Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wybór quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 17:21



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Wybór quada 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.01.2011 16:19
Posty: 4
Quad: Szukam
PostWysłany: 22.02.2011 20:35 
Wybór quada
Witam wszystkich.
Nie dawno zainteresowałem się quadami, mam prawie 17 lat i w najbliższej przyszłości planuje kupić jakiegoś.
Na razie planuje kupić chińczyka. Mam do wyboru Bashan 250 lub shineray 250. Na mechanice się znam tak
średnio(na razie się szkole w technikum xD). Na chwilę obecną mam skuter też chińczyk i jak na razie jest bezawaryjny. Nie chcę kupować jakieś używki bo się nie znam na quadach. Chcę chińczyka bo nie wiem czy mi
się wgl spodoba jazda quadem i z resztą muszę się wprawić. To z tych 2 quadów który był by lepszy dla początkującego ?


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 22.02.2011 20:52 
Re: Wybór quada
ja bym brał Bashana. łatwiejszy jest dostęp do części. Teoretyczni niby to samo ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i później jest wielki problem aby jakąś część dostać. Ale musisz być przygotowany na to że nawet jak kupisz nowego to jakieś awarie mogą się zdarzyć.
KKrzysiekk8 napisał(a):
Chcę chińczyka bo nie wiem czy mi
się wgl spodoba jazda quadem i z resztą muszę się wprawić


no i tutaj jest właśnie problem. Z jednej strony jeśli ci się spodoba to chińczyk na początek będzie tani w eksploatacji i nawet jeśli coś zepsujesz to za małą kasę spokojnie go naprawisz, a z drugiej strony jeśli uznasz że nie chcesz jeździć na quadzie to znowu lepiej jak byś miał markowego bo chińczyka będzie ciężko sprzedać. Na allegro jest pełno używanych chinoli i mało który się sprzedaje. Najlepiej jak byś miał do kogo zajść i u niego pojeździć na quadzie, wtedy być zobaczył z czym to się je i wiedział byś mniej więcej czy będziesz się z tym wiązał na dłużej. Generalnie wszystkie osoby jakie znam to po pierwszej jeździe marzyły już tylko o quadzie więc ja bym brał chinola.


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2011 16:19
Posty: 4
Quad: Szukam
PostWysłany: 22.02.2011 21:46 
Re: Wybór quada
Jak już bym kupił quada to bym go nie sprzedawał. Jeździł bym nim tylko jak mi się spodoba to jak nabiore trochę doświadczenia to po pewnym czasie przesiądę się na mocniejszy sprzęt.
Czytałem dużo o tych quadach 2 quadach. Shineray jest podobno szerszy i jest łatwiej jeździć. I jakie chłodzenie
silnika jest lepsze(mniej awaryjne). Nie będę wybierał się nim na żadne tory ani żwirownie. Będę jeździł po polach, po lesie i w trasy nie dłuższe niż 25 km do znajomych.


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 22.02.2011 21:53 
Re: Wybór quada
więc bierz Bashana. jeśli to będzie Twój pierwszy quad to i tak nie odczujesz tego na którym jest łatwiej jeździć. A jeśli go nie zamierzasz sprzedawać to warto będzie przerobić zawieszenie na samochodowe sworznie to wtedy i tak szerokość dopasujesz już pod siebie.
KKrzysiekk8 napisał(a):
Nie będę wybierał się nim na żadne tory ani żwirownie


on by tego nie wytrzymał. ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 22.02.2011 22:00 
Re: Wybór quada
maciek-k_95 napisał(a):
on by tego nie wytrzymał

założymy się?
maciek-k_95 napisał(a):
więc bierz Bashana

też bym wybrał Bashana

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 24.02.2011 20:18 
Re: Wybór quada
KKrzysiekk8
maciek-k_95
domin159


Koledzy mam pomysł ;) Skoro tak dużo pojawia się pytań na temat kupna quada- zwłaszcza chinola, stwórzmy jeden temat konkretny tak jak stworzył kiedyś truckman temat "Bashan" i jest w nim wszystko dotyczące jego ;) Tak i zróbmy z tematem o kupnie. Oczywiście czekamy na odzew moderatorów Naszego działu. Wtedy można by zrobić porządek z tematami o kupnie quada i je po usuwać a wybrać z nich to co wnosi coś do tematu i wkleić w jeden temat ;) Myślę że mój skromny pomysł nie spotka się z odrzuceniem bez rozpatrzenia :)

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 24.02.2011 20:47 
Re: Wybór quada
to już lepiej zrobić jakiś poradnik, typu kupno chińczyka w przedziale do 3500zł i do np. 7000zł, oraz jaki chiński quad w tym przedziale będzie najlepszy

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 03.10.2010 16:52
Posty: 838
Miejscowość: Siedliska\Legnica
Quad: Bashan bs 200 s-7
PostWysłany: 24.02.2011 21:06 
Re: Wybór quada
domin159
Ale zawsze ktoś wyskoczy z pytaniem czy akurat ten konkretny z linku który poda jest dobry :wizi:
Wiesz że tak jest ;) Więc trzeba zrobić temat oddzielny z wstępem takim jak zaproponowałeś ;) I prośba do Ciebie czy byś się tym nie zajął :)
Wtedy moderatorzy usunęli by tematy o kupnie i był by jeden jedyny.
Co wy na to wszyscy?

