Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Polaris Outlaw 450MXR
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 08:42



Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Polaris Outlaw 450MXR 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 19.02.2008 20:13 
Nie powiedziałem że Yamaha jest dobra pod względem wysokości :)

Outlawy nie słyną z bezawaryności...


 
Profil

Rejestracja: 01.07.2007 14:41
Posty: 62
Miejscowość: bydgoszcz
Quad: Honda trx450r
PostWysłany: 19.02.2008 21:26 
swoja droga KTM jest o 2 cm niższy ale siedzenie ma na wysokosci 82cm wiec o 0.7 cm wyżej od outlawa.
co do bezawaryjności, kolega wcześniej pisał ze ten w mielnie co padł to niby od słonej wody ja z tego co pamiętam tam się kranik urwał czy coś takiego(ale usterka mechaniczna od uderzenia) a tak w chełmnie 2 padły ale chyba wtedy padło zawieszenie a to zostało zmienione w 450mxr więc teoretycznie wszystko powinno być cacy?

mógłbyś mi wyjaśnić co z tą kierownicą jest nie tak? znaczy się ja się aż tak nie znam pisze co wyczytałem usłyszałem wiec jak byś mógł jakoś prościej? twierdzisz że jeżeli nie zmienie kierownicy to będzie mi się niewygodnie prowadzić? do czego są te zgrubienia potrzebne? jako walory estetyczny czy żeby była wytrzymalsza? czy może jeszcze po coś innego?
wracając jeszcze do tych kabli o ile to są kable myślę, nie mam nadzieje, że firma Polaris nie odwaliła by takie fuszerki że nawet jeśli to są kable to nie są zabezpieczone i chlapnięcie wodą uszkodzi mi całą elektrykę nie mówiąc już o przedostaniu się przez jakąś kałużę...co o tym myślisz?


w ogóle sorki że się tak wypytuje ale wiadomo quad to nie zabawka i trochę kosztuje więc wybór jest dosyć istotny....mam nadzieje że nikt nie czuje się naganiany czy coś, właściwie nie mam nic do Yamahy a ktma nawet bym chciał ale cena wyższa...
niby KTM ma 3 konie więcej niby lżejszy o 2 kilo niby wszystko lepsze firmowe (tj bardziej cenione firmy niż w outlawie) ale i niby to 500euro nie powinno robić aż takiej różnicy jednak jakoś za taką cenę wole Polarisa
aha Yamahy nie chciałem głównie dlatego że nie ma wstecznego który jest dla mnie bardzo istotny...;/


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.08.2005 18:16
Posty: 737
Quad: Suzuki Vinson Renegade X Kawasaki TERYX 750 - RUW
PostWysłany: 19.02.2008 23:34 
Cytuj:
ale wiadomo quad to nie zabawka


He he.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 01.07.2007 14:41
Posty: 62
Miejscowość: bydgoszcz
Quad: Honda trx450r
PostWysłany: 20.02.2008 14:38 
zabawka dla dużych dzieci....? :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.09.2006 17:07
Posty: 160
Miejscowość: Gdynia
Quad: TRX 450R
PostWysłany: 24.02.2008 20:28 
Jest jeden powód, dla którego mógłbym odradzić Polarisa. To nowy model, który jest całkowicie niesprawdzony! na rynku w chwili obecnej jest tye modeli 450tek, że jeśli się dobrze rozejrzysz, to na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie wiem o ile droższy jest KTM ale jeśli jednak zdecydowałbyś się na import to w cenie 34 tysięcy na pewno się zmieścisz, poza tym jeszcze Kawasaki kfx 450r ma wsteczny i o ile się nie mylę to nowy can-am DS450 też ma. Z segmentu 450tek na co byś się nie zdecydował na pewno będziesz zadowolony, jednak niewiem czy warto eksperymentować na sobie, a potem np. pluć w brodę, że części nie ma itp. A w kwestii ceny: Polaris ma zawieszenia fox podium X- niby ok ale nie jest to największy wypas, a za 34000 kupujesz nową 450 (Honda, yama, suzi itp) i stać się jeszcze, żeby kupić NAJWYŻSZY model zawieszenia ustawiony pod Ciebie np. od ohlinsa albo elki, który jestem pewien że będzie pracował znacznie lepiej niż seryjny fox w Polarisie.
Pozdrawiam!

