Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 22:43



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.01.2019 18:39
Posty: 2
Imię: Przemysław
Quad: Polaris Sportsman 500 H.O X2
Poprzednie quady: Ten jest pierwszy i może pochodzi długo
PostWysłany: 23.01.2019 19:05 
Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Witam
Jestem nowy na forum :)
Mam kilka pytań dotyczących Polarisa sp 500 ho
1-na liczniku czasem pojawia się poziom paliwa ale nieprawidłowy i nie ma go ciągle tylko miga głównie na dołkach bądz wyższych obrotach.
2-jezeli chce odpalić quada i przekrece stacyjke do końca w prawo to jest tylko zgrzyt z okolic rozrusznika bądź bendixa i quad nie zakręci, a jeśli przekrece ja delikatnie w prawo ( nie do końca) to odpala bez problemu.
3- polarek bardzo dużo pali. Jest w nim zbiornik 19l z tego co wyczytałem to jak zalalem go do pełna to po przejechaniu około 50km spalił prawie wszystko.
4-jak wrzucam bieg (nie zawsze to się dzieje). Wrzucam go po spadku obrotów do jałowych i wrzucę i dodam gazu to tak jakby nie wskoczył bieg i dopiero jak po tym dodaniu gazu obroty się ustabilizuja bieg sam wskakuje i można normalnie jechać.
Wiem sporo tych pytań, ale dopiero kupiłem tego quada i jest to mój pierwszy i nie chciał bym go rozwalić przez niedbalstwo. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 23.01.2019 21:41 
Re: Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Czeka Cię trochę rozkręcania. Napisz jaki quad ma przebieg, ile mth i który rok.
Wskaźnik paliwa i u mnie wariowały, ale ostatnio wróciło do normy. Trzeba by najpierw wyczyścić styki dochodzące do zbiornika. Niestety do tego trzeba zdjąć przednie nadwozie, a przedtem bagażnik. Po tej operacji zobacz czy coś się zmieni. Jeżeli nie, to trzeba sprawdzić czy wiązka nie jest uszkodzona.
Jak sprawdzałeś ile quad spalił na 50 km? Z powrotem dolałeś do pełna? Ile weszło? Przede wszystkim jednak gdzie i jak jeździłeś? Po szutrach czy w błocie?
Powiązanie wychylenia kluczyka z rozruchem jest prawdopodobnie przypadkowe. Trzeba zdjąć obudowę statora i sprawdzić jak tam wyglada sprawa. Nie może być oleju i nie powinno być rdzy. Czy po uruchomieniu silnika, słuchać z tamtego miejsca grzechotanie? Prawdopodobnie bendix jest do wymiany. Do oceny jednak również wieniec na kole zamachowym i zębatka rozrusznika.
Kiedy bieg „wskoczy” jak piszesz, to słychać szczęknięcie ze skrzyni, czy odbywa się to po cichu? Jeżeli maszyna zaczyna jechać z opóźnieniem po dodaniu gazu, to sprawa jest w wariatorze. Czyli trzeba zdejmować dekiel paska napędowego.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 23.01.2019 21:56 
Re: Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Do oceny napędu trzeb sprawdzić najpierw stanu szerokość paska. Należy go zdjąć i i dokładnie obejrzeć. Czy są wszystkie żeby i brak pęknięć. Szerokość minimalna, to 28,6 mm.
Potem uruchomić silnik i bez paska sprawdzić jak czy wariator składa się płynnie po dodaniu gazu. Dalej sprawdzić czy wariator ma luz na tulei w pokrywie. Poruszasz nim na boki i będzie widać. Trzeba też go ścisnąć i sprawdzić czy ciężarki są całe i nie wytarte oraz czy nie mają luzu na boki, na sworzniach na których są osadzone.
Na tym etapie, przy wyłączonym silniku, na kolejnych przełożeniach obracaj drugim kołem, sprzęgłem w prawo. Ma L i H maszyna powinna przesuwać się do przodu, na R do tyłu, na pozostałych ma stać.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil

Rejestracja: 23.01.2019 18:39
Posty: 2
Imię: Przemysław
Quad: Polaris Sportsman 500 H.O X2
Poprzednie quady: Ten jest pierwszy i może pochodzi długo
PostWysłany: 24.01.2019 01:26 
Re: Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Przebieg quada według wskazań komputera to 8700 km i 630mth ma on 10 lat jest z 2018 r (już teraz 11 rocznikowo) ;)
1-posprawdzam styki bo może faktycznie były jakieś zamoczone bądź brudne, bo jak go kupiłem to sporo miał brudu.
2-co to tego grzechotania jak przełącze do końca stacyjke to też właśnie myślałem że to bendix i kupiłem nowy(ustalo grzechotanie na odpalonym silniku, bo wcześniej było słychać niepokojące dźwięki spod pokrywy starter lecz to nie rozwijazalo tego zgrzytu gdy za daleko przekrece kluczyk.
3- spalanie sprawdziłem właśnie tak jak to odpisałeś, że był pełny i po trasie zalalem znowu i takie mi wyszło. A jazda nie była znowu aż tak dynamiczna i raczej w lekkim terenie z napędem 2x4
4-a pasek i wariator posprawdzam jak tylko wrócę do domu.
Sorki ze tak wolno odpisuje ale w pracy jestem. Dzięki za odpowiedzi


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 27.01.2019 16:28 
Re: Polaris Sportsman 500 ho x2 wskaźnik poziomu paliwa
Sprawdź czy zgrzyt będzie występował, jak zdejmiesz fajkę ze świecy. Wtedy przy rozruchu silnik nie zapali, ale będzie mógł przetestować moment wychylenia kluczyka i związane z tym odgłosy. Trzeba by zdjąć koło zamachowe i dokładnie je obejrzeć.
Jak sprawdzisz już pasek i wariator, to przy okazji prawdopodobnie będziesz miał rozwiązanie zużycia paliwa.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.