Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 23:12



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.03.2020 19:55
Posty: 3
PostWysłany: 08.04.2020 19:06 
Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Witam,
Jak w temacie, znalazłem jeden post gdzie opisywany jest podobny problem..
Nie wiem ile tego luzu to norma, ale wydaje mi się że jest to zbyt mocno odczuwane. Luzy są na zgaszonym oraz na zapalonym motorze..
Czy może ktoś się jeszcze wypowie?
Być może te kolumny mają jakąś wadę?

Pozdrawiam Piotr

-- dodano 08.04.2020 19:06 --

Czy to forum funkcjonuje :). Czy nikt nie miał podobnego problemu?

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Piotr_Fala, 08.04.2020 19:06, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 28.12.2019 20:00
Posty: 10
Quad: SP57
PostWysłany: 02.05.2020 11:34 
Re: Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Witam, przerabiałem temat.

Luz jest w 99% w miejscu gdzie trzon wspomagania wchodzi w gniazdo kolumny kierowniczej i niestety gniazdo się wyrabia bardzo szybko, jest niskiej jakości.

1. Możliwa jest wymiana kolumny, ale problem wróci.
2. Możliwa jest zamiana na 'tuningowa' która ma podwójny zacisk i rozwiaze problem ( koszt chyba 1 tyś zł)
3. Rozwiązanie najtańsze to nagwintowanie i wkręcenie śruby aby docisneła trzpień, kasuje luz całkowicie i rozwiązuje problem.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2012 19:52
Posty: 294
Miejscowość: Borkowo
Imię: Marcin
Quad: Polaris SP 850 Touring
Poprzednie quady: Outlander 800 LTD Max, Polaris SP 450
PostWysłany: 03.05.2020 19:45 
Re: Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Smialo moge potwierdzic ze rozwiazanie nr 3 najtansze i naprawde dzial , moj quad ma już 19 tys km i jakies 2 tys km temu zrobilem wlasnie gwintowanie trzpienia i dzial....polecam robota mega przyjemna czas to jakies 3 godziny z rozbieraniem i skladaniem


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2020 19:55
Posty: 3
PostWysłany: 20.02.2021 08:22 
Re: Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Dawno mnie tu nie było ponieważ odpuściłem temat, nie mam czasu się boksować. Rozwala mnie to że nowy sprzęt ma takie wady. U mnie jest dodatkowy problem, który zgłaszałem 2tyg po zakupie. Mój nowy Polaris miał nieustawioną zbieżność, quadzik latał po drodze dlatego myślałem, że to przez luz w kierownicy. Podczas samodzielnego sprawdzania zbieżności, przy pomocy długiej poziomicy i miary okazało się że moja platforma jest źle zespawana i odległości kół od osi są różne, po kilku interwencjach Krakowski salon zbywając w końcu zrozumiał problem (zdjęcie itp). skończyło się na tym że mieli przyjechać po niego w celu weryfikacji, no i już minęło 6 miesięcy i tak jadą do mnie. Sprawę już zgłosiłem u mecenasa, ale między czasie zostałem ojcem, problemy rodzinne odłożyły temat. Wyobraźcie sobie kupić samochód w salonie z fabrycznymi wadliwymi osiami. Nadal go użytkuję, (choć niewiele) ponieważ nie dostałem żadne informacji że to niebezpieczne. Dodam że mam potwierdzenie z Polaris Polska na email, że moje różnice w osiach to nie norma. Przepraszam za nieskładność w poście ale to z szybkości. Chciałem podzielić się informacją, zanim kupicie urządzenie sprawdźcie zbieżność i odległość wahaczy od ramy pojazdu.


 
Profil

Rejestracja: 10.02.2021 18:23
Posty: 7
PostWysłany: 20.02.2021 14:27 
Re: Luzy we wspomaganiu w nowy Sportsman 570
Z tego co piszesz Sprzęt który jest wart40 tys zlotych jest gorzej dopracowany niz zabawka z chin nie posiadajace CE.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.