Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 14:46



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
MXU 300 opinia po 2 latach jazdy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 14.12.2012 13:25 
MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
W styczniu minie 2 lata od zakupu MXU 300 - nówka z salonu
Przejechane 2800km
PROBLEMY i USTERKI:
1. dwa razy regulowana skrzynia biegów - raz w serwisie na gwarancji a raz sam to zrobiłem w 10 minut
2. ciągłe problemy z wolnymi obrotami. ALbo ustawiali mi zbyt wysokie albo zbyt niskie i gasł po puszczeniu gazu. Wkurzyłem się, otwarłem instrukcje i po 3 minutach ustawiłem obroty biegu jałowego. Bez miernika obrotów, na słuch.
3. Latem przestały mi swiecić światła mijania i drogowe z przodu - tył działał, kierunki też.
Serwis wymienił mi jakiś układ elektroniczny na gwarancji
4. Blokada kierownicy ta zamykana przy kole nie dawała się włączyć bo żadko ją używałem, zgłosiłem do serwisu, serwis odmówił wymiany/naprawy gwarancyjnej. W garażu pogrzebałem 10 minut, wymontowałem blokadę, stuknąłem 2 razy o beton i zaczęła działać :-) zalałem olejem, zamontowałem i jest ok.
5. tylna lewa piasta miała luz, okazało się że w fabryce zbyt słabo dokręcili. Serwis poprawił na gwarancji a ja poprawiłem po serwisie i jest ok
6. stłukłem lusterko, drugie złamałem, uszkodziłem plastiki, odrachałem rurki z bagażnika, złapałem 3 kapcie w tylnym kole, niektóre elementy trochę skorodowały po zimie (sól na drogach)

WADY: napęd na jedną oś, w głebokim śniegu, błocie czy trudniejszym terenie nie daje rady, zbyt ciasny dla 2 osób, osiągi, nie są złe ale chiało by się więcej, hamulce są słabe, niektóre elementy mogły by zostać lepiej dopracowane(drobiazgi), czasem przeswit okazuje się zbyt mały

ZALETY: bardzo wygodna kanapa, można jechać kilka godzin i dupa nie boli, niskie spalanie, niska masa i wymiary pomagaja w "ciasnym" terenie, świetnie się nim driftuje !!, tani w eksploatacji i w zakupie, bezproblemowa i bezstresowa jazda ( nie licząc kilku drobiazgów ), naprawde można wybrac się w samotną trase bez obaw że quad się popsuje, dość przyzwoita dzielność w terenie, wielokrotnie wjechałem nim tam gdzie miało się nie dać :-), bagażniki, schowek pod kanapą są przydatne, prostota konstrukcji, bezobsługowy kardan.

PODSUMOWNIE: ogólnie jestem zadowolony, nawet bardzo, czasem chciało by się czegoś lepszego ale Kymco MXU 300 i tak daje wiele radości. Moge go smiało polecić do jadzdy turystycznej, driftu ( szutry, snieg, zamarznięte jeziora), średniego terenu. Jakość wykonania jest na 4+, ASO Kymco trochę kuleją ale ogólnie tragedii nie ma.

-- dodano 14.12.2012 13:25 --

Do zalet muszę jeszcze dodać bieg terenowy L, fajna i przydatna rzecz.


Ostatnio zmieniony przez POUQUADANY, 14.12.2012 13:25, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 14.12.2012 14:12 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
POUQUADANY napisał(a):
osiągi, nie są złe ale chiało by się więcej
Czy mógłbyś cytowaną wyżej wadę tego modelu opisać z praktycznego punktu widzenia nieco szerzej, mam na myśli prędkość maksymalna jaką osiągasz, przejście obrotów silnika z wolnych przez średnie do wysokich, no i co masz na myśli chciałoby się więcej, z tego wynika że czegoś brakuje ?

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 14.12.2012 16:57 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Mocy brakuje przy jeździe po asfalcie, w terenie jest ok.
Chcesz kupić ten model czy tak się tylko pytasz ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 14.12.2012 19:58 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
POUQUADANY napisał(a):
Mocy brakuje przy jeździe po asfalcie

Twoja informacja aczkolwiek skromna jest kolejnym potwierdzeniem że quady firmy Kymco przy wszystkich swoich zaletach maja jedną istotną wadę, są za wolne, ich maksymalne osiągi jeżeli chodzi o Vmax. zgodnie z service manual to standardowa szybkość 77km/h aż trudno uwierzyć.

Tego typu potwierdzone informacje są do przeczytania na forach w Niemczech gdzie pojazdów tych jest znacznie więcej niż w RP, jeżeli pokazują się głosy które informują że jego quad jedzie nieco szybciej np. 80, 85, 87, 90 km/h niektórym to wystarcza ale większość czego oczekuje czegoś więcej, czego przykładem jesteś Ty.

