Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z SQ
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 03:15



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z SQ 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 25.02.2011 10:13 
Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA GDOŚ z SQ
Zawsze szukałem i nie mogłem znaleźć takiej mapy która by to nam mówiła gdzie można a gdzie nie można jeździć quadem w Polsce. Chodzi o tereny ścisłej ochrony i te gdzie szczególnie trzeba uważać na inne nieprzewidziane niespodzianki.

Przypadkiem chodząc po stronie STOP QUADOM znalazłem że mają tam mapkę GDOŚ która szczegółowo (bardziej lub mniej) o tym mówi.
Dzięki ich ujawnieniu się na naszym forum zauważam już pierwszy pozytyw - informacja dotychczas trudno dostępna teraz jest na wyciągniecie ręki.

Teraz wszyscy będziecie mogli zaplanować sobie przejazd tak aby unikać terenów ścisłej ochrony.

Należy wejść tu: http://www.stopquadom.pl/incydenty/ i wybrać widok GDOŚ - ukaże się Wam wtedy cała Polska z różnymi terenami gdzie są miejsca ochrony ścisłej itp.



Image

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 03.03.2011 22:50 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Sir Adam Jr
:brawo1: :brawo1:

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 04.03.2011 17:46 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Nie wiem kto to robił ale w mojej miejscowości się nie sprawdza, trochę wyolbrzymiony park krajobrazowy, tak naprawdę jest 2 razy mniejszy

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 04.03.2011 19:33 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Przygladajac się mapie zamieszczonej w czasopismie moznaby pomyslec ze wjazd w miejsca na niej oznaczone jest zupelnie zabroniony - nic bardziej mylnego!

Postanowilem wiec na przykladzie pobliskiego rezerwatu przyjrzec się tej sprawie. Wspomniany przeze mnie rezerwat nosi nazwe "Las Warmiński". Jak sama definicja rezerwatu wskazuje wjazd i poruszanie się po terenie rezerwatu jest ograniczone ale nie zabronione!

Nadlesnictwa majace pod opieka rezerwat chetnie udostepniaja go gosciom. W tym celu sa wyznaczane trasy przejazdu - również dla pojazdow mechnicznych z silnikami spalinowymi, a co za tym idzie również uzytkownikom quadow. Oprocz tego dozwolone jest poruszanie po rezerwacie po drogach gruntowych, ktore najczesciej prowadza do wsi lub domow mieszkajacych tam ludzi. W rezerwacie znajdziemy również miejsca szczegolnie urokliwe gdzie mozemy pozostawic pojazd lub po prostu się zatrzymac aby zaraz obok po kilku minutach spaceru znalezc np. pomnik przyrody.

na dowod tego odsylam was do realnego i wiarygodnego zrodla informacji o wspomnianym rezerwacie : http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/nowe-ram ... ingi-lesne

Podsumowujac, mapa umieszczona w czasopismie ma się ni jak do ruchu pojazdow mechanicznych i zakazu wjazdu w oznaczone na niej miejsca a ten, kto ja wykonal wprowadza w blad spoleczenstwo. Mysle ze ma to na celu zastraszenie użytkowników quadow w kontekscie informacji umieszczonych w czasopismie.

Postaram uzyskac się wiecej informacji w tym temacie w nadlesnictwie, ciekaw jestem co oni powiedza.

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 04.03.2011 19:59 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
mudmarker napisał(a):
Nadlesnictwa majace pod opieka rezerwat chetnie udostepniaja go gosciom. W tym celu sa wyznaczane trasy przejazdu - również dla pojazdow mechnicznych z silnikami spalinowymi, a co za tym idzie również uzytkownikom quadow. Oprocz tego dozwolone jest poruszanie po rezerwacie po drogach gruntowych, ktore najczesciej prowadza do wsi lub domow mieszkajacych tam ludzi.

I to jest racja :!: :!:
mudmarker napisał(a):
...wprowadza w blad spoleczenstwo.

Nie wprowadza w błąd lecz wyolbrzymia sprawę. W mojej okolicy nie zauważyłem nic zaznaczonego a jak bym zapytał gdzie mi nie wolno wjechać to okazało by się, że nigdzie mi nie wolno jeździć..

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.01.2011 15:52
Posty: 80
Quad: Eagle Lyda 203-3
PostWysłany: 04.03.2011 20:04 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Ta mapa, a raczej jej legenda jest tak dokładna jak komputery w 70` latach ubiegłego stulecia :figielek: !
To tak jak bym powiedział , że nie jedz do Warszawy bo tam kradną - tylko kto i gdzie . Nawet zarys danych jest mało wiarygodny , oczywiście mowa o mojej okolicy.

