.2017 15:28 --

Z ciekawości sprawdzałem jak to jest. Wlewając zalecane 2,3 litra oleju (tyle jest napisane w instrukcji) do silnika na wkręconym bagnecie mamy go full (wszystkie kreski pokryte olejem), natomiast olej nakazują sprawdzać na wykręconym bagnecie i wtedy wskazują 2 kreski. :D Chyba, że jest to błąd mojego tłumaczenia i powinno być na wkręconym


Ostatnio zmieniony przez dominik011298, 08.01.2017 14:28, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.