Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - gwarancja
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 18:17



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
gwarancja 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2006 19:57
Posty: 88
Quad: Suzuki King Quad 750
Poprzednie quady: Grizzly 350, Honda Rancher 350, Kymco 250
PostWysłany: 29.08.2006 17:09 
gwarancja
Witam Serdecznie

Kupilem w salonie w Bielsku 2 sztuki MXU 250. Oba byly ekspoatowane rownomiernie. Przy przebiegu 700 km w jednej z maszyn pojawilo się wyczuwalne szarpanie podczas jazdy.
Oddalem quada do serwisu. Tam stwierdzono ,ze lancuch wyciagnal się nierownomiernie w jednym miejscu. ( lancuch konserwowalem systematycznie smarem w sprayu który dostalem podczas zakupu)
Serwis stwierdzil ,ze usterka ta nie podlega gwarancji i zaproponowal wymiane calego ukladu napedowego tj. zebatek i lancucha.!! Koszt naprawy 1400 zł!
Mam do was pytanie. Czy serwis ma racje? Przy przebiegu 700 km , muszę inwetowac w quada 1400 zł ?
Zaznaczam ,ze w drugim sprzecie który posiadam nic takiego się nie dzieje.

_________________
Radek


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 29.08.2006 17:17 
A jaki upłynął czas od zakupu ?
W książce gwarancyjnej nie ma zapisu typu: "gwarancja nie dotyczy elementów podlegającemu zużyciu tj. klocki, łańcuch, ogumienie" ?

Ja domagałbym się bezpłatnej naprawy gwarancyjnej. Jeśli trafiasz na nieugiętą postawę serwisu spróbuj szukać pomocy w Federacji Ochrony Konsumenta. Udzielają bezpłatnych porad prawnych i potrafią wymóc odpowiednie załatwienie sprawy.

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 29.08.2006 17:55 
rwierciszewski napisał(a):
Serwis stwierdzil ,ze usterka ta nie podlega gwarancji i zaproponowal wymiane calego ukladu napedowego tj. zebatek i lancucha.!! Koszt naprawy 1400 zł!


SŁUCHAM???? Czy on jest z tytanu z dodatkiem 24 karatowego złota?? :szok: :szok:
Czegoś takiego jeszcze nie widziałem... bardzo dobry komplet napędowy np. Renthala kosztuje około 600 zł, a to już najwyższa klasa sprzętu (komplet ze średniej półki kosztował będzie około 300 zł np. RK)
Ktoś cię próbuje zrobić w przysłowiowe jajo, nie daj się! Co do gwarancji, może ona tego nie obejmować (tak jak wspomniał wyżej Gali), ale nawet jeśli to ta cena jest powalająca...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.08.2006 18:32 
Jeżeli możesz to napisz o jaki servis chodzi :oczy: Strzelam że to Suzi-Moto bo oni odstawiają takie szopki...

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.03.2004 19:20
Posty: 79
Miejscowość: Żywiec
Quad: 2 koła
Poprzednie quady: Kymco MXU 300
PostWysłany: 29.08.2006 20:01 
Rozmowa w Suzi-Moto podczas okresowego przeglądu przy 3000.
Pytanie 1: Ustawicie mi zbieżność?

Odpowiedź: A kto pani powiedział, że w quadach się zbieżność ustawia? :oczy:
Odpowiedź: Nikt mi nie powiedział, quada ściąga na prawo, na oko widać, że przód na 5 cm się rozjeżdża, więc jedyna rzecz jaka przychodzi do głowy, to ustawienie zbieżności. Proszę, niech pan sam zobaczy ( facet ogląda i przecząco kiwa głową!! ). Po chwili pada odpowiedź serwisanta: na moje oko wszystko jest ok, tylko złudzenie optyczne, w quadach zbieżności się nie ustawia, a nawet jakby, to nie wiem jak, bo nie ma tego w książce serwisowej! :szok:

W serwisówce zgłosiłam oprócz tego: stuka coś z tyłu, quad zgasł pare razy podczas jazdy. Gdy quada odbierałam powiedzieli mi, że nic nie stuka, a czemu gaśnie nie wiedzą, pewno zalałam go wodą! Wymienili tylko oleje i wyczyścili filtr powietrza za 240zł!( filtr specjalnie dzień wcześniej wyczyściłam, żeby sprawdzić serwis i powiedziałam im o tym - ale Pani, jaki był brudny ).

