Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Demontaż chłodnicy MXU 500
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 16:34



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Demontaż chłodnicy MXU 500 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2008 19:54
Posty: 141
Miejscowość: Krzywiń
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: Kymco MXU 250 ale został w rodzinie;)
PostWysłany: 21.08.2017 21:15 
Demontaż chłodnicy MXU 500
Witam,
Muszę wyciągnąć chłodnicę z mojej maszyny. I tu pytanie czy należy rozebrać "przód" quada czy może da się ją wyciągnąć w sposób mniej inwazyjny od strony silnika? Nie chciałbym rozebrać niepotrzebnie zbyt wiele bo kto to później poskłada;)
Kolejne pytanie to jak sprawdzić prawidłowość działania pompy wody? I nie wiem czy dobrze napiszę ale działanie korka, który chyba powinien "puszczać" ciśnienie z chłodnicy tak?

I jeszcze jeden temat. Jak myjecie swoje Quady? Bo ja mojego Karcherem ale zacząłem rozbierać moją maszynę niby świeżo umyta ale po zdjęciu kół to poprostu masakra błoto nawciskane w zaciski i zwrotnice. A im dalej w las tym gorzej pod plasticzkiem błotko za lampą błotko. DO kazdego mycia rozbierać quada?;)
Zauważyłem też, że łączenia ram, amortyzatorów i wahaczy są pordzewiałe czy da się to w jakiś sposób zabezpieczyć przed dalszą korozją? Może oczyścić z rdzy i pomalować? Ale czym najlepiej?

Pozdrawiam
Marcin

-- dodano 21.03.2017 14:44 --

Witam,
Jako że brak odzewu na moje pytanie wziołem się za rozbiórkę .
I tak
- wentylator udało się wyciągnąć bez większych problemów jak się później okazało niepotrzebnie ( mocowany na 4 śrubki) ale gdyby ktoś chciał sam wentylator wyciągnąć to idzie to zrobić
- żeby wyjąć chłodnice trzeba się już więcej na rozkręcać ale nie ma nic strasznego

-- dodano 21.03.2017 14:57 --

Troszkę nie po kolei ale mogę tylko max 5 załączników dodać...
I to chyba na tyle jeżeli ktoś ma jakieś spostrzeżenia to proszę jak najbardziej o opinie.
Nie jestem żadnym serwisantem dlatego nazwy niefachowe;)
Pozdrawiam
I mam nadzieję że komuś się przyda.
I jeszcze pytanie rozbierał ktoś głowice? Trzeba ściągać łańcuszek rozrządu czy może da się wymienić uszczelkę bez rozbiórki tego?

-- dodano 21.08.2017 22:15 --

Witam,
Mam pytanie dotyczące półosi do MXU 500 irs 2010r.
Zakupiłem nowa wg. symbolu z katalogu niestety jak widać na zdjęciu jest zupełnie inna.
Czy te frezy trzeba przyłożyć czy powinna być inna półoś? Czy ktoś miał już z tym do czynienia?
Pozdrawiam i czekam na jakąś informację.

Pozdrawiam
Marcin


Załączniki:
IMG_20170729_190614.jpg
IMG_20170729_190614.jpg [ 8.24 MiB | Obejrzany 3861 razy ]
Komentarz do pliku: A zaczynamy od odkręcenie 5 węzy. 2 szt z lewej i 3 szt z prawej oraz czujnik . ( na tym zdjęciu widać przyczynę demontażu chłodnicy - a powód rozerwania- uszczelka pod głowicą...)
atv.jpg
atv.jpg [ 1.85 MiB | Obejrzany 5194 razy ]
Komentarz do pliku: tu jeszcze mocowanie przedniego grila - atrapy chłodnicy do bumpera trzeba uważać żeby przy demontażu bumpera nie wyrwać tcy mocowań
atv3.jpg
atv3.jpg [ 1.08 MiB | Obejrzany 5194 razy ]
Komentarz do pliku: odkręcić bumper mocowany na 6 śrub i ewentualnie jeżeli jest wyciągarka to odłączyć kabelki po odkręceniu idealny dostęp do wyciągarki można rozebrać i wyczyścic
atv2.jpg
atv2.jpg [ 1.72 MiB | Obejrzany 5194 razy ]
Komentarz do pliku: nastepnie wkręty od mocowania lampy i kierunkowskazów - nie pomieszać wkrętów bo mają rózne długości
atv4.jpg
atv4.jpg [ 1.26 MiB | Obejrzany 5194 razy ]
Komentarz do pliku: śruby mocujące gril - atrapę chłodnicy dość mocno schowane pod maską trzeba je od dołu dojrzeć. Po 2 szt z lewej i prawej strony
atv4.jpg
atv4.jpg [ 1.26 MiB | Obejrzany 5194 razy ]
Komentarz do pliku: wkręt mocujący atrape chłodnicy
atv6.jpg
atv6.jpg [ 849.22 KiB | Obejrzany 5195 razy ]
Komentarz do pliku: w tych miejscach są pochowane srubki mocujące " dolot"powietrza
atv7.jpg
atv7.jpg [ 1.32 MiB | Obejrzany 5195 razy ]
atv8.jpg
atv8.jpg [ 1.14 MiB | Obejrzany 5195 razy ]
Komentarz do pliku: plastikowy " dolot" do chłodnicy mocowany na 4 śruby ( dość mocno schowane pod przednią maską
atv9.jpg
atv9.jpg [ 757.7 KiB | Obejrzany 5195 razy ]
Komentarz do pliku: i tak wygląda chlodniczka bez osłon i tu zostały tylko 4 srubeczki do odkręcenia
atv10.jpg
atv10.jpg [ 1.23 MiB | Obejrzany 5195 razy ]