_________________
If I'm Going To Hell, I'm Going On My TRX 450R !


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 25.02.2008 00:39 
Yerz 100% racji.
Zgrubienia na kierownicy ją wzmacniają i są nikłe szanse wygięcia. A w seryjnej tego nie ma, poprzeczki też nie. Poza tym ma niezbyt dobre wygięcie boczne.
Na nowym KTMie jeździłem i też denerwowała mnie wysokość siedzenia i do pozycji trzeba się przyzwyczaić.
Nie wiem jak to jest w Polarisie, ale w KTMie amortyzator jest przymocowany bezpośrednio do wahacza a nie przez koniki, linkage itp. co poprawia dodatkowo jego działanie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 29.02.2008 22:19 
Dobra dobra panowie. Bomba nie bomba Polaris Outlaw 450MXR jest miszczunio. Już pojawił się na allegro, i mam na niego co raz większą chrapkę :P

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 29.02.2008 22:50 
To kup i powiedz że dobry :uśmiech:
PS. Ten KTM 525 naprawdę super, na 450 nie jeździłem.


 
Profil

Rejestracja: 01.07.2007 14:41
Posty: 62
Miejscowość: bydgoszcz
Quad: Honda trx450r
PostWysłany: 01.03.2008 17:44 
hehe ja tam nadal zdecydowany na outlawa kwestia że to i tak tata musi zadecydować ^^ ale jak finanse pozwolą to będę zachwalał outlawa że cacy się sprawuje :D taką przynajmniej mam nadzieję... :D
co do tego outlawa Yerz niby to nowy model ale czy KTM z quadami jest od przynajmniej 2 lat na rynku? :P wyszły przecież na ten sam rok a KTM dopiero zaczyna z quadami to ich 1 model i może powychodzić sporo wad a Outlaw jest stosunkowo sprawdzoną konstrukcją
nie to że mam cos do ktma ale można o to samo się zaczepić w przypadku i ktma i Polarisa...;]


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.09.2006 17:07
Posty: 160
Miejscowość: Gdynia
Quad: TRX 450R
PostWysłany: 03.03.2008 20:35 
KoKoS napisał(a):
Yerz niby to nowy model ale czy KTM z quadami jest od przynajmniej 2 lat na rynku? :P

Masz rację, trochę się zapędziłem, chociaż patrząc na to z drugiej strony KTM nie eksperymentuje za mocno w swoim quadzie (nie wiem jak w polarisie) standardowa rama ze stali szlachetnej, wahacz tylny z bezpośrednio mocowanym amorem - myślę, że nie bardzo ma się właściwie w nim co popsuć.. Bo o silniki to bym się nie martwił :) Chociaż fakt, jakieś drobne problemu wieku dziecięcego KTMowi też mogą się trafić.

Na marginesie: wydaje mi się, że z mojej poprzedniej wypowiedzi dość jasno wynikało, że najlepszym rozwiązaniem jest kupienie 450 o ustabilizowanej pozycji na rynku (Honda, Suzi czy Yama) i wsadzenie w nią troszkę kasy, więc nie sugerowałem wyższości KTM'a nad polarisem.
Pozdrawiam!

