Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 09.05.2024 18:53



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 30.07.2011 22:01 
Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Witam !
Szukam quada, ogólnie szukałem (w sumie to nadal przeszukuje portale) używanego markowego, ale od jakiegoś czasu ze względu na niski budżet pomyślałem o czymś chińskim, ale nowym ("salonówka" z foliami i zerowym przebiegiem), mam dość oglądania zardzewiałych, połamanych Japończyków. Jak na moje wymagania, czyli jazda głównie po lesie (piasek, dziury, po deszczu błoto po kostki miejscami XD), czasem na jakieś małe żwirowisko (jest kilka w okolicy) i ogólnie do ciągania przyczepki z jakimś piachem na działce to myślę że chinol by starczył, mieszkam w centrum więc szaleństw przeprawowych u mnie nie ma, typu zanurzanie quada po bak w wodzie, i błoto po kolana :) . Mam na oku ogólnie dwa modele Keeway 300 GTX oraz CF Moto Allroad Challenger 300, czy oprócz zasadniczych różnicy czyli inna buda itd. oraz w GTX jest blokada dyferencjału to czy między tymi modelami są jakieś zasadnicze różnice ? który jest bardziej polecany ? lepiej wykonany (jak na chińczyka) ? czy oba modele to jedno i to samo tylko w różnych opakowaniach ?
Taka rzecz jeszcze mnie ciekawi.. jeśli chodzi o Keeway'a to na aukcjach allegro/otomoto moc silnika jest w zasadzie taka sama 21-22KM, natomiast jazda zaczyna się w przypadku CF Moto, na jednej aukcji jest 13KM, na kolejnej 15KM, na innej 17KM, a jeszcze innej 22KM.. rozbieżność jest straszna, a według ogłoszeń wszystko to ten sam silnik czyli 300, jaka jest tak naprawdę moc tego silnika ? czy może to są jakieś różne wersje, jedna mocniejsza druga słabsza ??

Czekam na odpowiedzi i proszę nie pisać nic w stylu "olej chinole, kupuj markowego" bo to już wiem że tutaj każdy tak myśli ale mnie konkretnie chiński ciekawi jak się ma sprawa.

POZDRAWIAM !!


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 30.07.2011 22:50 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Witaj.

Powiem Ci tak mam allroada 300 i chyba jako jeden z nielicznych na niego nie narzekam.
Oba quady, które Cię interesują maja identyczne silniki więc i moc jest ta sama, a u mnie w dowodzie jest wpisane...11kW. Na KM przeliczysz sobie sam.
W dziale linhai jest porównanie tych dwóch modeli więc zapraszam do lektury.
Tam też już napisałem, że jeżeli miałbym kupić nówkę to brałbym Keewaya ze względu ba blokadę dyfra, której u siebie nie mam i to tyle. Allroad to fajna maszynka ale po pewnym czasie braknie Ci w niej podstawowej rzeczy w Keewayu zresztą też... mocy.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 31.07.2011 11:52 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Aha, to ja nie wiem, według tego co piszesz to Twój Allroad ma 15KM :F , a byłem w salonie z quadami i skuterami i tam mi facet powiedział że ten konkretny model CF Moto Allroad Challenger 300 ma 19,7KM dokładnie, że to niby sprawdzone jakoś :> gdzieś szukając w internecie na forach wyczytałem że podobno są dwa rodzaje tych quadów Allroad Challenger 300 20KM i Allroad 300 15KM, że niby ten Challenger ma więcej koni :> Do tej pory jeździłem 250 chińczykiem bez nazwy z napędem na tył i w sumie mocy jakoś mi nigdy szczególnie nie brakowało (chciałem czasami trochę więcej, ale ogólnie nie było źle), jedynie co mnie złościło to to że mimo zmniejszania ciśnienia powietrza w oponach quad strasznie podskakiwał na asfalcie, miał sprzęgło i biegi w nodze jak w motocyklu, więc to całkowicie dyskwalifikowało go w trudniejszym terenie, a także napęd tylko na jedną oś, po wjechaniu w błotko po 1/3 przedniego koła quad ugrzązł, z napędem 4x4 pewnie dałby radę wyjechać :)
Obczaić muszę jeszcze tego Keeway'a na żywo, bo już mam nauczkę z Allroadem, nie chciałem na to patrzeć bo na zdjęciach wygląda na maleństwo, a jak pojechałem do salonu to okazało się że to kawał quada :)
Znacie jeszcze jakieś chińskie niedrogie nowe quady godne polecenia ? nie piszcie mi o Linhai'u bo byłem go oglądać i na zdjęciach wygląda o wiele lepiej niż w rzeczywistości, a w rzeczywistości mnie strasznie rozczarował wykonaniem :<

Pozdro !