Kolega ustawił mi zbieżność, już nie ściąga, wyczyścił kranik paliwa, stukają wybite tulejki czy coś. Zadzwoniłam z tym do serwisu, i jeśli sama się tym zajmę stracę gwarancję, oni muszą to zobaczyć, żeby stwierdzić czy to faktycznie to. Koszt naprawy około 400zł ale to zależy, muszą zobaczyć. Więc mówie, quad był u was wczoraj na przeglądzie. Serwisant to niemożliwe, na pewno nic nie stuka, może gdzieś dostało się błoto.
Odkładam słuchawkę, Szlag mnie trafia, zabieram sprzęcika do domowego zacisza, z daleka od takich h...xxx serwisów, nastawionych tylko na kase, od mechaników czytających z książeczki jak korek od oleju wykręcić, a jak nie pisze, to se ne da.

Suzi-Moto eh, nigdy więcej..............


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.08.2005 12:19
Posty: 622
Miejscowość: Żywiec
Quad: Suzuki Vinson 500 Semi-auto
PostWysłany: 29.08.2006 20:08 
aXcid napisał(a):
SŁUCHAM???? Czy on jest z tytanu z dodatkiem 24 karatowego złota??

Racja pisz do motor landu, tam za zebatki podali mi ceny lacznie jakies 300 zl za 2 , a lancuch did na x ringach !!! za jakies 300-400zl do kxrka. Tak z ciekawosci tam pisalem. Ja też serwisuje w suzi moto, narazie nic się nie rabie a nastepny przeglad dopiero przy 4 tys, zobaczymy wtedy.

_________________
www.ciecina.eu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2006 19:57
Posty: 88
Quad: Suzuki King Quad 750
Poprzednie quady: Grizzly 350, Honda Rancher 350, Kymco 250
PostWysłany: 30.08.2006 19:54 
suzi-moto
Witam

Trafnie stwierdziliście, serwisuje to w suzi-moto ( wjazd do Bielska ) ,czekam jutro na werdykt apropos całego napędu.
Jeśli chodzi o szczegóły to po oddaniu quada pan stwierdził , że nic nie szarpie. Spytałem gdzie testował - odpowiedź " na parkingu " ,kazałem się przejechać po ulicy i wtedy przyznał mi rację.
Quada kupiłem w lipcu , a tu takie niespodzianki.
Ze stwierdzeniem kolegi ,że 1400 zl to musi być ze złota też się zgadzam.
Jestem poważnie na nich w...y . Jak nie usuną usterki ,powołam rzeczoznawcę i doliczę straty w związku ze nietrafnym serwisem i stratą z powodu braku pojazdu do funkcjonowania firmy!

_________________
Radek


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 31.08.2006 18:59 
niestety w takich serwisach pracuja indolenci... nie będę się już wypowiadal o jednym podwarszawskim serwisie, bo już pisalem jacy to "fachowcy". Jak macie mozliwosci to samemu najlepiej się pobawic w serwis, a jak nie to zaufanemu znajomemu który się zna na samochodach/motorach. Poza tym majac serwisowke to i dziecko zrobi wszystko ;) najwiekszy problem to z czesciami bo trzrba jeździć...


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.07.2006 19:57
Posty: 88
Quad: Suzuki King Quad 750
Poprzednie quady: Grizzly 350, Honda Rancher 350, Kymco 250
PostWysłany: 31.08.2006 19:39 
cd..
Witam,

Dziś serwis odpowiedział mi ,że w moto landzie stwierdzili ,że wystarczy umyć łańcuch i wszystko będzie ok. To dlaczego w suzi - moto stwierdzili nieprawidłowe wyciągnięcie łańcucha? Widać gdzie kucharek 6 tam..Moja odpowiedź była taka ,że po przywiezieniu quada ma usterki nie być, więc cierpliwie czekam by wytestować sprzęt.
Tak apropos to łańcuch co kilka dni myłem naftą , wycierałem i smarowałem. Trzeba będzie poszukać jakiegoś magika od tych sprzętów. Może znacie jakiegoś godnego zaufania w okolicach Wisły ?

_________________
Radek


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 31.08.2006 19:43 
W Bielsku mogę Ci polecić servis w Gas-Gasie. Polecić może go kilka osób z tego forum bo również tam servisuję. Naprawde mechanik jest bardzo dobry i potrafi zrobić wszystko :P

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 68 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.