Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Arctic Cat 250dvx =Kymco KXR250 ??
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 21.05.2024 00:54



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Arctic Cat 250dvx =Kymco KXR250 ?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 09.11.2005 13:43 
Arctic Cat 250dvx =Kymco KXR250 ??
Wiem ze może ameryki nie odkrylem, ale zauwazylem ze oporcz plastikow te 2 quady sa identyczne, patrzcie na fotki http://www.arcticcat.com/atvs/lineups/g ... =118&m=724
Silnik jest wrecz identyczny,chlodnica takze, manetki,felgi i opony takie same choc to może zbieg okolicznosci, swiatlo i amortyzatory też bardzo podobne. Na stronie ac jest malo fotek, ciekaw jestem jak z reszta podzespolow.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 09.11.2005 18:36 
Actic Cat
Arctic Caty to trochę składaki. To silnik od Suzuki, w innym modelu od Kawasaki. Rama słabiutka. Ale nie wydaje mi się żeby to była wspólna konstrukcja z Kymco. To raczej
Suzuki 250. Ale kto wie ? Może i mają coś wspólnego z Kymco...

Gdy w innym temacie rozmawialiśmy co lepiej wybrać: nowy Rincon 2006 czy Grizzly, to ktoś zacytował z amerykańskiego forum wypowiedzi w których wymiemiono wady Hondy (z którymi nawet się zgadzałem), ale potem podał swój ranking najlepszych quadów i na pierwszym był Arctic Cat, potem Grizzly, King Quad a na piątym miejscu Rincon, to myślałem że z krzesła spadnę. Na wszystko mogę się zgodzić, ale że Arctic jest numer 1, to chyba nie !

Wkrótce ma pojawić się Arctic Cat w Polsce. Wszystkie pojazdy będą miały homologację i będą także oferowane dla policji, straży granicznej, leśników itd.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 09.11.2005 20:50 
GALILEUSZ napisał(a):
Ale nie wydaje mi się żeby to była wspólna konstrukcja z Kymco.

A jednak.....Spójrz sobie na 250 ale UTILITY!Jest całkowicie identyczna z Kymco MXU 250....Nawet naklejka z pojemnością silnika jest dokładnie w tym samym miejscu :D Chyba jednak Arctic Cat coś kręci z Kymco ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 09.11.2005 21:15 
To tym bardziej, jeżeli pożyczają od różnych producentów części, podzespoły itd. Ktoś dla nich coś produkuje, a oni naklejają metki. To dla mnie oznacza, że Kymco jest prawdziwą marką, a Arctic Cat to zlepek części od innych producentów. Okrzyknięcie ich produktów quadem roku w USA i różne takie to tylko skuteczne działanie ich marketingu...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 09.11.2005 21:25 
GALILEUSZ napisał(a):
To tym bardziej, jeżeli pożyczają od różnych producentów części, podzespoły itd. Ktoś dla nich coś produkuje, a oni naklejają metki. To dla mnie oznacza, że Kymco jest prawdziwą marką, a Arctic Cat to zlepek części od innych producentów. Okrzyknięcie ich produktów quadem roku w USA i różne takie to tylko skuteczne działanie ich marketingu...


To już nie tylko kwestia naklejek, trza byloby obejrzec z bliska, bo na tym silniku w kilku miejscach jest wybite Kymco. Silnik wiec na 100% jest ten sam z chlodnica, co do reszty już pisalem albo zbieg okolicznosci albo na latwizne poszli :) Chyba ze to licencja Suzki i wykonanie Kymco, takich oznaczen mam sporo na quadzie, to znaczy wybitych w metalu etc. Tak samo już wiem czemu w przedniej części obudowy wariatora jest odkrecana ta mala okragla klapka, jest na niej wytloczone Kymco. Dla Artica tylko zmienia klapke na taka z napisem Arctic Cat i gotowe :)

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 09.11.2005 22:22 
Jestem na 99% pewien, że to jednak Kymco 250. Przyjrzałem się dokładnie temu ''Arcticowi'' i budowa silnika jest mniej więcej taka sama. A jeśli chodzi o wygląd to: lampy przednie-to samo, budowa i kształty plastików-to samo, opony-to samo, kanapa-to samo, tylny bagażnik-zgadnijcie sami :lol: Jedyne zmiany to chyba przedni wlot powietrza(grill) i chyba zderzak(w Kymco cały z plastiku, sam raz musiałem wymieniać).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 09.11.2005 23:30 
GALILEUSZ napisał(a):
będą także oferowane dla policji, straży granicznej, leśników itd.


