Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 16:10



Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Nowy Polaris Sportsman 570!!! 
Autor Wiadomość
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 06.11.2019 09:54 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Opon quada się nie wyważa, stąd bicie na asfalcie. Gdybyś założył zimówki do samochodu i nie wrzucił kół na kołowrotek, byłoby tak samo. Warto jednak zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Sprawdzić czy nie ma luzu w zawieszeniu i czy opony nie wskazują na niewłaściwe zużycie, spowodowane złą zbieżnością.
Moje BH1 nie biją do prędkości około 70 km/h. Potem zaczyna się lekkie drżenie. Przy 90 trzęsie już mocniej, ale da się spokojnie jechać. Oczywiście wyłącznie na asfalcie.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 03.12.2019 17:58 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Nie wspomniałem ani słowem o wyważaniu. Objaw występuje po lewej stronie kierownicy. Na forach były przypadki luzu na wspomaganiu, które powodowało takie objawy.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.12.2019 19:54 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Nie pisałem z myślą, że o tym wspomniałeś. Opony u nas są grube i ciężkie. Myślę, że nie należy się spodziewać po nich braku bicia bez wyważenia. Taka loteria na jakie się trafi. Może się mylę, ale wspomagania bym z tym nie łączył.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 04.12.2019 09:47 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
grzesiek82 a zamień koła całe przód z tyłem i zobacz. Czy sprawdzałeś to? Nie pisałeś nic o ewentualnej zamianie.
Wtedy jak nadal objaw będzie taki sam to szukaj w układzie kierowniczym/zawieszeniu/napędzie (może wał przedni bije przy określonych obrotach lub coś na innego na przodzie). Ale wyeliminujesz lub potwierdzisz w ten sposób winę kół/opon
Jak to wina koła/felgi to gdy będzie na tylnej osi tego nie powinieneś czuć.

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson 04.12.2019 09:47, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 10.06.2018 14:48
Posty: 25
Miejscowość: KRK/DUB/UAE
Imię: Marcin
Quad: Polaris 570. eps-ZLOM!
PostWysłany: 29.12.2019 11:00 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Wal w tym kiepskim Polarisie to bije jak już wychodzi z fabryki z półosiami, mój dodatkowo sciągał mocno w lewo i mial nierówno kierownice. Skąd ja znam słowo "zbycie" klienta.


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 16.01.2020 09:40 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Przesadzasz. Widać to w każdym Twoim poście. Polaris 570 to bardzo dobry sprzęt i jestem z niego baaardzo zadowolony. Oddawałem go dzisiaj na serwis i tak naprawdę za bardzo nie miałem uwag. Mój poziom zadowolenia z quada na moment zmienił ten incydent z przerywaniem silnika. Jednak wygląda na to, że była to kwestia złego paliwa bo od tego czasu (ponad 500 km) już nic podobnego się nie działo (zmieniłem stację). Na tą chwilę do przeglądu przekazałem następujące uwagi:

1) Prawdopodobnie piszczące łożysko jednokierunkowe (przy zjeździe ze stromej górki)
2) Sprawdzenie drżenia kierownicy czy na pewno wszystko jest ok
3) Jakiś hałas chyba w lewym, przednim kole (coś jak hałas sprężyny), pojawiający się co jakiś czas.

Kolegu Superbikes chciałbyś wiedzieć co się z nowymi quadami CF Moto dzieje :-)

Co do serwisu i zbywania klienta to różnie to bywa. Zależy na kogo trafisz. Jeszcze raz przytoczę przykład kolegi z CF Moto. Miał awarię i gość jechał do niego 2 tygodnie żeby odebrać Quada i w końcu nie dojechał :-)


 
Profil

Rejestracja: 10.06.2018 14:48
Posty: 25
Miejscowość: KRK/DUB/UAE
Imię: Marcin
Quad: Polaris 570. eps-ZLOM!
PostWysłany: 11.02.2020 20:47 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
grzesiek82
Tylko się ciesz ze w silniku albo napędzie nic ci nie poszło.


