Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ciężko wchodzą biegi.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 07:10



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Ciężko wchodzą biegi. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.10.2019 07:23
Posty: 1
Imię: Fido
Quad: Polaris 1000 Xp
Poprzednie quady: Polaris Sportsman 570
PostWysłany: 23.10.2019 13:24 
Ciężko wchodzą biegi.
Witam. Jak w temacie. Polaris 1000XP. Po ostatniej przejażdżce na średnio stromym zjeździe włączyłem EBS, zaśmierdziało z paska (pierwszy raz mi się to zdarzyło). Od tego momentu problem z przełączaniem biegów na załączonym silniku.
Sprzęt ma 10 miesięcy i przejechane 100mth, wg. tego jak jest używany uważam go za prawie nowy. Sprzęt zachowuje się jakby nie do końca rozłączał napęd. Na wolnych obrotach delikatnie ciągnie, obojętnie czy LO czy R. Po delikatnym dodaniu gazu rusza dopiero po chwili jak zadziała wariator, tak było od początku i chyba jest ok. Natomiast na wolnych jak pisałem wcześniej, ciągnie jakby nie ślizgał się po łożysku. Po powrocie zrzuciłem obudowę sprzęgła i zauważyłem kilka rzeczy: 1. Wariator myślę ok (odchodzi do końca). 2 Pasek od wewnętrznej strony przypalony. 3 Koło pasowe te od skrzyni ma delikatne bicie na boki ok 3 mm. 4 Pasek jakby nie równy, patrząc na górę koła pasowego skrzyni podskakuje z 3, 4 mm. Nie wiem czy to dopuszczalne? Ogólnie prawie od samego początku używając EBS pasek zawsze piszczy, ma tak być? Na koniec mojego wywodu ;) dodam, że sprzęt jest naprawdę delikatnie użytkowany, kiedy jest potrzeba jest włączany bieg Lo (boki paska czy zewnętrzna część idealna), w komorze wariatora nigdy nie było wody. Proszę o odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam.

-- dodano 23.10.2019 13:24 --

Ok. Chyba sam sobie odpowiem ;). Łożysko jednokierunkowe zatarte najprawdopodobniej.


Ostatnio zmieniony przez Fido1, 23.10.2019 13:24, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 06.12.2019 19:53 
Re: Ciężko wchodzą biegi.
Zatarte niekoniecznie. Jak pasek się przypalił, to pył z niego spowodował zabrudzenie. Trzeba rozkręcić, wyczyścić i powinno działać. Mogło się też zdążyć, że odkształciły się podkładki dystansujące łożysko. U mnie tak było po regeneracji wariatora. Znajdziesz od tego magika na Śląsku. Mega ogarnia te sprawy.


Wysłane z Tapatalk

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.