Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 11:21



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Polaris Sportsman 800 Touring przerywa 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.08.2017 19:52
Posty: 53
Miejscowość: Wrocław
Imię: Bartłomiej
Quad: Polaris Sportsman 800 Touring
Poprzednie quady: Brak, było kilka motocykli...
PostWysłany: 16.10.2018 18:54 
Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Witam,

Komputer zgłasza błędy 51, 52 związane z wtryskiwaczami.
Po odpaleniu od zimnego po ok. 3-4 min potrafi sam czasem zgasnąć wtedy słychać pompę paliwową jak dobija ciśnienie tak jak po przekręceniu stacyjki, później odpala normalnie.
Ostatnio miałem sytuację, że pojechałem w jedno miejsce zgasiłem i nie mogłem odpalić. Kręciłem i nic... zauważyłem, że po przekręceniu stacyjki pompa paliwowa nie odzywała się.
Po 2 minutach przekręcania stacyjki odezwała się i w końcu z trudem odpalił....szybki powrót do domu.
Obecnie podczas jazdy czuć delikatne podszarpywanie tak jakby na mikrosekundy tracił moc...jakby się dławił.
Wcześniej pół roku temu wymieniłem filtr paliwa, ostatnio przerobiłem temat połamanych przewodów czujnika masy powietrza bo wywalał błąd i przeczyściłem punkt masy pomiędzy ramą a cewką...jakieś sugestje co powinienem sprawdzić przy błędach 51 i 52?
Czy jest jakiś tok postępowania przy tych błędach? Zastanawiam się czy to nie wina pompy paliwa skoro miałem sytuację, że nie było jej słychać po przekręceniu stacyjki...może się podwiesza? Czy gdyby pompa dawała zbyt małe ciśnienie bład 51, 52 wyskoczy?

Pozdrawiam


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 16.10.2018 21:55 
Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Nie mam doświadczenia z EFI, ale w samochodzie pompka zawsze musi działać po przekręceniu kluczyka. Jeżeli ma zaśniedziałą kostkę elektryczną, to raz może działać a innym razem nie. Jak padnie silnik elektryczny, to maszyna już nie zapali.
Taki przypadek miał mój brat w benzynowym Mondeo. Silnik nie chciał zaskoczyć i go zostawiliśmy na parkingu w Rynie. Pomoc drogowa miała przyjechać za kilka godzin. Jak tam dotarliśmy ponownie, to auto zapaliło i wrócił nim do domu. Następnego ranka niestety zdechł i nie było rady. Była konieczna laweta do Olsztyna. W serwisie Forda wymienili wiązkę i pompę, za 3,5 tysiąca
Trzeba szukać po kolei. Podłączyłbym pompkę na krótko.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 16.10.2018 21:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.08.2017 19:52
Posty: 53
Miejscowość: Wrocław
Imię: Bartłomiej
Quad: Polaris Sportsman 800 Touring
Poprzednie quady: Brak, było kilka motocykli...
PostWysłany: 28.04.2019 19:15 
Re: Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Witam,

Zdołałem zmierzyć ciśnienie na listwie wartość 43 PSI przy nominalnym 39 +/- 3 PSI także jest OK, ale teraz poajwił się już na stałe problem taki, że po przekręceniu stacyjki nie słysze pompy paliwa. Wcześniej problem pojawiał się sporadycznie.
Od czego zacząć? Bezpiecznik....co dalej sprawdzić?

Pozdrawiam

-- dodano 17.11.2018 13:19 --

Witam,

Czy zgłaszany przez komp Blink code 25 - Transmission input - invalid gear (czujnik położenia dźwigni zmiany biegów) może być przyczyną podszarpywania silnika?

Pozdrawiam

-- dodano 28.04.2019 19:15 --

Temat rozwiązany, powodem nie uruchamiania się pompy był wadliwy przekaźnik.


Ostatnio zmieniony przez Yokusti 28.04.2019 19:15, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 28.04.2019 22:45 
Re: Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Kup nowe przekaźniki i wymień, również pozostałe. Ile tam ich masz? Będzie spokój na dłużej

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.08.2017 19:52
Posty: 53
Miejscowość: Wrocław
Imię: Bartłomiej
Quad: Polaris Sportsman 800 Touring
Poprzednie quady: Brak, było kilka motocykli...
PostWysłany: 29.04.2019 08:45 
Re: Polaris Sportsman 800 Touring przerywa
Są 3 2 już wymieniłem 3 dzisiaj bo w sklepie nie mieli jest 5 pinowy do napędu awd. Dzięki


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.