Co na to strona tajwańska, nasza propozycja sprowadza się do ,,rekreacji,, i na razie nie mamy zamiaru tego zmieniać, i jeżeli Kymco 500 MXU CE przy swoich parametrach 14.3kW (19 KM) odcina możliwość kręcenia na nie wyższych obrotach jak 5750/min., to nic dziwnego że przy tym parametrze nie można szybciej jechać.

Podany przykład modelu 500MXU w tym samym stopniu dotyczy modelu 250KXR jaki 300MXU.

Próby ,,ożywienia,, jeszcze przed dwoma laty podjął się chyba największy w temacie i ofercie tuningu, mowa tu o module CDI na terenie Niemiec KINI-TEC MotoWorlds, w rozmowie osobistej kilka miesięcy temu przedstawił przyczynę tego stanu rzeczy, przygotowanie oferty modułu tuningowego dla modeli Kymco to ich zdaniem, dosyć wysoki kosz sprzedaży jednej sztuki (400 €) i dla sprawy kilku KM i możliwej do osiągnięcia Vmax. w granicach 115 - 120 km/h jest raczej nie opłacalna po przez brak zainteresowanych.

Na koniec dobra wiadomość pt. ,,Polak potrafi,, od niedawna można spotkać na rodzimym rynku quady Kymco serii KXR 250 MXU i 300 MXU wyposażone w moduły tubingowe oparte na szerokiej mapie zapłonowej BLACK CASOLI , to że się o wiele lepiej spisują (odpalanie, poszczególne przejścia obrotów od wolnych poprzez średnie do wysokich tu 10500 – 11000/min i osiągi Vmax rzędu 115 km/h.

Z najnowszych informacji wynika że jeszcze do końca tego roku pokaże się kolejny moduł tubingowy dla modelu 500MXU, informacja o tym na pewno ukaże się na forum.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2008 19:54
Posty: 141
Miejscowość: Krzywiń
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: Kymco MXU 250 ale został w rodzinie;)
PostWysłany: 14.12.2012 20:25 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Witam,
Jesli moge cos dodac to z tego co wiem to przeprawowe quady japonskich marek też nie jada duzo szybciej niz 80, 90 km. np. moj MXU250 przed serwisem jechal 80km/h a po dobrym serwisie 95;) no i tak w ogole Kymco to '' tylko" Kymco i kosztuje 15tysi a nie 30. Ja tam jestem zadowolony z tej marki. Pozdrawiam uzytkowników.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 15.12.2012 10:02 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Mój MXU 300 jedzie ponad 80km/h. kilka razy doszedł według licznika do 87.
Georg, to nie jest także jakoś strasznie mi brakuje tej prędkości, wiedziałem co kupuje i prędkośc to była ostatnia rzecz na jaką zwracałem uwagę. Najważniejsza dla mnie była niska awaryjność, KARDAN i bieg terenowy.
Zresztą 300 jest bardzo wąska i pokonywanie zakrętów to niezłe przeżycie ( czasem na dwóch kołach)

MBcoupe (czytaj Mercedes Benz Coupe :lol: ) ma rację, podstawowe japończyki wcale nie są szybsze.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 15.12.2012 10:49 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
POUQUADANY napisał(a):
osiągi, nie są złe ale chiało by się więcej
Jak zapewne zauważyłeś nasz dialog rozpoczął się od twojej wyliczanki i wad do których w Kymco 300MXU zaliczałeś brak ,,osiągów,, jest to nie pierwszy i ostatni przykład który nie tylko dotyczy 300-tki, to samo się dzieje w 250KRX, i 500MXU, kolejne przykłady pozytywne na forum że to wystarcza nie przysłonią tego ,,problemu,, gdzie informacje szczególnie na forach niemieckich (quadów tych jest znacznie więcej) sprowadzają się do prób i poszukiwań używając twojego sformułowania, cytat w oryginale
,, chiało by się więcej,,.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


Ostatnio zmieniony przez george05, 15.12.2012 10:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 21.06.2013 12:13 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
I STUKNĘŁO 3000km...
WADY:
-Ciągle pojawia się luz w tylnym kole-piasta. Jest to praktycznie nie do ogarnięcia z uwagi na bład konstrukcyjny. Jak się przykręci za mocno to piasta trze o element mocujący hamulce i grzeje się oraz piszczy.
-Felgi sa zbyt miękkie, przy mocnym dokrecaniu można łatwo rozpłaczyć ja wokół otworu na śruby
-na moje oko słabe są spawy w niektórych miejscach zawieszenia ( głównie przód), na razie nic nie pęka ale mogli tam nie żałowac materiału

ZALETY:
-zawieszenie z możliwością regulacji chyba w 5 stopniach
-niektóre elementy sa bardzo solidnie wykonane, wydaje się że nawet zbyt solidnie
-po 3000 brak luzów w ukł. kierownicy i zawieszeniu
-Całkim porządnie zabezpieczyli spód quada, przy turystycznej jeździe nie ma potrzeby montażu osłon, seryjne są wystarczające
-szybko i łatwo można sprawdzić poziomy płynów i oleju w silniku- wzierniki
-fajny dzwięk seryjnego tłumika :uśmiech:

-- dodano 12.01.2013 08:42 --

i kolejna zaleta: niezależny hamulec na tył, na przód i pod noga hamulec centrlany - takie rozwiązanie bardzo się przydaje.