_________________
Śmigam Fordem Mondeo MK II eh :D choć w planie quad


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 24.02.2011 22:11 
Re: Wybór quada
to trzeba ten pomysł "obgadać" w naszej "całodobowej chińskiej dzielnicy" :D

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 24.02.2011 22:14 
Re: Wybór quada
pomysł jest bardzo dobry i jak najbardziej trafny.
tylko co by się musiało w nim znaleźć:
-na co patrzeć przy zawieszeniu
-jak sprawdzić czy silnik jest ok
-jak sprawdzić czy elektryka ok
-jeśli nowy sprzęt to skąd najlepiej kupować i jaki wybrać
oraz pełno innych pierdół. Ja mogę coś w tym stylu napisać a wy to będziecie musieli jakoś przerobić aby to brzmiało bardziej gramotnie. Jutro się tym zajmę jak co. Oczywiście napiszę mniej więcej a wy naniesiecie poprawki. Wiem dokładnie gdzie popatrzeć, bo mimo że znałem się na mechanice, to jak kupowałem pierwszego quada to było mnóstwo rzeczy których nie zauważyłem.

-- dodano 24.02.2011 23:14 --

w hyde parku nie, bo już tam wszyscy maja dość tej technicznej gadki. Ja jutro założe dwa tematy. Jeden zamknięty, a drugi gdzie będzie można o tym gadać i to opisywać, oraz gdzie każdy będzie mógł wtrącić swoje 3 grosze tak jak zrobiliśmy to w przypadku książki serwisowej. Po za tym to będzie fajny poradnik wraz z tą książką. Można tam zamieścić także najważniejsze info. co najlepiej zrobć od razu po kupnie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 24.02.2011 22:32 
Re: Wybór quada
ja to bym widział bardziej jako porównanie chińskich quadów

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 30.01.2011 16:19
Posty: 4
Quad: Szukam
PostWysłany: 24.02.2011 23:58 
Re: Wybór quada
No właśnie można zrobić to co pisał maciek-k_95 i dodać do tego "+" i "-" najpopularniejszych chińskich quadów np: eagle, Bashan, shineray i innych.


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2008 12:16
Posty: 66
Miejscowość: WWY
Quad: Shineray XY250STXE
PostWysłany: 25.02.2011 17:10 
Re: Wybór quada
KKrzysiekk8 polecam Shineray.
Jeździłem bashanem i shineray no i wybrałem ten drugi.
Tak jak koledzy pisali Shineray jest szerszy i ma niżej środek ciężkości więc jest stabilniejszy na zakrętach co przy pierwszym quadzie jest ważne.

P.S. jak by coś to sprzedaje swojego XY250STXE :D
Ma przelatane ok 2000km dopiero co zmieniony cylinder, tłok, pierścienie i przejechane po tym 3km. Po prostu nie mam czasu już na jazdę. Jest to jeden z powodów sprzedaży a drugi to potrzeba gotówki na remont mieszkania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 25.02.2011 17:30 
Re: Wybór quada
radam5 napisał(a):
Shineray jest szerszy

nie wydaje mi się.
radam5 napisał(a):
Ma przelatane ok 2000km dopiero co zmieniony cylinder, tłok, pierścienie i przejechane po tym 3km

no to rzeczywiście świetny quad jak po 2 tyś. km trzeba było remont silnika robić. mój kolega bashanem ma przelatane 10000km i jeszcze remont nie jest potrzebny ;)

każdy chwali swoje ale według mnie to czy weźmie eagle, Bashana czy shineraya to jest bez różnicy. jakościowo są takie same, moc identyczna. ja bym się jedynie kierował dostępnością części i wyglądem, jak ci się podoba eagle to weź eagle, jak shineray to shineraya a jak Bashan, bież Bashana, ponieważ z tych 3 modeli quadów nie da się wybrać najlepszego.

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 23.11.2010 20:09
Posty: 340
Miejscowość: Lubuskie
Quad: Outlander 800 4x4
PostWysłany: 25.02.2011 18:39 
Re: Wybór quada
Najlepiej się dowiedz kto ma jakiego w okolicy ;) Będziesz miał wsparcie techniczne i jak długo jeździ to i zaplecze z częściami się znajdzie ... Przy okazji pośmigasz z Tym kimś a on wymieni się z Tobą doświadczeniami... (byle nie częściami ;) ) Chińskie to chińskie wszystkie są z ryżu i trzeba przy nich coś porobić mają śruby i nakrętki z plasteliny ale frajda jest niesamowita jak jedziesz w grupie a nie sam - bo to się szybko nudzi ;)

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą bo pierw Ciebie zniży do swojego poziomu póżniej pokona doświadczeniem"
http://www.drozda.zgora.pl


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.