Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - problem ze skrzynią biegów w Polaris Outlaw 500
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 02:12



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
problem ze skrzynią biegów w Polaris Outlaw 500 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.01.2008 11:07
Posty: 3
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 30.01.2008 11:17 
problem ze skrzynią biegów w Polaris Outlaw 500
Witam.
przeszukałem już forum ale nie znalazłem nic na ten temat jeśli gdzieś to jest to proszę mnie przekierowac:)
mam problem ze swoim Polarisem Outlaw 500. Wczoraj dostałem tego quada i mam problem ze skrzynią biegów mianowicie świeci kontrolka że jest na luzie a tak naprawdę jest cały czas na biegu i nijak nie mogę zmienic bardziej wyrzucić tego biegu. jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną to proszę o pomoc


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 30.01.2008 13:35 
Pisz proszę składniej, bo ciężko to zrozumieć... czyli tak:
1.Masz bieg załączony na stałe, nie jesteś go w stanie zmienić na inny ani przerzucić na luz
2. Błędne wskazania kontrolki luzu(cały czas włączona).

Według mnie, problem jest mechaniczny ze skrzynią biegów. Przy próbie przełączenia jak chodzi nózka od biegów? Czuć opór i próbe zazębienia, czy tylko lata góra/dół? Możłiwe, że posypała się skrzynia, i został eden bieg zazębiony "na stałe". Obawiam się że bez rozbiórki się nie obędzie :(
Winę moga ponosić również widełki przesuwek, które w jakiś sposób wyskoczyły z bębna prowadzącego na którym osadzony jest pamiętnik...

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.01.2008 11:07
Posty: 3
Quad: Yamaha Raptor 350
PostWysłany: 30.01.2008 15:20 
Dobrze postaram się to jakoś lepiej rozpisać.
mam włączony pierwszy bieg mogę poruszać nóżką od zmiany biegów tylko o jeden bieg w górę i z powrotem w dół, jest lekki opór i słychać że coś tam się zazębia i wyłącza się kontrolka (sygnalizująca luz) w dalszym ciągu jest on na biegu i nic więcej nie dam rady zrobić.
Wiem, że to nie to forum, ale może miałby ktoś jakiś schemat do tej skrzyni?


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 31.01.2008 13:30 
To "uszkodzenie" powstało nagle czy się nasilało od pewnego czasu?
Czy na tym biegu można jechać czy coś tam zgrzyta, trzeszczy i mieli się w skrzyni :) ? Jak tam stan oleju?
Zmieniałeś biegi ze sprzęgłem czy wbijałeś bez sprzęgła?


Sprawdź przede wszystkim czy sprzęgło działa. Może być tak że jest cały czas zapięte , przy poruszaniu dzwignią od biegów coś tam zgrzyta próbując przełączyć, ale nie może bo nie jest wysprzęglone, a porusza się na tyle , że wyłącza czujnik ok kontrolki N. Mogły ci się zużyć/odkręcić/wygiąć widełki przesuwające zębatki, raczej bez rozbierania nic nie zobaczysz. Ze schematem skrzyni może być problem, spróbuj poszukać w necie service manuala do outlawa, czasem w księgarniach w necie można kupić takie serwisówki (po angielsku). Wydaje mi się, że powinieneś dać radę bez manuala, jeżeli już coś takiego robiłeś i nie boisz się pobrudzić to nie jest to straszny problem. Uszkodzenia skrzyni z reguły widać gołym okiem. Najważniejsze to nie pogubić części (każda najcieńsza podkładka musi wrócić na swoje miejsce :)) Nie należy zamieniać łożysk (montujemy dokładnie tam gdzie były i tą samą stroną.
Jak nie ufasz pamięci to rób zdjęcia cyfrówką, pisz markerem czy układaj na stole "po kolei". Lepiej przesadzić niż później przy złożonym sprzęcie zastanawiać się gdzie do cholery mogła być ta podkładka:))


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 70 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.