 
Profil

Rejestracja: 28.12.2019 20:00
Posty: 10
Quad: SP57
PostWysłany: 01.03.2020 16:37 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Muszę trochę poprzeć superbikes1983 że Polaris to badziewie.
Mam quada jeszcze na gwarancji, wyrobił mi się luz na klinie który wychodzi z modułu wspomagania i wchodzi w kolumne kierowniczą, co powoduje duży, wyczuwalny luz na kierownicy na postoju i podczas jazdy.

Dealer twierdzi że ten typ tak ma i uważa że szanse na naprawę gwarancyjną są niskie.


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 01.03.2020 17:45 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Cytuj:
Muszę trochę poprzeć superbikes1983 że Polaris to badziewie.
Mam quada jeszcze na gwarancji, wyrobił mi się luz na klinie który wychodzi z modułu wspomagania i wchodzi w kolumne kierowniczą, co powoduje duży, wyczuwalny luz na kierownicy na postoju i podczas jazdy.

Dealer twierdzi że ten typ tak ma i uważa że szanse na naprawę gwarancyjną są niskie.


Chciałbyś wiedzieć co dzieje się u konkurencji. Wyobraź sobie, że ludzie którzy są zadowoleni w większości nie siedzą na forach i nie opisują swoich quadów oraz perypetii tylko popierdzielają w terenie :-)

Ja mam zrobione kolejne kilometry i nadal jestem zadowolony z Quada. Nie zmieniło to kilka małych zgrzytów z dealerem. Generalnie to do czego zgłaszałem uwagi zostało zrobione. Jeśli chodzi o drżenie kierownicy to u mnie jest to faktycznie kwestia opon. Co do luzu na kierownicy czy też na wspomaganiu to jest on wyczuwalny na postoju a znika po odpaleniu Quada i z tego co pamiętam to tak powinno być.

Uważam, że ten kolega co tak narzeka to miał po prostu pecha i tyle. Ma dużo znajomych z Quadami i to co potrafi się dziać np. w kwestii Cfek to jest jakiś dramat. Odkręcające się śruby i elementy to pikuś.


 
Profil

Rejestracja: 28.12.2019 20:00
Posty: 10
Quad: SP57
PostWysłany: 01.03.2020 18:02 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
grzesiek82 napisał(a):
Cytuj:
Muszę trochę poprzeć superbikes1983 że Polaris to badziewie.
Mam quada jeszcze na gwarancji, wyrobił mi się luz na klinie który wychodzi z modułu wspomagania i wchodzi w kolumne kierowniczą, co powoduje duży, wyczuwalny luz na kierownicy na postoju i podczas jazdy.

Dealer twierdzi że ten typ tak ma i uważa że szanse na naprawę gwarancyjną są niskie.


Chciałbyś wiedzieć co dzieje się u konkurencji. Wyobraź sobie, że ludzie którzy są zadowoleni w większości nie siedzą na forach i nie opisują swoich quadów oraz perypetii tylko popierdzielają w terenie :-)

Ja mam zrobione kolejne kilometry i nadal jestem zadowolony z Quada. Nie zmieniło to kilka małych zgrzytów z dealerem. Generalnie to do czego zgłaszałem uwagi zostało zrobione. Jeśli chodzi o drżenie kierownicy to u mnie jest to faktycznie kwestia opon. Co do luzu na kierownicy czy też na wspomaganiu to jest on wyczuwalny na postoju a znika po odpaleniu Quada i z tego co pamiętam to tak powinno być.

Uważam, że ten kolega co tak narzeka to miał po prostu pecha i tyle. Ma dużo znajomych z Quadami i to co potrafi się dziać np. w kwestii Cfek to jest jakiś dramat. Odkręcające się śruby i elementy to pikuś.


Ja wszystko rozumiem, ale to jednak układ kierowniczy i powinien on być maksymalnie precyzyjny i nie mieć fabrycznie żadnych luzów, ciekawy jestem co powie diagnosta jak będę chciał zrobić przegląd...

