Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 25.04.2024 00:21



Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 13.03.2018 14:23
Posty: 8
Imię: Adam
Quad: Kymco mxu 500
Poprzednie quady: mxu 300 gryzzli 660
PostWysłany: 20.03.2018 07:07 
Re: Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem
witam dzis nie mialem czasu ustawic tych zaworow zdazylem tylko sciagnac pokrywe i okazalo się ze i ssacy i wydechowy nie maja w ogole luzu, będę ustawial w sobote od rana i dam znac jaki będzie rezultat ustawienia zaworow X-Ray dzięki za serwisówke na pewno nie raz się przyda. mam nadzieje ze w sobote z rana zrobię i będzie wszystko wporzadku i w koncu polatam z swoja ekipa bo kupilem a w sumie zrobilem nim zalednie okolo 10 km tak to latal bez zastrzezen tylko draznilo to ze jak pomalu chcialem ruszyc np pod górke to go dławilo. ok zobaczymy rezultat jeżeli to nic nie pomoze bedziemy szukać dalej

-- dodano 20.03.2018 07:07 --

Witam,jak pisałem zrobiłem przegląd zaworów i okazało się że ktoś spartolił robote na ssacym miał ustawione 1.2 a na wydechowym 0.8 nie pytajcie mnie dlaczego tak bylo bo nie mam zielonego pojecia kto to ustawial i dlaczego akurat tak. Ustawiłem 0.1/0.1 i jest prawie wszystko ok chodzi elegancko i na wolnych i na pelnym gazie lecz pojawil się drugi problem mianowicie chodzi o swiece zaplonowa. kymcko mxu 500 standard świeca jest ngk cr7e taka była jak go kupilem i taka zaleca serwisówka lecz u mnie po przejechaniu może 30 km świeca padła biła iskra na boki a nie w srodek i maszyna za nic nie chciala palic kupilem druga taka sama swiece ngk cr7e i po przejechaniu 70 km(bo tyle przejechalem akurat po ustawieniu zaworow) na drugi dzien rano okazalo się ze quad nie pali wykrecilem swiece okazalo się ze też bije gdzie chce kupilem swiece o wiekszej cieplnosci czy jak tam to zwał cr9e i dalej po 50 km świeca padla z braku swiec wkrecilem swiece z Kymco maxxer 450irs o symbolu ngk cpr7ea i maszyna chodzi bez zarzutu pojechalem wiec kupić taka swiece w motoryzacyjnym gdzie się zaopatruje od wielu lat i nigdy mnie nie zawiedziono znajomy mi czlowiek powiedzial ze irydowa świeca powinna ten problem zalatwic dzis będę odbierał swiece i zobaczymy jaki będzie efekt koncowy tej zmiany niby na lepsze a wy co o tym myślicie ? czekam na Wasze opinie lub jakies porady co do problemu z waszego doswiadczenia.


Ostatnio zmieniony przez mudfactory, 20.03.2018 07:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2013 18:58
Posty: 306
PostWysłany: 20.03.2018 09:35 
Re: Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem
Nowa świece trzeba wygrzać.
Nie można robić tak, że po założeniu nowej odpalisz na chwilę i gasisz.
Na nowej świecy należy silnik uruchomić i ma chodzić najlepiej do swojej temperatury roboczej.

-- dodano 20.03.2018 09:35 --

Gaźnik też do regulacji możesz mieć.


Ostatnio zmieniony przez X-Ray, 20.03.2018 09:35, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 13.03.2018 14:23
Posty: 8
Imię: Adam
Quad: Kymco mxu 500
Poprzednie quady: mxu 300 gryzzli 660
PostWysłany: 27.03.2018 15:39 
Re: Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem
Witam, po niedzielnym wypadzie w teren maszyna zachowywala się dobrze lecz nie wzorowo ;-) jeszcze czegos jej brakuje,mianowicie świeca jest nowa irydowa calkiem inaczej się wkreca i calkiem inaczej pali (lepiej) lecz dalej jest problem z tymi wolnymi obrotami teraz nie zawsze zgasnie ale zdazalo mu się no i kicha po dodaniu na maxa gazu i puszczeniu do zera kicha strzela w tlumnik znalazlem w krućcu pekniecie od strony gazika od srodkowej strony lecz nie ma go na wylot lecz zamówiłem nowy kruciec i zobaczymy czy to będzie przyczyna jeszcze gdzies za 150 km przejze jeszcze raz zawory zaloze nowy kruciec i dam znac co i jak czy lepiej czy nie. szczerze powiem ze maszyna daje rade i jestem pelny podziwu choc bylem zle nastawiony do tej marki lecz gryzzli to to nie jest.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2013 18:58
Posty: 306
PostWysłany: 27.03.2018 17:26 
Re: Kymco mxu 500 problem z zalewaniem go paliwem
Jak króciec nie był pęknięty na wylot to raczej nie pomoże.
Fajnie, że maszyna już śmiga a resztę powoli ogarniesz. Zobacz jeszcze poziom paliwa w gazniku.
Też skusiłem się na tą świece irydowa,ale w sumie z czystej ciekawości, bo problemów ze świecami nie miałem.


Ostatnio zmieniony przez X-Ray, 27.03.2018 17:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.