-- dodano 21.06.2013 12:13 --

Wczesniej napisałem że hamulce są słabe, po krótkim przetestowaniu CF Moto Terralander 800 stwierdzam, że moje hamulce sa bardzo dobre. W Terralanderze 800 trzeba by wozić spadochron albo kotwice......
Aktualny przebieg 3450km
Z nowych usterek: przy wiekszej wilgotności szwankuje prędkosciomierz, zaniża wskazania, jak jest ciepło i sucho to działa ok
NA PLUS:
-po regulacji gaźnika, brak problemów z rozruchem i obrotami
-opanowałem w końcu tę piastę, już jest ok
-nadal jedzie 87km/h ( po przebiegu 3450km bez zmian)
-szarpak, szkoda że większość producentów z niego rezygnuje
-łatwość prowadzenia w poślizgu (ach te zimowe drifty) :wizi:

Rozglądam się za czymś lepszejszym ale tak do końca nie jestem przekonany bo jak na razie MXU 300 nie zraził mnie do siebie a wręcz przeciwnie.


Ostatnio zmieniony przez POUQUADANY 21.06.2013 12:13, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.11.2012 19:15
Posty: 147
Miejscowość: Żagań
Imię: Jakub
Quad: Honda TRX Rincon 650 GPS 4x4 ESP
Poprzednie quady: Chińskie 110ccm , 125ccm , Honda TRX Fourtrax 300 4x4 , Yamaha Raptor 660
PostWysłany: 22.06.2013 22:42 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Co do piasty to jest specjalny 'klej' jakiś płynny metal którym się klei piasty koszt około 30zł za sklejenie 1 piasty, sam miałem z tym problem bo miałem luzy, dałem do serwisu i tam mi skleili. Narazie się trzyma, już 4 miesiące odkąt kleiłem i żadnych luzów.

_________________
110ccm---125ccm---Honda Fourtrax TRX 4x4 300ccm---Yamaha Raptor 660---Honda Rincon 650 4x4ESP
YT- http://www.youtube.com/user/Raku13tv/vi ... &flow=grid


 
Profil

Rejestracja: 23.02.2009 11:34
Posty: 75
PostWysłany: 16.08.2013 15:13 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Witam :)

Co masz na myśli mówiąc regulacja skrzyni ? Bo ja mam taki problem, że przy wrzucaniu H bądź R, to wajcha wskoczy na miejsce, ale odpowiedni bieg wskakuje dopiero po dodaniu gazu co skutkuje głośny stuknięciem, wolałbym żeby tego nie było, może regulacja pomoże ?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 16.08.2013 20:04 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Może pomóc ale można też huśtnąć quadem po wrzuceniu biegu i puszczeniu hamulców, wrzucanie biegów gazem to najgorsze rozwiązanie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.02.2010 20:26
Posty: 91
Miejscowość: Rypin
Quad: Kymco MXU 250
PostWysłany: 16.08.2013 20:07 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
a po co szybszy quad niż 80 km/h w terenie i tak tyle nie śmigasz a po asfalcie to tylko relaks ,a u siebie też wycisnąłem jakieś 95 jak ściągnąłem wyciągarkę , torbę z przodu i odkręciłem więcej gazu i tylko z ciekawości jak jechałem do opola na myjkę .chcecie szybko śmigać kupcie ścigacza. co do pasty to moja całkiem padła i muszę kupić całą kompletną z łożyskami za 511 zł :(

_________________
"W optymistycznym stylu jak fenix z popiołu odrodzony na nowo"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2011 22:37
Posty: 285
Miejscowość: Śląsk
Quad: Suzuki Kingquad
Poprzednie quady: Kymco MXU 300 -3714km bez awarii !
PostWysłany: 16.08.2013 20:15 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
Prędkości mi nie brakuje, raczej mocy i 4x4 zimą.


 
Profil

Rejestracja: 23.02.2009 11:34
Posty: 75
PostWysłany: 17.08.2013 10:18 
Re: MXU 300 opinia po 2 latach jazdy
A mam takie pytanko, czy wie ktoś może w jakich latach były produkowane quady Kymco MXU 300 ?

Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.