Śrubkę jestem w stanie dokręcić, a modułu wspomaganie za 8 tyś zł kupić to już jest mnie realna opcjka

Co do opon to zmieniłeś już na inne? Jakie miałeś i na jakie zmieniłęś? również mam podobny problem ze swoimi


Ostatnio zmieniony przez niedwiedzpolski, 01.03.2020 18:02, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 01.03.2020 19:12 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Założyłem na test opony od kumpla z jego quada (miał prawie łyse) :-)

Zrobiłem to żeby się przekonać co faktycznie jest przyczyną drgań. I faktycznie są to opony. Quada dostajesz na oponach typowo w teren i nie ma się co dziwić że są czasem drgania na asfalcie. U mnie bez przesady to nie były takie drgania żeby mi miało wyrwać kierownicę czy coś. Działo się to tylko na asfalcie i przy określonej prędkości. Po założeniu prawie łysych opon od kolegi nic nie drgało na asfalcie bo opony były równe.

Oczywiście przełożyłem z powrotem opony na fabryczne.

Co do gwarancji to akurat Polaris ma bardzo dobre opinie. Chyba, że trafisz na jakiś kiepski salon i dealera. Kolega ma również 570 i uwzględniono mu naprawę gwarancyjną gdzie była 100% jego wina. Nie chcę pisać o szczegółach.

Czy możesz napisać gdzie kupiłeś Quada ?


 
Profil

Rejestracja: 10.06.2018 14:48
Posty: 25
Miejscowość: KRK/DUB/UAE
Imię: Marcin
Quad: Polaris 570. eps-ZLOM!
PostWysłany: 24.07.2020 07:59 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
Dla mnie sa to badziewie i tyle, a przekładnię kierownicza reklamuj, dostaniesz nowa bo luzy w sprzęcie na gwarancji sa absolutnie nie dopuszczalne, niech zakładają nowa i tyle. Nie badz naiwny i nie daj nie zbyt dilerowi.


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 08.08.2020 20:25 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
A dla mnie nie badziewie. Polecam kupić CF Moto to się przekonasz. Przekładnia u mnie nie ma luzu. Napisałem Ci już w innym poście, że jeśli dealer Cię skrzywdził to wieszaj psy na nich i idź do sądu a nie pisz nieprawdziwych opinii o Quadzie bo jeszcze ktoś uwierzy.


 
Profil

Rejestracja: 10.06.2018 14:48
Posty: 25
Miejscowość: KRK/DUB/UAE
Imię: Marcin
Quad: Polaris 570. eps-ZLOM!
PostWysłany: 25.12.2020 11:27 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
niedwiedzpolski

rozwiązałeś problem?


 
Profil

Rejestracja: 15.08.2011 16:40
Posty: 56
Miejscowość: Żywiec
Quad: Polaris 570 EPS
PostWysłany: 16.01.2021 02:13 
Re: Nowy Polaris Sportsman 570!!!
No i w Maju tego roku stuknie 2 lata jak kupiłem Polarisa. Jak dotąd była to bezawaryjna jazda, dająca wiele satysfakcji. Jeśli były jakieś akcje to wynikające w większości z mojej niewiedzy. Np. pojawiał mi się błąd na liczniku i Quad samoczynnie odpuszczał gaz tak jakby się dławił a okazało się że jak syn ze mną jeździł to ja nie zauważyłem, że on mi przyciska nieświadomie butem na hamulec nożny, czyli jakby wciskać gaz i hamulec na raz. Mój Polaris co jakiś czas mnie mile zaskakuje. Ostatnim razem moi współtowarzysze na Quadach Cfmoto mieli okazję się przekonać jak działają napędy w Polarisie. Stało się to na 20 cm śniegu i pewnym podjeździe gdzie ja mimo gorszych opon jeździłem tam i z powrotem kilka razy z góry na dół a 3 Quady Cfmoto nie były w stanie podjechać nawet do 25% podjazdu pomimo włączonych blokad itd. Polaris 570 to świetny Quad i jeśli o niego dbasz to Ci się odwdzięczy. Jak masz pecha to nawet kupując najdroższe auto może zdarzyć Ci się usterka. Mnie obecnie czeka ostatni przegląd przed zakończeniem gwarancji i w zasadzie nie mam za bardzo czego zgłaszać. Mógłbym się czepiać tej przekładni ale sam nie wiem. Na wyłączonym silniku jest jakby minimalny luz przy ruszaniu kierownicą ale już po uruchomieniu silnika nie ma absolutnie żadnego.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.