Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pęknięta półoś SP800 efi
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 20.04.2024 11:40



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Pęknięta półoś SP800 efi 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 06.01.2013 21:16 
Pęknięta półoś SP800 efi
Na wstępie, jako nowy użytkownik, witam wszystkich serdecznie.

Urwałem tylną półoś podczas wyjeżdżania z błotka. Pękła pomiędzy przegubami pod manszetą wewnętrzną. (Mam nadzieję że nie mylę pojęć, bo jestem raczej laikiem w te klocki) No i w związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy kpl. półosi do 800 efi z 2011 jest taki sam jak te z młodszych roczników oraz modeli np. sp500? Przeglądając katalogi nie znalazłem nigdzie mojego rocznika.

2. Po przetrawieniu forum zauważyłem że to raczej przeguby częściej ulegają uszkodzeniu niż półosie. Czy to normalne, że po zaledwie 700km przebiegu pęka półoś?

3. Czy powinienem się interesować kompletem półosi, czy jest szansa dostać sam uszkodzony element + uszkodzoną osłonę? Może to pytanie pasuje bardziej do wątku o zamiennikach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Paweł


 
Profil
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 06.01.2013 21:26 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
pawel-kowalski napisał(a):
Na wstępie, jako nowy użytkownik, witam wszystkich serdecznie.


raz raz do powitalni :)

pawel-kowalski napisał(a):
1. Czy kpl. półosi do 800 efi z 2011 jest taki sam jak te z młodszych roczników oraz modeli np. sp500? Przeglądając katalogi nie znalazłem nigdzie mojego rocznika.


zaloguj się u producenta tam są wszystkie diagramy bądź/lub bike bandit tam też się odnajdziesz

pawel-kowalski napisał(a):
2. Po przetrawieniu forum zauważyłem że to raczej przeguby częściej ulegają uszkodzeniu niż półosie. Czy to normalne, że po zaledwie 700km przebiegu pęka półoś?


nie

pawel-kowalski napisał(a):
3. Czy powinienem się interesować kompletem półosi, czy jest szansa dostać sam uszkodzony element + uszkodzoną osłonę? Może to pytanie pasuje bardziej do wątku o zamiennikach.


nie wiadomo co ukręciłeś


pawel-kowalski napisał(a):
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Paweł


proszę bardzo
Sanol


:^^D:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2011 22:02
Posty: 154
Miejscowość: Wielkopolska gm. Czerwonak
Imię: Przemo
Quad: Yamaha Grizzly 700-2010
Poprzednie quady: Polaris Sportsman XP850 + EPS / 2009 / Polaris 500 H.O. Sportsman / Polaris 400 H.O. Sportsman
PostWysłany: 06.01.2013 21:57 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Witam,

Ja polecam osobiście http://www.powersportsplus.com/ niższe ceny jak na bike bandit nawet co do wysyłki

To pękła półoś ( ten wałek między skrzynią a piastą ) ?? czy frez zerwało i kręci się w przegubie ??

Na moje to nie jest za normalne szczególnie przy takim przebiegu. Quad jest nowy na gwarancji ?? Jak tak to gnaj do serwisu na wymianę z winy materiału.


Ostatnio zmieniony przez spaluchwp, 06.01.2013 21:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 06.01.2013 22:29 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Sanol napisał(a):
zaloguj się u producenta tam są wszystkie diagramy bądź/lub bike bandit tam też się odnajdziesz


Ok, już mam. Wynika z tego, że to będzie to samo co w SP400, SP500 i kilku innych, ale po 2011. Poprzednie roczniki mają inne.

Sanol napisał(a):
pawel-kowalski napisał(a):
3. Czy powinienem się interesować kompletem półosi, czy jest szansa dostać sam uszkodzony element + uszkodzoną osłonę? Może to pytanie pasuje bardziej do wątku o zamiennikach.


nie wiadomo co ukręciłeś


Image

Co prawda nie zaglądałem jeszcze do przegubu, ale gdyby to tylko sama półoś była uszkodzona, to miło by było uniknąć zakupu całego zestawu za $300-coś.

A co do gwarancji, to jak najbardziej jest jeszcze na gwarancji, ale zamiast podjechać do serwisu na przegląd po 500km wykonałem sam zgodnie z harmonogramem producenta, więc jak znam życie to będzie dobry argument do nieuznania gwarancji :) Dam znać jutro co na to gwarant.

P.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 07.01.2013 00:57 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Według mnie, trzeba dokładnie sprawdzić co się stało. Ośka nie powinna pęknąć, chyba że miała wadę fabryczną. Może coś się zablokowało? Jak quad wrócił do domu? Zerknąłbym też, czy przypadkiem blokujący się przegub nie jest sprawcą zamieszania. Poproś jakiegoś fachowca o diagnozę. Zawieź do niego uszkodzone elementy, może być spokojnie warsztat samochodowy. Przegub wewnętrzny należy "wyszarpać" z dyfra, jest zabezpieczony okrągłą zawleczką, która się sama ściśnie podczas wyciągania przegubu (nr 4 na rys.)

