Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z SQ
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 14:27



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z SQ 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 14.01.2011 07:43
Posty: 16
PostWysłany: 27.03.2011 06:48 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
Kamilson100 napisał(a):
Pod jakimś incydentem zobaczcie sobie mapkę i zobaczycie, że 50% incydentów jest w lasch w których nie ma żadnego parku, rezerwatu itd.

Kamilson100 napisał(a):
Kliknijcie na mapce, GDOŚ i zobaczycie, że wszystko w legalnych miejscach się dzieje oznaczone jest to czerwoną pinezką.



Panie Kamilson100, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, polegający na tym, jakoby ruch pojazdów silnikowych poza drogami publicznymi - jak Pan sugeruje - był dozwolony wszędzie poza parkami i rezerwatami. Tak nie jest:
Art. 29. ust. 1 ustawy o lasach:
Cytuj:
Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb


Cytuj:
a swoją drogą leśnicy powinni w lasach rozwieszać linki tak jak robią to w górach bo dość mieli walki z rowerzystami (tymi bezmózgimi rzecz jasna-nie wszystkimi)


Nowicjusz napisał(a):
Ot mądry id..ta. Każdy zły zasługuje kary , ale żaden zły nie zasługuje na śmierć.!

To oczywiste, pisaliśmy o tym i kategorycznie potępiamy rozwieszanie czegokolwiek między drzewami.
http://www.stopquadom.pl/news/article/2 ... edy-droga/

_________________
Bartosz Radwan
Redaktor Naczelny StopQuadom.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 27.03.2011 09:11 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
bradwan napisał(a):
Panie Kamilson100, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd,


Zasłaniać się ustawami można ale jak ktoś potrafi to się dogada i może wjechać nawet do rolnika na zalane pole i z orać mu je jak się podoba.. Tak samo jest z lasami. A ludzi w błąd wprowadza ta mapka :!: :!: :!: :!:
Jest tam napisane że to miejsca w których nie możemy jeździć , a sam bradwan mówi że po lesie jeździć nie można.. A tak owych lasów nie ma zaznaczonych na mapce i nie wmówi mi nikt że tam nie wolno wjechać bo na mapce tych miejsc nie ma zaznaczonych.
bradwan napisał(a):
To oczywiste, pisaliśmy o tym i kategorycznie potępiamy rozwieszanie czegokolwiek między drzewami.
http://www.stopquadom.pl/news/article/2 ... edy-droga/


Ale pewnie jak by zobaczył ktoś z SQ że coś wisi między drzewami to zapewne by się nie przejął i poszedł dalej.. A znam grupę quadowców którzy po wypadzie do lasu (często) znajdują wnyki rozłożone i je likwidują. Ale jak się powie że zlikwidowało wnyk to po rękach całować będziecie a jak się powie że znalazło się to podczas jazdy quadem po lesie to już afera by była i to stworzona tylko i wyłącznie przez beznadziejny portal jakim jest SQ . Tyle na ten temat i ja chyba już nie będę zniżał się do poziomu SQ aby odpisywać na ich posty. To był taki ostatni 8) Oczywiście z normalnymi kolegami z forum chętnie wymienię się zdaniami 8)

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 27.03.2011 11:08 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
Pablo1992_016
Kolego dyskusja jałowa i do niczego nie prowadzi szkoda nerwów. Mapka ma charakter poglądowy i nie można się na niej opierać. Zainteresowały mnie rejony Bieszczad i tam też niby nie wolno jeździć a jednak są organizowane imprezy. Będąc na urlopie w Bieszczadach wypożyczyłem quada i dostałem mapkę gdzie mogę jeździć właściciel tej wypożyczalni zaimponował mi tym


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 27.03.2011 11:27 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
bradwan napisał(a):
Panie Kamilson100, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, polegający na tym, jakoby ruch pojazdów silnikowych poza drogami publicznymi - jak Pan sugeruje - był dozwolony wszędzie poza parkami i rezerwatami. Tak nie jest:
Art. 29. ust. 1 ustawy o lasach:

Więc dlaczego na mapce nie są naniesione wszystkie te drogi po których nie można się poruszać????
W takim razie mapka jest nie dokładna i nie powinna się znajdować na waszej stronie, gdyż wprowadza nas w błąd.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.05.2009 20:31
Posty: 229
Miejscowość: Nowy Sącz
PostWysłany: 27.03.2011 22:14 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
Mapka nie jest po to żebyśmy wiedzieli gdzie można jeździć, tylko po to żeby nas uświadomić gdzie jeszcze nas nie chcą oglądać, niektóre obszary zaznaczone na mapie są poza wszelkimi lasami, parkami itp. Sam się zdziwiłem bo się okazuje że nieużytki nad rzeką, które uważałem jedno z niewielu miejsc gdzie można bezstresowo poupalać i nikt z tego powodu nie robi problemów są specjalnym obszarem ochrony siedlisk. Dobrze że jednak okoliczni włodarze mają równo pod sufitem i rajd 4x4 normalnie się tam odbywał i wszyscy offroadowców ciepło witali.