_________________
Pozdrawiam !


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 04.03.2011 20:16 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Sir Adam Jr
Za znalezienie jakiejkolwiek mapki z zaznaczonymi miejscami wielkie dzięki :brawo: Ale do tych co ją tworzyli : mogli by ją dokładniejszą zrobić ;)

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Mod-Team Member & Moderator Działu Kawasaki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.10.2010 15:53
Posty: 5477
Miejscowość: Zamość
Imię: Kamil
Quad: 2015 Maverick 1000
Poprzednie quady: BF750, Kymco MXU
PostWysłany: 04.03.2011 20:19 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
FaKir13
Nie tylko w Twojej okolicy.
U mnie 50% dróg w parku krajobrazowym jest dopuszczone do ruchu pojazdów spalinowych i nie mówię tu o drogach wojewódzkich, czy krajowych, chodzi mi o polne i gruntowe.

_________________
Był: BF 750 - MSD tuned by VFJ, Muzzy Pro Full System, Lift 2", Snorkle, DW 3500 hd, Zilla 26", Dwt diablo 12", Overfenders, Twin air, Teryx Belt, Temp gauge, Epi maroon primary, almond secondery springs, Protraper bar mount, Fasstco Flexx bar, Airscreen removed, Oil cooler, xVision LED bar, XRW spacers, smoked tail light
! Kanał Youtube !


 
Profil Facebook Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 14.01.2011 07:43
Posty: 16
PostWysłany: 04.03.2011 21:24 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
mudmarker napisał(a):
Podsumowujac, mapa umieszczona w czasopismie ma się ni jak do ruchu pojazdow mechanicznych i zakazu wjazdu w oznaczone na niej miejsca a ten, kto ja wykonal wprowadza w blad spoleczenstwo. Mysle ze ma to na celu zastraszenie użytkowników quadow w kontekscie informacji umieszczonych w czasopismie.


Warstwy obrazujące formy ochrony przyrody są udostępniane przy pomocy WMS przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, można zresztą z tych danych korzystać również w innych programach, np. w geoportalu, czy dowolnym oprogramowaniu rozumiejącym WMS.
http://www.gdos.gov.pl/
http://www.gdos.gov.pl/files/News_zal/W ... rukcja.pdf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service

W danych GDOŚ udostępnionych via WMS można doszukać się adresu e-mail osoby odpowiedzialnej w GDOŚ za ten serwis, myślę, że tam możecie kierować uwagi co do ich niedokładności.

Czy ktoś z Was zna lepsze źródło tych danych?

_________________
Bartosz Radwan
Redaktor Naczelny StopQuadom.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 04.03.2011 21:44 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Tymi informacjami z mapki wzorować się można tylko pod względem ogólnego zarysu miejsc w których znajdują się rezerwaty i inne parki. Choć wiemy sami bez SQ że po parku nie jeździmy a rezerwaty mają swe drogi po których my quadowcy możemy się poruszać ponieważ na niektórych jest dopuszczony ruch pojazdów mechanicznych.
Tak jak niżej:
mudmarker napisał(a):
Nadlesnictwa majace pod opieka rezerwat chetnie udostepniaja go gosciom. W tym celu sa wyznaczane trasy przejazdu - również dla pojazdow mechnicznych z silnikami spalinowymi, a co za tym idzie również uzytkownikom quadow. Oprocz tego dozwolone jest poruszanie po rezerwacie po drogach gruntowych, ktore najczesciej prowadza do wsi lub domow mieszkajacych tam ludzi.

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 05.03.2011 00:18 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Jeśli nie jest to mapa przygotowana przez redakcje czasopisma to propnuje zmienic nazwe tego tematu bo wydaje mi się zupelnie nie trafiona i może wprowadzac czytajacych w blad!

Winno być : "Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska"

Poza tym to kolejny dowód na to , że czasopismo nie zajmuje się ochrona srodowiska, ponieważ dolaczone materialy, w tym przypadku mapy, nie wyszly z rak redakcji!

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 05.03.2011 08:12 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
Gdyby zależało SQ na tym abyśmy wiedzieli gdzie możemy jechać na quadzie a gdzie nie to by sami taką mapkę dokładnie wykonali a nie szli na łatwiznę biorąc mało dokładną mapkę i publikują ją u siebie jak swoją.. Zamiast rozpaczać że kilka quadów przez las przejedzie to zajmijcie się taką mapką :!: Albo lepiej to sprzętem który rozjeżdża lasy przy wycince drzew.. Bo quad waży do 500 kg a samochód wiozący drzewo nie wiem dokładnie ale koło 10 ton będzie chyba.. :oczy:

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 14.01.2011 07:43
Posty: 16
PostWysłany: 05.03.2011 08:43 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
mudmarker napisał(a):
Poza tym to kolejny dowód na to , że czasopismo nie zajmuje się ochrona srodowiska, ponieważ dolaczone materialy, w tym przypadku mapy, nie wyszly z rak redakcji!


