Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem pow
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 02:06



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem pow 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.06.2018 21:57
Posty: 21
Imię: Bartek
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 01.06.2018 22:11 
Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem pow
Posiadam quada Kymco MXU 500 4x4 tył na ośce 2008r. Jestem początkujący !
Witam problem numer jeden mam taki iż gdy kupowałem quada chodził idealnie po przejeżdeniu jednego dnia był pył okropny piaskownia ogołnie zaczął szaleć obroty rosły mu od razu po odpaleniu pod siedzeniem jest do regulacij obrotów kręcenie linką NIE REAGUJE nic a nic. Czasem uda się że spadną mu same jakoś te obroty.
Czy to wina gaźnika czy nie ????
Za około 3 dni niestety kranika nie zakręciłem już nie chciał odpalić a więc pierwsze co paliwo dopływa do gaźnika ale po odczepieniu filtra powietrza odpalił oczywiście ręką zastawiałem i blokowałem dolot i palił ale paliwo waliło na rękę. a więc do wymiany filtr powietrza jutro kupię. zobaczymy co będzie. ale skąd dziwna reakcja z tymi obrotami ?

Wyciek oleju przy samym kole jak już jest przykręcone do piasty quad na ośce wał kardana
Ulewa się olej a więc postanowiłem śrubę po srodku koła dokręcić i fakt był LUZ ! dokręciłem ale wyciek nie zniknął do końca pytanie czy dam rade sam to zrobić ? co tam będzie do wymiany ? gdzie to kupić ?


Ostatnio zmieniony przez bartek07klapa, 01.06.2018 22:11, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 02.06.2018 08:37 
Re: Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem
Wyciek z mostu czy z uszczelniacza? Co do gaźnika to układ odlotowy musi być w 100 proc szczelny, mam mxu 400 i na nieszczelności reaguje okropnie. Zbyt mocno nasaczony filtr powietrza też wplywna negatywnie na pracę silnika ale nie oznacza to że nasaczac nie można


 
Profil

Rejestracja: 01.06.2018 21:57
Posty: 21
Imię: Bartek
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 03.06.2018 10:50 
Re: Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem
Wyciek jest stojąc od tyłu quada po prawej stronie na felge od wewnątrz leci olej tak jak mówię śróba która jest od zewnątrz na środku felgi była poluzowana około 2 obroty dokręciłem ale jednak jeszcze leci więc pewnie rozwaliło coś tam zimering czy uszczelniacz, pytanie co kupić czas mam w weekendy a chciał bym jeżddzić no a częsci nie zamówię i nie kupię w jeden weekend . chyba będzie trzeba jakos przeżyć no .
Gaźnik był rozebrany króciec dolotowy był pęknięty ta guma na dole prawdopodobnie od paliwa rozjechała się.
Dominik co do nieszczelności na gaźniku i filtrze zgadza się przekonałem się mega.


co do gaźnika to jeszcze dysza mi się wykręciła od dołu gaźnika i pytanie JAKA TO DYSZA bo teraz nie mam pojęcia skąd to zamówić ???
I co z tym wyciekiem co zamówić i gdzie ???
:kln:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 06.06.2018 09:33 
Re: Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem
Dysza od dołu? Daj fotki


 
Profil

Rejestracja: 01.06.2018 21:57
Posty: 21
Imię: Bartek
Quad: Kymco MXU 500
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 21.06.2018 19:21 
Re: Wyci na tylnej osi oraz problemy z gaźnikiem lub filtrem
do zamknięcia dysza dokupiona w serwisie Kymco :) to jest dysza regulujące mieszanke tlen + paliwo


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.