Ostatnio zmieniony przez MBcoupe 21.08.2017 21:15, edytowano w sumie 3 razy

 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 23.08.2017 20:12 
Re: Demontaż chłodnicy MXU 500
Co do mycia mogę Ci powiedzieć tylko tyle żeby myć od razu po powrocie (póki błoto mokre) może tak robisz może nie. My jeszcze przed powrotem do domu wjeżdżamy do rzeki lub jeziorka żeby częściowo opłukać wahacze i spód quada. Później myjka wysokociśnieniowa i na koniec wężem ogrodowym opłukać, ponieważ myjka ma duże ciśnienie i rozbryzguje błoto po całym quadzie. Nie wiem w jakim terenie jeździsz ale u nas są do dyspozycji bagna na łące lub te gorsze w lesie. Nie dość że błoto to jeszcze trawa nawijająca się na ośki... Od czasu do czasu ściągam jeszcze osłonę spodu żeby błota się pozbyć. Pół wiadra 30l zawsze się wyzbiera :D

-- dodano 23.08.2017 21:08 --

Cytuj:
I jeszcze pytanie rozbierał ktoś głowice? Trzeba ściągać łańcuszek rozrządu czy może da się wymienić uszczelkę bez rozbiórki tego?


Jeśli masz na myśli uszczelkę głowicy to musisz ściągać górę silnika. Bez tego się nie obejdzie niestety

-- dodano 23.08.2017 21:12 --

Cytuj:
Zauważyłem też, że łączenia ram, amortyzatorów i wahaczy są pordzewiałe czy da się to w jakiś sposób zabezpieczyć przed dalszą korozją? Może oczyścić z rdzy i pomalować? Ale czym najlepiej?


Według mnie najłatwiej ( może się mylę ) oczyścić i sprayem zamalować miejsca skorodowane. Chyba że chcesz raz a dobrze zrobić to oddać do lakierowania całą ramę.
Ja w swoim mxu 400 tylną blaszkę nad hakiem zamalowałem sparyem i jest ok :) Rdza nie wyłazi.


Ostatnio zmieniony przez dominik011298 23.08.2017 20:12, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2008 19:54
Posty: 141
Miejscowość: Krzywiń
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: Kymco MXU 250 ale został w rodzinie;)
PostWysłany: 30.08.2017 11:37 
Re: Demontaż chłodnicy MXU 500
Ta cudowna trawa owijająca się wokół półosi ;)
Staram się myc po powrocie zazwyczaj ale i tak jak gdzieś odkręcę plastyczek albo koło to błotko siedzi ale może tak ma być albo kiepsko to robie.
A patent z jeziorkiem to znam;)
Własnie kupiłem spray i będę się bawił, przynajmniej nie będzie tak straszyła ta rdza.
Pozdrawiam


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 30.08.2017 12:22 
Re: Demontaż chłodnicy MXU 500
Odpryski lakieru można traktować punktowo odrdzewiaczem pędzelkiem nanoszonym. Przypali i jest ok. Jak nie doczyścisz dobrze to po zamalowaniu farmą może rdza się wdać.
Co do łańcuszka to ściągnij sobie service manuala i zobacz na schemacie. Może zębatka na wałku rozrządu jest przykręcana a nie na stałe to może da się zdjąć głowice bez rozpinania łańcuszka. Nie wiem jak to u Ciebie.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 30.08.2017 12:22, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.