Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z prędkościomierzem.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.04.2024 00:28



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Problem z prędkościomierzem. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.12.2018 16:21
Posty: 1
Imię: Waldemar
Quad: Polaris Sportsman
Poprzednie quady: TGB target 325
PostWysłany: 11.12.2018 15:14 
Problem z prędkościomierzem.
Witam serdecznie ,
Mam Polarisa Sportsmana z 2008r. Quada kupiłem po zderzeniu z ogrodzeniem . Udało się poskładać wszytko na swoje miejsce ,ale pozostał jeden problem .Mianowicie prędkościomierz , udało mi się znaleźć na alledrogo za 900 zł praktycznie nowy (Polaris PIN 3280589). Sprzedawca twierdził ze kupił,ale nie wymienił ponieważ sprzedał Polarisa . Stary prędkościomierz uległ uszkodzeniu (po przekręceniu stacyjki pojawiał się napis hot check engine, oraz był rozlany częściowo wyświetlacz ) .
Po podłączeniu nowego prędkościomierza wszystko ładnie się wyświetla,ale
czasami podczas jazdy potrafi się wyłączyć a za chwile się włączyć. Mało tego nie pokazuje prędkości (wskazówka ani drgnie) lub pokazuje v-max ..
po stuknięciu licznika wskazówka wraca na 0. Próbowałem wejść w tryb diagnostyczny ,ale jest to niemożliwe.. . Czy ma ktoś jakiś pomysł bądź rade co z tym możne się dziać ? Czy jest to możliwe że kupiłem nie taki prędkościomierz ? (na moim nie było żadnych numerów). Gdzie szukać problemu ?
Pozdrawiam ;) ;)

-- dodano 10.12.2018 17:03 --

Zapomniałem dodać ,że podczas wskazań licznika na v-max mruga kontrolka załączonego napędu awd. Oraz mam pytanie czy ktoś jest w stanie podać jakie napięcia powinny być na przewodach wtyczki prędkościomierza ? oraz jak sprawdzić czujnik prędkości w prawej piaście ? Licznik pokazuje wszystkie pozostałe parametry, oraz nie reaguje na poruszanie wiązką. Wyłącza się tak jakby pod wpływem drgań .

-- dodano 11.12.2018 15:14 --

Dzisiaj zmierzyłem napięcie na wtyczce od prędkościomierza , na 1 i 2 pinie wg manualna powinno być 12VDC u mnie wyglądało to tak . Na 1 pinie 12.65v, na pinie 2 12.88v. Natomiast na przewodach od czujnika prędkości koła między pinem A a pinem C -9.65V.(Wg. Manuala od 10-12 V )
Pomiędzy pinem B a pinem C 9.39(manual - minimum 6v )


Ostatnio zmieniony przez rolexxx95 11.12.2018 15:14, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.