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 28.03.2011 14:51 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
DzudoHonor
DzudoHonor napisał(a):
Sam się zdziwiłem bo się okazuje że nieużytki nad rzeką, które uważałem jedno z niewielu miejsc gdzie można bezstresowo poupalać i nikt z tego powodu nie robi problemów są specjalnym obszarem ochrony siedlisk. Dobrze że jednak okoliczni włodarze mają równo pod sufitem i rajd 4x4 normalnie się tam odbywał i wszyscy offroadowców ciepło witali.


No to u mnie identyczna sytuacja jest, identyczna.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 07.02.2010 12:45
Posty: 191
Miejscowość: Racławówka
Quad: CFmoto300
PostWysłany: 28.03.2011 19:27 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
To musisz wejść na stopquadom i tam pisze co w tych nieużytkach siedzi wychodzi na to że nie można nigdzie jeździć. Ale jak rolnik wypala te nie użytki to jest dobrze


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 02.04.2011 23:39 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
bradwan napisał(a):
Tak nie jest:
Art. 29. ust. 1 ustawy o lasach:

zapominacie o inwalidach :^^D: :^^D:

wystarczy sama grupa bez świadczeń :>

znam bardzo dużo użytkowników quadów z kategoriami inwalidzkimi :^^D: :^^D:

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 10.04.2011 20:33 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
palestyna napisał(a):
znam bardzo dużo użytkowników quadów z kategoriami inwalidzkimi

Co Ty powiesz...ja mam orzeczoną niepełnosprawność w stopniu lekkim,czyli ostatnia kategoria niepełnosprawności. Ale nie sądzę żeby niepełnosprawność była równoznaczna z inwalidztwem.
Może się mylę?

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 10.04.2011 21:08 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
palestyna napisał(a):
zapominacie o inwalidach :^^D: :^^D:

barabasz napisał(a):
Co Ty powiesz...ja mam orzeczoną niepełnosprawność w stopniu lekkim,czyli ostatnia kategoria niepełnosprawności. Ale nie sądzę żeby niepełnosprawność była równoznaczna z inwalidztwem.
Może się mylę?

czy ja ja coś wspominałem o niepełnosprawnych :uśmiech: w sunmie to nie wiem czy to się różni ale jak masz grupę inwalidzką tak jak ja :^^D: to na 100% możesz jeździć i nie trzeba mieć książeczki a wytarczy orzeczenie komisji :^^D:

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 10.04.2011 22:36 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
Faktycznie,poszperałem po googlach i mamy

Niepełnosprawność - stan fizyczny (i) lub psychiczny, trwale lub okresowo utrudnia, ogranicza lub uniemożliwia wypełnianie zadań życiowych i ról społecznych zgodnie z normami prawnymi i społecznymi.

Inwalidztwo – częściowa niezdolność do wykonywania pracy zawodowej, spowodowana długotrwałym lub trwałym naruszeniem sprawności organizmu. O inwalidztwie mówi się, gdy choroba trwa powyżej sześciu miesięcy.

Już z tych definicji wynika że niepełnośprawność niejako zawiera inwalidztwo.
Ale jeszcze ciekawsze jest to -
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepe%C5%8 ... 5%9B%C4%87

A szczególnie akapit

<Do grupy osób z niepełnosprawnością społeczną zaliczamy również ludzi, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie samodzielnie lub prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Zaliczamy do tej grupy m.in. narkomanów, alkoholików czy więźniów.>

No cóż.... :^^D: pozostaje życzyć powodzenia aktywistom z SQ,po bliskich spotkaniach VII stopnia na szlakach,z tą trójcą.
Może też dojść do kumulacji-narkoman alkoholik,były pensjonariusz ZK na quadzie model T1000,wita się z grupą miłującą inaczej przyrode ($$$$) spod znaku SQ.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 10.04.2011 22:53 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
barabasz napisał(a):
Zaliczamy do tej grupy m.in. narkomanów, alkoholików czy więźniów.>

:^^D: :^^D: :^^D:

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.04.2010 08:43
Posty: 691
PostWysłany: 19.04.2011 08:18 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z
viewtopic.php?f=172&t=39275&p=546721#p546721

_________________
Jesteś znajomym ATV Polska na Facebook'u?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.