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 31.07.2011 13:38 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Jeżeli jedziesz do salonu po quada to niech Ci przeczyta z wciągu z homologacji ile kW mocy ma dany quad.
Każdy sprzedawca powie Ci co innego, żeby tylko sprzedać maszynę.
Tak jak mówiłem: w każdym z tych quadów jest ten sam silnik i nie możliwe jest aby była w nich taka rozbieżność mocy. Wejdź do działu Linhai i zapytaj szanownych Forumowiczów jaką mają wpisaną moc w swoich dowodach rejestracyjnych myślę, że odpowiedzą Ci bez problemu.
Nigdy nie słyszałem, żeby były dwie wersje allroada, czym one niby mają się różnić?
Druga sprawa: Ja też kiedyś jeździłem bashanem 200 i po przesiadce na 300 Allroada nieźle się zdziwiłem.
Vmax 65km/h i na końcach długich podjazdów już prawie nie wyciągał.
Zastanów się dobrze, poczytaj dział Linhai i przemyśl, czy na pewno chcesz kupić nową 300- tkę.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 31.07.2011 16:48 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
"Druga sprawa: Ja też kiedyś jeździłem bashanem 200 i po przesiadce na 300 Allroada nieźle się zdziwiłem." zdziwiłeś się na plus czy minus ? :> ogólnie to max 65km/h mnie trochę dziwi, bo w poprzedniku 250 rozpędziłem go na asfalcie do 80km/h O_o ... a tu 65 ??? no to coś nie halo, albo blokada jest jakaś ? Ja w tym momencie to kombinuje na lewo i prawo bo mój ojciec jest jakiś niezdecydowany, tu mi każe szukać czegoś porządnego, potem jak znajduje mu coś markowego i dobrego to za daleko mu jest, potem jakieś wymysły z homologacją że musi być, potem że jednak nowy więc Allroad 300 albo gtx 300, potem że może coś porządnego więc pokazuje mu Suzuki KQ700 z homologacją za 13tys., na fotach wygląda ok a on mi mówi że na fotach może wygląda ładnie ale w rzeczywistości będzie złom, a za chwile mnie wola i pokazuje CF Moto 500 za 14tys używanego i się jara bo ładny na fotach i że może taki.. no ludzie ! :F


Ostatnio zmieniony przez Mumino, 31.07.2011 16:48, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 31.07.2011 17:03 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Ten quad więcej nie pojedzie niż 65km/h i nie ma żadnych blokad.
A 200 czy nawet 250 z przeniesieniem napędu za pomocą łańcucha zawsze polecisz więcej niż quadem z napędem na wał.
Po za tym Allroad wazy niecałe 300kg.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 31.07.2011 19:33 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Moja 250 była napędzana wałem, miałem takiego jak na obrazku avatara, ale to i tak dziwne jak cholera, więcej koni, mocniejszy silnik, a gorzej niż słabszy ?? hmmm ... bez sensu to trochę jest.


Ostatnio zmieniony przez Mumino, 31.07.2011 19:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 31.07.2011 20:14 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Tak jak mówiłem poczytaj o tych modelach troszkę i się dowiesz na co je stać i co jest ich największa bolączką.
Ja na swojego nie narzekam bo sprawuje się bardzo dobrze ale jeszcze najprawdopodobniej w tym roku będzie zmiana na inny.
Ile ważył ten Twój quad?
Allroad waży dokładnie 292kg więc nie ma się czemu dziwić, ze te 11kW to mało w niektórych sytuacjach.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.12.2010 22:10
Posty: 184
Miejscowość: Bełchatów
Quad: Yamaha Grizzly 450
Poprzednie quady: Chinol 250 :)
PostWysłany: 31.07.2011 21:02 
Re: Czy są jakieś różnice ? GTX vs Challenger
Hmm... chyba przed zakupem będę musiał namówić typka jutro w salonie podczas oglądania keewaya żeby mi go uruchomił i dał się przejechać bo widzę że bez tego się nie obejdzie, a jak ma to się wlecz gorzej niż poprzednik to będzie nie fajnie, mimo że tak jak pisałem w poprzednim mocy mi jakoś szczególnie nie brakowało. Nie wiem ile ważył, ale leciutki nie był, około 250kg, miałem coś takiego http://otomoto.pl/romet-atv-atv-romet-250-homologacja-M1758028.html, ten sam tyle że nie romet a coś chińskiego, ale silnik taki sam, buda taka sama , napędzany wałem kardana, coś koło 13-14KM i prędkość max 80km/h zgadza się bo do tylu go rozbujałem.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.