Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - OBSŁUGA Kymco KXR 250
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 01:39



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
OBSŁUGA Kymco KXR 250 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.07.2009 23:52
Posty: 3
Quad: Kymco KXR 250
PostWysłany: 15.07.2009 01:02 
OBSŁUGA Kymco KXR 250
Witam Serdecznie! Jestem początkującym urzytkownikiem KXRka i chcę wymienić olej w silniku. Czy możecie polecić jaki olej wlać i jak często powinno się go wymieniać?? quad jest z 2005 roku i ma przejechane 11tyś km ale sądze że jest w b.d. formie-serwisowany ale w Niemczech więc nie mam się gdzie wrócić do poprzedniego oleju, ostatni wpis przy 8,5 tyś:) Potrzebuję jeszcze informacji na temat pasków w tym quadzie.. Które i jak sprawdzać by zapobiegać a nie naprawiać skutki ich zerwania:( Czym i jak często smarować łańcuch i gdzie Kupię to wszystko.. znacie jakiś dobry sklep ze sprzedażą internetową co by raz za przesyłke płacić i wszysko co potrzebne dostać;)
Bardzo dziękuję za pomoc.. pozdrawiam!!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.08.2006 21:17
Posty: 398
Miejscowość: Czaplinek
Quad: w końcu MXU 300 a było MXU 500
PostWysłany: 16.07.2009 22:26 
Re: OBSŁUGA Kymco KXR 250
co do oleju to nigdy nie pamiętam jego parametrów

Olej warto wymienić w silniku i skrzyni biegów.
Ja leje do swojego Castrola (podobnego jak w skuterach). Do skrzyni biegów leje typowy olej przekładniowy np. LOTOS'a

Pasek warto obejrzeć czy nie jest postrzępiony. Sprawdza się jego szerokość ( ale teraz nie pamiętam jaki wymiar). Zobacz czy nie jest popękany

Ja pasek pęka z reguły kończy się tylko na oczyszczeniu komory z jego pozostałości.

Łańcuch możesz smarować olejem przekładniowym lub lepiej dedykowany środkiem np. Castrola w spray'u

Najprościej byłoby udać się do serwisu, który obsługuje Kymco.

Co do sklepów internetowych to nie widziałem takowych. Pozostaje Allegro.... lub jednak lokalny serwis.

Sprawdź czy nie masz luzów na zawieszeniu - bujając quada na boki. Zobacz czy jak bujasz nim tak to czy wahacz nie ma luzów w miejscu połączenia z reszta ramy (wtedy tulejki do wymiany - parę złotych)

Napisz coś więcej o quadzie to może będzie łatwiej ... poczytaj to forum - znajdziesz kilka istotnych informacji


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.02.2019 18:02
Posty: 3
Quad: Kymco MXU 250
PostWysłany: 23.02.2019 18:50 
Re: OBSŁUGA Kymco KXR 250
Cześć.
Dziś regulowałem zawory i aby to zrobić odkręciłem ten mały dekielek z boku aby móc przekręcić wał.
Wraz z dekielkiem wypadł jakiś sworzeń (śrubka bez gwintu z nacięciem na końcu) i sprężynka nałożona na ten sworzeń.
Nie zauważyłem gdzie i jak było to zamontowane.
Proszę o pomoc ponieważ nie zauważyłem w instrukcji serwisowej żadnej informacji na temat rozbierania tej części silnika i nigdzie nie widziałem na instrukcji tego sworznia.
Nie wiem jak powinno to być prawidłowo złożone.
Pozdrawiam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.08.2006 21:17
Posty: 398
Miejscowość: Czaplinek
Quad: w końcu MXU 300 a było MXU 500
PostWysłany: 24.02.2019 17:37 
Re: OBSŁUGA Kymco KXR 250
to co wypadło to 2 elementy sprężynka i zaworek który reguluje ciśnienie oleju na wale (dość ważne elementy).. zakładasz sprężynkę na zaworek i próbujesz to włożyć aby się lekko trzymało.. dekiel dociśnie.. ważne aby wcięcie pasowało w zaworku do wpustu w wale (pręcik musi wejść w wcięcie na zaworku).. sprężynka dociska zaworek do dekielka dlatego może być drobny problem z umiejscowieniem go na wale (odpycha od wału).. tak na szybko


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.