_________________
If I'm Going To Hell, I'm Going On My TRX 450R !


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 01.07.2007 14:41
Posty: 62
Miejscowość: bydgoszcz
Quad: Honda trx450r
PostWysłany: 03.03.2008 22:08 
Yerz no faktycznie mówiłeś że lepiej kupić jakiś stary model ale ciężko nie zauważyć że wolisz ktma od Polarisa :D

co do samego quada powtórzę że naprawdę zależy mi na wstecznym a tego ani Honda ani Yamaha ani Suzuki mi nie zaoferuje ;/
a jeśli mam wybrać między kfx 450r i dc450 to wole wybrać właśnie Polarisa lub ktma bo ceny w sumie bardzo podobne...
ale i tak się zobaczy czy w ogóle będę miał fundusze na zmianę quada bo coś się zapowiada że może być ciężko /
ale jak nie w tym roku to zawsze za rok będę mógł i nie ma co się załamywać raptorek350 też daje rade ^^ :D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.07.2004 23:51
Posty: 80
Quad: ltr
PostWysłany: 11.03.2008 09:18 
witam
też mialem taki dylemat , zdecydowalem się na Polarisa i w sumie nie zaluje .Wszyscy narzekaja na ten Sprzęt ale zazwyczaj sa to ludzie którzy Polarisa tylko widzieli a nie jezdzili na nim .Faktycznie minusem jest brak części w Polsce a jak już sa to cena wyciaga z kapci (zarowka do predatora 250 zl )
Ale jest jeszcze ebay i to zalatwie sprawe .Niby suzuka czy Yamaha ma ustabilizowana pozycje na rynku ale części też nie naleza do tanich .Eksploatuje mojego predatorka od wrzesnia i nie mam z nim zadnych problemow , poza tym ze musialem czyscic uklad paliwowy bo się pozapychal ale to nie wina sprzetu tylko paliwa .Co do wstecznego to nikt go nie docenia dopoki go nie ma .Jesli bedziesz jezdzil tylko po torze to być może się nie przyda ale zawsze zostaje do tego wjazd i wyjazd z parku no i las w ktorym tyw razie ała jedziesz na wstecznym a koledze z suzi i Yamahy wysiadaja i pchaja :P .Widzialem KTM i maszyna fajna ale cena również fajna .Z wiekszych plusow dla suzi i Yamahy jest to ze jest mnostwo dostepnych gratow (zawieszenie rozne podlogi wydechy i takie tam ) do Polarisa nie ma już takiego wyboru .Jesli chcesz jeździć na zawodach to faktycznie kup sobie ltr i wpakuj w nia elke i bedziesz mial rewelacje w cenie outlowa .I tak na zakonczenie Polaris to wcale nie jest zła maszyna choc w Polsce nie cieszy się popularnoscia i to jest chyba najwieksza jej bolaczka , polacy boja się nowosci

_________________
Jedni maja rodzine inni quada :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 11.03.2008 18:56 
VolD, a nie mówił Ci nikt, że dzięki wstecznemu padają skrzynie ? Myślisz, że dlaczego w Yamasze, Hondzie czy Suzuki nie ma wstecznego ? Przecież nie dlatego, że inżynierowie tych firm to łosie i nie potrafią tego zrobić tylko po prostu psują się skrzynie.
KTM też schrzanił ze wstecznym...

PS. Ja się na tyle przyzwyczaiłem do jazdy bez wstecznego, że jak ostatnio śmigałem KTMem i chciałem w parku maszyn wycofać to schodziłem i pchałem do tyłu, bo nie chciało mi się kombinować z wrzuceniem biegu :bezradny:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.03.2007 11:38
Posty: 759
Quad: Dobry Bashan nie jest zły!;)
PostWysłany: 11.03.2008 19:55 
Kamikazeeee napisał(a):
dlaczego w Yamasze, Hondzie czy Suzuki nie ma wstecznego ?

Waga :oczy:

_________________
#68


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 11.03.2008 21:45 
Kamikazeeee to że psują się skrzynie to jest chyba jakaś twoja własna teoria hehehe. Tego jeszcze nie słyszałem. Wsteczny to są poprostu dodatkowe kilogramy, wszyscy chcą się ich pozbyć.

W tym tygodniu będę testował KTM-a. zrobię realne fotki, i jakiś kruciótki tekścik wrzucę...

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.