To prawda - nie zajmujemy się ochroną środowiska, bo to znacznie bardziej rozległy temat, niż problem off-roadu w Polsce. Niemniej jednak nie pojmuję, dlaczego miało by to wynikać z faktu, że
mudmarker napisał(a):
dolaczone materialy, w tym przypadku mapy, nie wyszly z rak redakcji!


Pablo1992_016 napisał(a):
W mojej okolicy nie zauważyłem nic zaznaczonego a jak bym zapytał gdzie mi nie wolno wjechać to okazało by się, że nigdzie mi nie wolno jeździć..

I to jest powodem by nie zadawać takiego pytania i przyjąć, że wszędzie wolno?
Kamilson100 napisał(a):
Nie wiem kto to robił ale w mojej miejscowości się nie sprawdza, trochę wyolbrzymiony park krajobrazowy, tak naprawdę jest 2 razy mniejszy

A o który konkretnie o który park chodzi?

Pablo1992_016 napisał(a):
Gdyby zależało SQ na tym abyśmy wiedzieli gdzie możemy jechać na quadzie a gdzie nie to by sami taką mapkę dokładnie wykonali a nie szli na łatwiznę biorąc mało dokładną mapkę i publikują ją u siebie jak swoją.. Zamiast rozpaczać że kilka quadów przez las przejedzie to zajmijcie się taką mapką

1. Na SQ było wyraźnie, a jest obecnie jeszcze wyraźniej napisane skąd pochodzą prezentowane dane. Autorem wątku i jego tematu "Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQUADOM" nie jestem ja, lecz Sir Adam Jr, i oczywiście nie mam nic przeciwko zmianie tematu - żadna z map i warstw dostępnych w ramach SQ nie została stworzona przez SQ, stworzyliśmy jedynie narzędzia do prezentacji tych danych.
2. Jeśli Pan ma na myśli wykonanie mapy z wszystkimi (bez wyjątku) drogami publicznymi na terenie Polski, to chyba Pan nie zdaje sobie sprawy ze złożoności takiego zadania. Nawet jeśli było by to stosunkowo proste - jakie by padły wtedy komentarze - zapewne takie, że mapa jest zła, niedokładna, droga publiczna w rzeczywistości jest 2 razy dłuższa itd., a ktoś Wam każe jeździć gdzieś, a gdzieś indziej nie.

Myślę jednak o czymś innym:
1. Mogli byśmy udostępnić wygodniejszą (np. na cały ekran, z wyszukiwarką) mapę zawierającą warstwy z GDOŚ, może także w niektórych obszarach z warstwami udostępnianymi przez LP.
2. Mogli byśmy także stworzyć w ramach SQ narzędzie bazujące na takiej mapie, które pozwalało by zaznaczać Wam trasy, którymi w przyszłości (po zmianie prawa) mogły by być wyznaczone szlaki dla off-roadu.

Obydwie propozycje pozostawiam Wam do rozważenia.

_________________
Bartosz Radwan
Redaktor Naczelny StopQuadom.pl


Ostatnio zmieniony przez Sir Adam Jr, 06.03.2011 21:17, edytowano w sumie 1 raz

Zmieniłem tytuł postu na mapa GDOŚ ze strony STOPQUADOM



 
Profil WWW
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 05.03.2011 09:28 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
bradwan napisał(a):
I to jest powodem by nie zadawać takiego pytania i przyjąć, że wszędzie wolno?

Tak ponieważ jeżeli w okolicy danego miasta nie ma miejsca zaznaczonego na mapie na SQ to znaczy że wolno jeździć tam.. Gdyż mapa zawiera miejsca w których nie wolno jeździć nam, a jeżeli nie ma zaznaczonego obszaru na mapie po którym się poruszamy to nie powinien nikt nam nie może powiedzieć że mamy zakaz wjazdu na te tereny.
Jeśli jest inaczej to sami zaprzeczacie sobie :^^D: Normalnie nie wiem już sam co reprezentuje SQ :zalamka:

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 05.03.2011 09:42 
Re: Miejsca gdzie można/nie można jeździć w PL - MAPA STOPQU
poczytałem trochę i jestem zdania że jak sama nazwa mówi stop quadom jest przede wszystkim przeciwna quadom
kwestie typu ochrona przyrody to oficjalne cięzkie do podważenia przez niezaangażowane osoby fakty

jestem zdania że stop quadom reprezentuje nieoficjalnie pogląd typu :
nie lubię quadów
nie lubię hałasu
nie lubię jak mi na moje niebo wlatają i po drodze przed domem jeżdżą
niech idą sobie gdzie indziej

najlepiej niech stworzą mapę dla swoich użytkowników gdzie będą mogli zaznaczać gdzie quady są nie mile widziane, tylko że wtedy zaznaczą całą polskę

jak dla mnie ich strona skupia jakąś ekstremalną część społeczeństwa która jest czemuś tam przeciwna
takich grup można znależć tysiące lub je stworzyć

np.
stop stopowi quadom

to tyle pozdrawiam

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.