Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - regulator napięcia TGB
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:24



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
regulator napięcia TGB 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.09.2016 15:09
Posty: 18
Imię: Bolek
Quad: Tgb Target 325
PostWysłany: 17.02.2017 10:10 
regulator napięcia TGB
Witam - posiadam TGB 325 target, ale napiszę również tutaj, jako że Kymco bardziej popularne jest :) Może ktoś kumaty pomoże. Dzisiaj po kilku godzinach zabawy, zgasiłem i już nie odpaliłem - padł aku. No to do domu dopchałem, aku naładowałem, odpalił. No to mierzymy ładowanie - 12.8V - żadnego ładowania nie ma :( Gaszę światła, przygazówka - ładowanie rośnie do 17V dalej już nie sprawdzałem. Sprawdzam prąd wchodzący do regulatora, na jałowym około 25V. 5tyś obr - około 80V. Czyli prąd dochodzi do regulatora. Teraz mierzymy wyjście z regulatora : 7-11V. Wychodzi na to, że regulator umarł. Teraz pytanie. Model na 6 kablach - 3 żółte oraz czerwony, czarny, brązowy. No to szukam na allegro : 300, 500, 800zł. Ale są też z takimi samymi wtyczkami i ilością przewodów, czyli 6 od np Kymco czy innych modeli no i kosztują w granicach 100zł. Patrzę na modele o poj 250-300 żeby było podobnie. Jak myślicie - podejdzie ? Nie mam jakiegoś tam dużego pojęcia o elektronice, ale czym takim one się mogą różnić ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 22.02.2017 19:50 
Re: regulator napięcia TGB
Cytuj:
Gaszę światła, przygazówka - ładowanie rośnie do 17V


Zdecydowanie za dużo powinno wynosić coś w granicach 13,7V maksymalnie o ile się nie mylę. Możesz zniszczyć akumulator o ile już go nie zniszczyłeś. Regulator do niego drogi :D Ceni się wyżej niż Yamaha... 720zł :o

https://www.gumtree.pl/a-quady-i-atv/ko ... 1093212409 - poszukaj używki


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 26.02.2017 23:08 
Re: regulator napięcia TGB
bolciu napisał(a):
ale czym takim one się mogą różnić ?
Jeżeli nikt nie potwierdzi że w podobnej sytuacji zamontował regulator od ?????????, będzie to oznaczać że tylko musisz szukać oryginału, wtedy napięcie ładowania wróci do normy 14.5+0.5V / 1500-2000 obr./min.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 06.09.2016 15:09
Posty: 18
Imię: Bolek
Quad: Tgb Target 325
PostWysłany: 27.02.2017 16:30 
Re: regulator napięcia TGB
dominik011298 napisał(a):
poszukaj używki


Z tym chłopaczkiem już rozmawiałem - 500zł sobie cenił. Skoro nowy 720zł w Koszalinie to 500 uważam za lekką przesadę. Jak już pisałem w dziale TGB, zmieniłem żarówki na 35W, jest już lepiej - ale napięcie powoli ale jednak rośnie do 15V z małym haczykiem. Dołożę jeszcze żarówkę na tablicę rej taka 10W i zobaczę czy zatrzyma się w okolicach 14V czy nie. Jakoś to unormuję. Miałem okazję włożyć regulator od Kymco, ale niestety nie zagadał z moim sprzętem, także TGB ma jakiś swój patent niestety :(

-- dodano 27.02.2017 17:30 --

Napisałem wyżej posta i poszedłem do garażu. Pomyślałem trochę i zrobiłem tak - rozłączyłem światła postojowe i ładowanie przy około 3tys obr na włączonych światłach mijania wynosi 14.0-14.3V. Czyli jest OK. Problem tylko w tym, że zgasły również z tyłu :) Jutro się zabiorę za to - odłączę kabel od postojowych z przodu i zostawię tylko kabel od włókna świateł długich ( do przeglądu, bo i tak na długich nie jeżdżę ), bo tam jest żarówka dwu włóknowa. Jeżeli światła postojowe z tułu będą zabierały za dużo prądu to wstawię tam ledy bo akurat mam w garażu. Napiszę czy się udało :)


