Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - A to JAJA
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 14:52



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
A to JAJA 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 20.08.2008 20:33 
puniek napisał(a):
Większość kolegów którzy mają yamachy nawet nie wiedzą że to się wymienia a puźniej lecą cale elementy


W Yamasze jest to inaczej rozwiązane, tam są rolki których się praktycznie nie wymienia jesli się smaruje. W polarisie w wypadku nie wymienienia ich na czas wyrwie dziury w prowadnicach i zacznie cholerycznie stukać (przerabiane na swoim, trzeba to potem napawać, ew, dobry epoksyd z aluminium załatwia sprawę). Swoją drogą te ślizgacze teflonowe można bez problemów dorobić na tokarce, koszt żaden, efekt ten sam co oryginałów.
Polarisowe PVT jest o tyle lepsze, że wyeliminowano zużywające się sprzęgło odśrodkowe - duże udogodnienie, bo jego wymiana (np w G6 czy G7) kosztuje niemało. Polarisy tego problemu nie mają (jeśli pamieta się o wspomnianych już slizgaczach).

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 20.08.2008 20:39 
Sanol napisał(a):
Wojtku miałem na myśli te części które już nie raz wymieniałeś i będziesz je dalej wymieniał bo tłuczesz quada po terenach dobrze mi i Tobie znanych

dziwi mnie to że uważasz mnie jako nieobiektywnego użytkownika bo znasz mnie prawie tak dobrze jak swoją Hondzię :bezradny: nieraz mi pomagałeś i nieraz służyłeś dobrą radą a teraz...


Jest tak dlatego że na "Forum" Hondy się nie psują ale w realu wygląda to inaczej i żeby ratować markę lepiej to ukryć niż uprzedzić resztę użytkowników o danych awariach

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 20.08.2008 20:51 
aXcid napisał(a):
W Yamasze jest to inaczej rozwiązane, tam są rolki których się praktycznie nie wymienia jesli się smaruje.

Tylko jestem pewien że większość użytkowników nie wie o tym że trzeba smarować a nawet jak wie, to rozebrać sprzęgło w yamaszcze i to przesmarować to już wysza szkoła jazdy, nawet jak będziesz smarował to też się zużyją (moi kolesie przy okazji tego smarowania posmarowali przypadkowo pasek i wesz czym to się kończy)

aXcid napisał(a):
polarisie w wypadku nie wymienienia ich na czas wyrwie dziury w prowadnicach i zacznie cholerycznie stukać (przerabiane na swoim, trzeba to potem napawać, ew, dobry epoksyd z aluminium załatwia sprawę). Swoją drogą te ślizgacze teflonowe można bez problemów dorobić na tokarce, koszt żaden, efekt ten sam co oryginałów.

w polarisie też można je smarować, tylko komu się chcę :P

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.10.2007 22:11
Posty: 1061
Miejscowość: Bolesławiec
Quad: X-men
PostWysłany: 21.08.2008 09:17 
ale o sssooo w ogóle chocciii...
może cos przegapiłem ale gdzie jest ta krytyka Polarisa o jakiej tu Puniek piszesz, pytam naprawde z czystej ciekawosci, bo jestem dosc mocno rozbawiony tematem, (w koncu JAJA) :D Nie mam zamiaru stawac po jednej albo drugiej stronie ale rzuc jakimis linkami, podrzuc lekture. :D

_________________
K.W.I.S.A Drapers sQuad
quadowa wspinaczka wysokogórska - bez wyciągarki.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.