Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 11.05.2024 11:05



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.08.2014 12:13
Posty: 2
Imię: Łukasz
Quad: Kymco KXR 250 Sport
PostWysłany: 10.08.2014 12:25 
Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
Witam, Kupiłem kilka dni temu swojego pierwszego Quada KXR 250. Ma 10 tyś km, ale jak go brałem wszystko wyglądało ok. Szedł ok 80 km/h i miał w miarę dobre przyspieszenie, choć na biegu wstecznym był jak potwór- dużo mocniejszy. Trochę nim pojeździłem i zaczął tracić moc :zalamka: .
Prędkość max najpierw 60, potem 50, a teraz zupełnie nie idzie (z 10km/h) a wyje jakby był na luzie. Jaka może być przyczyna? Proszę pomóżcie bo dół na maxa. nawet nie zdążyłem się nacieszyć- sami rozumiecie.
Podejrzewam sprzęgło ale może ktoś miał taki przypadek? :?
Czy to normalne że quad jest mocniejszy na wstecznym, czy powinien iść tak samo do przodu?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 10.08.2014 18:26 
Re: Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
Zdejmij pokrywę CVT, skontroluj stan paska. Odpowiednią szerokość znajdziesz w serwisówce.
Jeżeli to nie pasek to wtedy trzeba będzie skontrolować sprzegło, które i tak będziesz miał już na wierzchu.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.12.2012 17:03
Posty: 283
Miejscowość: Zamość
Imię: Patryk
Quad: Kymco MXU 150 i Grizzly 660 SE
Poprzednie quady: Chinol
PostWysłany: 10.08.2014 20:12 
Re: Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
Zobacz kolego też jak wyglądają rolki czy nie są jajkowate lub czy się nie porozpadały

_________________
:D Pozdrawiam Patrykus :)
Kanał YT Kliknij Tutaj
Profil Facebook
Grizzly 660 - Hot Grips Oxford,Goodyear Mud Runner 26',Osłony dłoni Kolpin,Superwinch Terra 35,Dystanse 2,5mm.
Mxu 150 -AAA HT 550,Warn 25,Kenda Pathfinder 22'


 
Profil

Rejestracja: 10.08.2014 12:13
Posty: 2
Imię: Łukasz
Quad: Kymco KXR 250 Sport
PostWysłany: 10.08.2014 21:59 
Re: Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
Zajrzałem pod pokrywę a tu rzeź... :wnerw:
Po pierwsze śruba na wale luźna- palcami odkręciłem wariator
w środku rolki poprzekręcane ale całe
nie widzę tam nigdzie sprężyny dociskowej
tależe ścisło na ślizgach
i co najlepsze- każda łopatka od wiatraka obłamana, ale nie widać ich w komorze.
Wariator cały ale poobtłukiwany na maxa, jakby go wirować ze śrubami, 1mm wgniecenia na całości.
Nieźle mnie sprzedawca załatwił, ale jak to możliwe że palił na dotyk i normalnie szedł na początku prawie 80 km/h?
Teraz to już po ptokach- trzeba sobie jakoś z tym poradzić a nie się dołować bo to nic nie da, tylko liczę na Waszą pomoc.
Reasumując:
Wariator cały do wymiany czy go zeszlifować lekko?
Spróbuję dokładnie wszystko oczyścić i zobaczę czy te ślizgi się ruszą bo chyba powinny się gładko ślizgać, tak?
I jeszcze ta sprężyna :mysli: jak możliwe że jej w ogóle nie ma. Chyba powinna odpychać talerze wariatora,nie?
Jeśli tak to w którym miejscu powinna się znajdować? Między talerzami? Nie mogę znaleźć nigdzie schematu :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 10.08.2014 22:25 
Re: Kymco KXR 250 makabryczny spadek mocy
bebe8 napisał(a):
Zajrzałem pod pokrywę a tu rzeź... :wnerw:
Jeśli tak to w którym miejscu powinna się znajdować? Między talerzami? Nie mogę znaleźć nigdzie schematu :(

Łukasz...to ten sam zespół napędowy co w MXU250 a w temacie masz podpięte serwisówkihttp://motor-land.nazwa.pl/dealerzy/?page_id=7
Pobierz serisówkę od MXU250 i tam szukaj budowy sprzegła. Może sprężyna pękła i się rozleciała na kawałki.....

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.