Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Za duże ładowanie Bashan 200
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 18:11



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Za duże ładowanie Bashan 200 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.01.2011 14:09
Posty: 23
Quad: Bashan 200cm
PostWysłany: 20.02.2017 19:10 
Za duże ładowanie Bashan 200
Napięcie ładowania akumulatora wynosi od 15,5 do 16,2
Po załączeniu świateł nagle napięcie spada do 12,8 i powoli maleje do 12,0
Napięcie statora wynosi od 28 do 60 V .
Kupiłem już nowy regulator napięcia i na nowym dzieje się to samo co na starym.
Najlepsze jest to że jak wyłączę wentylator to napięcie ładowania mam 14,5 , a na światłach 14,2.

Może ktoś u siebie pomierzyć napięcie ładowania bez świateł z światłami i fajnie jakby udało mu się zmierzyć też z wyłączonym wentylatorem ( kostka do rozłączenia jest nad kranikiem i 10cm do przodu quada)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 20.02.2017 23:55 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
ja bym podejrzewał któryś z "grubszych" kabli. czyli jak akumulator dostanie obciążenie (wentylator) to luźny styk się zgrzewa i ładowanie wraca do normy

ale to tylko moja teoria :mysli:

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 21.02.2017 00:19 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
maniek napisał(a):
ale to tylko moja teoria
Popieram, ponieważ pozostałe mierzone parametry są prawidłowe.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 01.01.2011 14:09
Posty: 23
Quad: Bashan 200cm
PostWysłany: 22.02.2017 22:45 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
U mnie dalej bez zmian z ładowaniem.

Masę czyli minus przykręciłem przewodem od akumulatora do ramy ( jest to przewód dodatkowy )

A plus z akumulatora podałem najpierw za stacyjkę . Następnie włączyłem światła pozycyjne i wykręciłem tylną żarówkę i tam podałem plus.

Jutro spróbuje podać bezpośrednio z akumulatora na regulator napięcia plus i minus

Może ktoś ma jakieś pomysły :?:

Może ktoś mi napisać jakie ma u siebie napięcie ładowania w bashanie 200 jak ma załączony wiatrak ale wyłączone światła. ja mam od 15,5V na wolnych obrotach do 16,2V na dużych obrotach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 23.02.2017 17:07 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
Poprawne ładowanie, bo tak należy rozumieć temat postu to poprawnie funkcjonujący:

- stator – właściwa rezystancja.
- przewody łączące regulatorem napięcia
- regulator napięcia wraz dwoma przewodami idącymi do akumulatora (-) zielony i (+) czerwony.
- końcowa wartość ładowania mierzona na klemach akumulatora podczas pracy silnika to 13.5V -14.8V. (zakres w który należy brać wyłączenie wentylatora i świateł)

Przyglądając się podanym pomiarom, należałoby się bliżej przyjrzeć jakie napięcie ładowania dochodzi do akumulatora (15.5V-16.2V) zdecydowanie za dużo przy wyłączonym wentylatorze i wyłączonych światłach.

Skoro regulator napięcia jest nowy to nie znaczy że jest sprawny należy sprawdzić jego rezystancję, wygląda na to że nie prostuję napięcia zmiennego na wymagane 13.5-14.8V
marek sg napisał(a):
spróbuje podać bezpośrednio z akumulatora na regulator napięcia plus i minus
Co to znaczy?, przecież w poprawnym połączeniu regulator – akumulator, jeden przewód zielony z regulatora połączony jest z (-) akumulatora z kolei przewód czerwony z regulatora połączony jest z (+) akumulatora.
marek sg napisał(a):
A plus z akumulatora podałem najpierw za stacyjkę . Następnie włączyłem światła pozycyjne i wykręciłem tylną żarówkę i tam podałem plus
a ta informacja komu jest i do czego potrzebna.?

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 01.01.2011 14:09
Posty: 23
Quad: Bashan 200cm
PostWysłany: 23.02.2017 18:31 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
Kiedyś naprawiałem ładowanie gdzie był alternator z poloneza i osobny mechaniczny regulator napięcia, też było za duże napięcie i w końcu podałem plus prosto na regulator i ładowanie wróciło do normy, okazało się że stacyjka słabo stykała.

Dlatego chcę podać w bashanie plus z akumulatora do regulatora żeby mieć pewność połączenia bo w oryginalnej instalacji w tej chwili nie mam tej pewności. to samo dotyczy masy czyli minusa.

george05 jeśli bym znał właściwą rezystancję statora i regulatora to bym na pewno zmierzył. Teraz sprawdzam czy połączenia są w moim bashanie poprawne i dlatego tak kombinuję z tymi dodatkowymi kablami.

Zrobiłem sobie wczoraj jeszcze fajny wyświetlacz który pokazuje napięcie ładowania, bo w sobotę muszę jechać do lasu 10km z przyczepkom .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 23.02.2017 19:06 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
marek sg napisał(a):
jeśli bym znał właściwą rezystancję statora i regulatora to bym na pewno zmierzył
Nie musisz znać rezystancji, wystarczy że ją zmierzysz i podać na forum.

Rezystancji statora nie musisz mierzyć, bo mamy ACV i to powinno wystarczyć do dalszej analizy a więc tylko regulator.
.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 01.01.2011 14:09
Posty: 23
Quad: Bashan 200cm
PostWysłany: 24.02.2017 22:08 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
Pomierzyłem rezystancję regulatora napięcia.
Zielony - żółty 578 (573)
Zielony - żółty 567 (565)
Czerwony - żółty 1392(1394)
Czerwony - żółty 1391(1398)
Czerwono biały - żółty 1352(1383)
Czerwono biały - żółty 1352(1387)
Bez nawiasów nowy regulator , z nawiasami stary regulator.

Rezystancja stojana to 1,9 oma.

Czy ktoś może zmierzyć swój regulator napięcia z Bashana chłodzonego wodą i mi napisać wartości.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1784
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 25.02.2017 10:44 
Re: Za duże ładowanie Bashan 200
marek sg napisał(a):
Najlepsze jest to że jak wyłączę wentylator to napięcie ładowania mam 14,5 , a na światłach 14,2.
Wymiana regulatora napięcia na nowy niepotrzebna, obydwa regulatory są sprawne, żeby pozostać w zalecanym zakresie ładowania należy wyłączyć wentylator.

Wentylator, przewód (czerwono/biały) jest włączany w momencie odpalenia silnika z lekkim opóźnieniem, dlatego dobrze by było zamontować oddzielny włącznik wentylatora i samemu decydować kiedy wentylator będzie pracował, szczególnie w okresie letnim.

Znane są przypadki włączania wentylatora po przez czujnik temp. płynu chłodzącego zamontowanego w chłodnicy z podaniem (+) zasilania wentylatora z każdego innego źródła, omijając regulator napięcia – ta praktyka pokazała, napięcie ładowanie przy włączonym wentylatorze nie przekracza 14.5V -14.8V.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.