Ostatnio zmieniony przez bolciu, 27.02.2017 16:30, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 27.02.2017 20:36 
Re: regulator napięcia TGB
Masz nadzieję że regulator będzie sprawny ? U mnie na biegu jałowym po włączeniu świateł mijania i drogowych to już jakieś 240W - 4 żarówki po 60w. Z tyłu mam 2 światła normalne i 1 przeciwmgłowe to jakieś 45W razem. + te wszystkie pierdółki czyli kierunki + kontrolki + żarówka od tablicy to jakieś 300W będzie. Na biegu jałowym ładowanie nie spada poniżej 12V :P Wiadomo że tak się nie śmiga, zazwyczaj używam krótkich, rzadko długich no i podczas jazdy to wiadomo że ładowanie jest wyższe... Fakt faktem na wolnych obrotach starałem się na maxa dociążyć instalację.

Przechodząc do sedna sprawy. U siebie też miałem problem z ładowaniem... Sprawdziłem instalacje, przeczyściłem styki i wróciło wszystko do normy. Przetrzepałem całą instalację dla pewności i jest OK :)

Nie chcę Ci radzić żebyś sprawdzał instalację bo nie tędy droga. Dobrze by było jak byś miał jakiś zamiennik czy coś w celu sprawdzenia czy to na 100% regulator. Jeśli nie, szukał byś dalej. Jednak z powodu zbyt dużego prądu podawanego na aku obstawiał bym iż to regulator Ci już zwariował.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 27.02.2017 21:23 
Re: regulator napięcia TGB
bolciu napisał(a):
także TGB ma jakiś swój patent niestety
To jest jedyny pewnik, jeżeli pozmieniasz a nawet usuniesz wszystkie żarówki to i tak niczego nie zmienisz, musisz jedno zrozumieć, regulator napięcia nie ,,prostuje,, podanego napięcia 80ACV(~).

Tak długo, jak napięcie ładowania 80ACV niezostanie wyprostowane przez właściwy regulator musisz się na serio liczyć z kolejną niespodzianką, będzie to uszkodzenie modułu zapłonowego i okazja do kolejnych narzekań na poroniony pomysł – nowy moduł kosztuje w granicach 700 pln i żadnym zamiennikiem za 40 pln go nie zastąpisz.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 06.09.2016 15:09
Posty: 18
Imię: Bolek
Quad: Tgb Target 325
PostWysłany: 02.03.2017 13:25 
Re: regulator napięcia TGB
dominik011298 napisał(a):
Na biegu jałowym ładowanie nie spada poniżej 12V

U mnie też nie. Chodzi o to, że ładowanie wzrasta nawet do 17V bez włączonych świateł jak przegazuję do około 3tys obr. W momencie kiedy światła włączam ( na żarówkach 55W ) ładowanie pozostaje na poziomie 12.5V. Zmieniłem zatem na żarówki 35W i ładowanie wzrosło, coś powyżej 13V, więc dzisiaj rozłączyłem światła postojowe i ładowanie nie przekracza 14.5V. Może faktycznie instalacja coś się spierdzieliła ? Drugiego regulatora nie mam żeby sprawdzić, a w pobliżu nikogo z TGB nie mam niestety i muszę sobie jakoś z tym poradzić. No nic - jutro od rana zaczynam zabawę. Faktycznie przeglądnę instalację - dużo jej tam przecież nie ma.
A tu znalazłem cos takiego - identyczny jak mój, nawet kolejność kabli wchodzących i wychodzących się zgadza

http://allegro.pl/regulator-napiecia-tgb-atv-200-500-blade-target-i6725758769.html

Tylko jakiś tani w porównaniu do innych

-- dodano 28.02.2017 13:17 --

Odłączyłem postojowe i w tej chwili podczas jazdy mam ładowanie w okolicach 13.2-13.5V także tak zostawiam. Raz na miesiąc podładuję i będzie dobrze.

-- dodano 02.03.2017 14:25 --

No dobra - zakupiłem nowy regulator bo tak na dłuższą metę to trochę kulawo. Zamontowany i wszystko śmiga jak ta lala, no a cena 485zł to po prostu rewelacja !!! Oczywiście w porównaniu do innych ofert. Podkreślam, że regulator jest nowy i żeby było śmiesznie pochodzi z serwisu TGB - zamówiony przez sklep.
Image


Ostatnio zmieniony przez bolciu 02.03.2017 13:25, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.