współczuje serdecznie :uśmiech:

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 10.11.2005 00:01 
christo napisał(a):
współczuje serdecznie

Okazuje się że jest nisza rynkowa. Poszukiwane są quady ale nie do końca terenowe, ylko szosowe. Co raz trudniej jeździć quadem off roadowym nie łamiąc przepisów.
Rozmawiałem z przedstawicielem Importera i liczą na zamówienia od różnego rodzaju służb mundurowych. Te pojazdy będą nastawione na jazdę po asfalcie, na oponach szosowych, a w razie potrzeby wjeżdzają do lasu i gonią jakiegoś tam złoczyńcę ... (oby nie na drugim quadzie).
I w tym kierunku pójdzie nowa oferta Arctic Cata.
Widziałem takiego quada z lampą policyjną na sztycy. Duży, biały, na alufelgach. Pojemność 500 cm3 - silnik Suzuki, napęd 4x4. Pełne wyposażenie drogowe...

Kto wie, może już wkrótce będziemy zatrzymywani do kontroli drogowej z panami władzami na quadach ...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2005 21:10
Posty: 56
Miejscowość: Borne Sulinowo
Quad: Będzie Yamaha Grizzly 700 :)
PostWysłany: 10.11.2005 00:04 
Tak wątpie w to. Ludzie nie mają pieniędzy na quady a tu policja. Chociaż jak w moim mieście policja i straż leśna dostały Nissana Patrola, a straż pożarna nowe auta mogą dostać i quady


 
Profil ICQ Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 10.11.2005 00:15 
Na przykład służby w parkach narodowych mają quady już od wielu lat ...
A policja dostanie quady, zobaczycie ...
Jest potrzeba, są przetargi, będą patrole quadowe ... Strzeżcie się14-latkowie na quadach ...

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 10.11.2005 00:29 
Ten Arctic Cat jest bardzo podobny, trafna uwaga Tippo no ale wiadomo tak jak to bylo z Suza LTZ400, wkoncu DVX 400 to ta sama maszyna tylko ze w ciuchach Arctic Cata heh może i tu jets podobnie :oczy: A co do np policji i wladz na quadach, ja to widze tak ze wkoncu na bank to u nas zawita ale pytanie kiedy i tutaj mozemy snuc i snuc wiele domyslow bo nei sadze zeby ATV byly pierwsza rzecza jaka jest do kupienia na listach np w policji wiec narazie jescze jakos bocznymi drozkami mozan jeździć. A znajac zycie jak policja zacznie jeździć na ATv to ja już będę mial grubo powyzej 18 hehehe tak sadze :diabeł:

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 10.11.2005 00:39 
nie ma się co oszukiwac, ze quady jeżeli beda już w policji to beda to pojazdy do specjalnych zastosowań a nie do regularnego patrolowania czy "scigania quadowcow"

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 10.11.2005 00:52 
Wkrótce napiszę o tym więcej i postaram się pokazać zdjęcia nowych zabawek dla policji. ;)

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.09.2005 18:36
Posty: 30
Miejscowość: Jelonka
Quad: Arctic Cat
PostWysłany: 10.11.2005 17:37 
Ja od niedawna jeżdżę Arctic Cat'em, właśnie na aluminiowych felgach(borbet) z szosowymi oponami i napędem na 4 kółeczka. Fajnie się tym wchodzi w zakręty, w teren bez off-road'owych opon i "normalnych" felg nie ma co ruszać, silnik oczywiście Suzuki( chyba Ozark 250, z troszke zwiększoną poj.), pół-automatyczna skrzynia biegów( nie jak w ozarku), ale innych komponentów nie zauważyłem żeby były jakiejś innej firmy.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 10.11.2005 18:33 
christo napisał(a):
nie ma się co oszukiwac, ze quady jeżeli beda już w policji to beda to pojazdy do specjalnych zastosowań a nie do regularnego patrolowania czy "scigania quadowcow"


Zgadzam się, zreszta pilnowanie lasu to zadanie lesnikow nie gliniarzy. A na drodze można skuteczniej quada scigac motocyklem lub samochodem. Moga się przydac np. do patrolu plazy dla bezpieczenstwa turystow itp.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.