Image

Zewnętrzny przegub, z pozostałą częścią ośki, wyjdzie do środka po odkręceniu nakrętki piasty. Do całej operacji trzeba zdjąć koło, żeby mieć wszędzie odpowiedni dostęp. Koło nie będzie się trzymać po demontażu przegubu zewnętrznego zdaje się, jeżeli nie ma z tej strony hamulca (niektóre modele Polarisa mają z tyłu jeden zacisk).

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 07.01.2013 11:03 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Ok, jak na razie temat zamknięty. Nie grzebię nic więcej, ponieważ będzie naprawa gwarancyjna. Dam znać po, jaka była diagnoza. Sprawdzę jeszcze tylko czy nie jest zablokowany przegub wewnętrzny, to dopiszę dzisiaj. Przegub zewnętrzny nie jest zblokowany, gdyż wróciłem na kołach (powolutku po tym jak się upewniłem, że półoś nie narobi innych szkód).

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam,
Paweł


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 07.01.2013 11:09 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
"Zablokowany" w znaczeniu: wetknięta tam oś może się poruszać góra-dół, do tyłu-do przodu. Ale skoro będą rozpatrywać na gwarancji, to lepiej niczego już nie dotykaj :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 21.02.2013 16:55 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Już po wymianie. Materiał wadliwy. Odebrałem z serwisu i po 3km (nie licząc 250km na lawecie) padł silnik, chyba panewki. Znowu na gwarancję oddać muszę. Od 2 miesięcy nie mam czym jeździć i zastanawiam się czy po gwarancji będę mógł liczyć na podobną usterkowość... :(


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 10:09
Posty: 654
Miejscowość: Pabianice
Quad: Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Lucky Star 250, Polaris Predator 500
PostWysłany: 21.02.2013 20:16 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Niezle grubo się dzieje. A w serwisie grzebali coś? Jakaś zmiana oleju czy coś? Może śruby spustowej nie dokręcili? Masakra jakaś

_________________
Pozdro
Łukasz


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 21.02.2013 20:38 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
To jakiś fakap chyba :oczy:

najpierw półoś pęka tam gdzie nie pęka, teraz silnik ot tak....

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 25.02.2013 08:52 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Nic nie powinno być robione w serwisie. Poziom płynów był w normie. Najbardziej żenujące było jak w serwisie próbował mi pan wytłumaczyć że gwarancja nie będzie uznana, bo nie pojawiłem się na przeglądzie po 25mth, mimo tego że nie zrobiłem jeszcze 1000km ani 6 miesięcy, a wszelkie czynności serwisowe z instrukcji wykonałem samodzielnie, czyli sprawdzenie oleju w przekładniach...

Inna sprawa, że polski importer narzuca dosyć mocno nadgorliwy harmonogram przeglądów, a przynajmniej w stosunku do harmonogramu producenta. Producent z resztą pozwala na wykonanie większości czynności we własnym zakresie, a tutaj straszą od razu że gwarancja nie będzie uznana. Na rynku samochodowym już rynek został uregulowany, tj. np. że wykonanie czynności serwisowych nie może skutkować od tak utratą gwarancji. Wiecie może jak to wygląda na rynku quadów?

P.


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2011 16:20
Posty: 14
Miejscowość: Wągrowiec
Quad: Polaris 500 6x6 SP800
PostWysłany: 25.02.2013 20:51 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
U mnie Stukał przegub a potem padł silnik hydro popychacz i karter ale po 3 miesięcznej naprawie odpukać wszystko rewelacyjnie


 
Profil

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 26.02.2013 17:19 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
No to już wiadomo. Uszkodziło się łożysko wału korbowego, tak więc domyślam się że w silniku rzeźnia. Czekam na decyzję importera/producenta, tj. czy wymienią cały silnik czy będą dłubać w starym...

Czy ktoś ma pomysł w temacie "co jeszcze może się stać, choć nie powinno?" :)))

Paweł


 
Profil

Rejestracja: 11.06.2008 17:52
Posty: 134
Quad: SP 500
PostWysłany: 26.02.2013 23:03 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Mogą Ci dać nowego quada? :panna:


Ostatnio zmieniony przez maq, 26.02.2013 23:03, edytowano w sumie 1 raz

Nie cytujemy ostatniego wpisu



 
Profil Facebook

Rejestracja: 06.01.2013 20:39
Posty: 11
Quad: Polaris sp 800 efi
PostWysłany: 27.02.2013 16:17 
Re: Pęknięta półoś SP800 efi
Jak na razie importer, czyli Polonia Cup, stwierdził że nie uznają gwarancji, ponieważ:
a). było za mało oleju
b). woda dostała się do silnika, prawdopodobnie przez filtr powietrza
..ale nie mogą się zdecydować której opcji użyć.

Oczywiście obie opcje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Płyny i olej silnikowy sprawdzam przed każdym startem, i nigdy nie musiałem spuszczać wody ze skrzynki filtra powietrza.

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś zna dobrego rzeczoznawcę na śląsku z tej działki? Czyli chodzi mi o opinię co tak naprawdę się stało z silnikiem i dlaczego.

P.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.