Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bashan 250 gaśnie.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:34



Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Bashan 250 gaśnie. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 10.10.2010 23:54 
Bashan 250 gaśnie.
Witam:)...posiadam Bashana z przebiegiem 2tys.km i quad był użytkowany w zimę przez poprzedniego właściciela i problem jest taki ,że przy szybkim dodaniu gazu dławił mi się ,a nawet gasł i ssanie jest tak ustawione ,że trzeba lekko dać ssanie i trzymać gaz przez jakąś minute potem chodzi sam na ssaniu noi właśnie jak odpalam dodaje gaz ,a tu zero reakcji od razu gaśnie;/i na 3 biegu max 75 do 4 biegu max 85 potrzeba 300metrów;/ przy czym silnik jest w dobrej kondycji ma moc i zaczął się coraz bardziej dławić i zaczął gasnąć i przez chwile nie chciał zapalić gdy od kupienia zrobiłem 200km,ale w terenie błotnym nigdy nie jeździłem więc wymieniłem świece ,bo stara nie miała iskry,ale quad na niej palił i jeździł więc byłem u mechanika złapał za coś przy filtrze i raz się dławił ,a raz nie więc kazał przeczyścić i dmuchnął w filtr paliwa i powiedział ,że dostaje powietrza,że to niby filtr zapchany więc sprawdziłem filtr trochę brudny jest,a gaźnik tyle co było widać po zdjęciu filtra był czyściutki.Miałem tak raz ,że padł mi nowy akumulator po zmianie modułu i kręciłem rozrusznikiem niepotrzebnie i padł chyba rozrusznik;/ i aku zmieniłem na stare i naładowałem quad odpalał,ale rozrusznik kręci dwa razy w zwolnionym tempie i słychać cykanie tak,że mi zerował się licznik po czym znowu kręci z oporem więc nie mogę odpalić narazie quada i teraz niewiem czy rozrusznik wymieniać czy przekaźnik najpierw nic niewiem;/


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 22.08.2020 17:56, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.10.2010 16:50
Posty: 36
Miejscowość: Białystok
Quad: Bashan 250S
PostWysłany: 11.10.2010 08:32 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
a paliwo do filtra dostaje?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 11.10.2010 11:08 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
dostaje:) filtr czysty dopiero co zakładany razem z wężykiem paliwo cieknie z pod baku ,bo bak dziurawy ,albo zabezpieczenie poszło ,ale to już inna sprawa


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.10.2010 11:00
Posty: 4
Quad: Bashan 150 magnus vaiper
PostWysłany: 11.10.2010 11:20 
Re: Pomocy ! Bashan 150 gaśnie;/
witam wszystkich... mam problem hehe pewnego dnia smigam sobie z ziomkami po trasach i wszystko slicznie , robimy sobie postuj i jak chcielismy już spadac to co się okazalo ze nie umie odpalic ze STARTERU... WIEC JAKA TO może być PRZYCZYNA...?? ALE ODPALILEM GO NA KOPKA ZA KTORYMS RAZEM.... Z GORY DZIEKUJEEE.....


 
Profil

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 11.10.2010 12:24 
Re: Pomocy ! Bashan 150 gaśnie;/
conffesion napisał(a):
Witam wszystkich... mam problem hehe pewnego dnia smigam sobie z ziomkami po trasach i wszystko slicznie , robimy sobie postuj i jak chcielismy już spadac to co się okazalo ze nie umie odpalic ze STARTERU... WIEC JAKA TO może być PRZYCZYNA...?? ALE ODPALILEM GO NA KOPKA ZA KTORYMS RAZEM.... Z GORY DZIEKUJEEE.....


rozrusznik słychac jak kreci ?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.10.2010 16:50
Posty: 36
Miejscowość: Białystok
Quad: Bashan 250S
PostWysłany: 12.10.2010 15:35 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
cjbrave50 napisał(a):
Witam:)...posiadam Bashana z przebiegiem 2tys.km i quad był użytkowany w zimę przez poprzedniego właściciela i problem jest taki ,że przy szybkim dodaniu gazu dławił mi się ,a nawet gasł i ssanie jest tak ustawione ,że trzeba lekko dać ssanie i trzymać gaz przez jakąś minute potem chodzi sam na ssaniu noi właśnie jak odpalam dodaje gaz ,a tu zero reakcji od razu gaśnie;/i na 3 biegu max 75 do 4 biegu max 85 potrzeba 300metrów;/ przy czym silnik jest w dobrej kondycji ma moc i zaczął się coraz bardziej dławić i zaczął gasnąć i przez chwile nie chciał zapalić gdy od kupienia zrobiłem 200km,ale w terenie błotnym nigdy nie jeździłem więc wymieniłem świece ,bo stara nie miała iskry,ale quad na niej palił i jeździł więc byłem u mechanika złapał za coś przy filtrze i raz się dławił ,a raz nie więc kazał przeczyścić i dmuchnął w filtr paliwa i powiedział ,że dostaje powietrza,że to niby filtr zapchany więc sprawdziłem filtr trochę brudny jest,a gaźnik tyle co było widać po zdjęciu filtra był czyściutki.Miałem tak raz ,że padł mi nowy akumulator po zmianie modułu i kręciłem rozrusznikiem niepotrzebnie i padł chyba rozrusznik;/ i aku zmieniłem na stare i naładowałem quad odpalał,ale rozrusznik kręci dwa razy w zwolnionym tempie i słychać cykanie tak,że mi zerował się licznik po czym znowu kręci z oporem więc nie mogę odpalić narazie quada i teraz niewiem czy rozrusznik wymieniać czy przekaźnik najpierw nic niewiem;/

sprawdź czy ma sprężanie w gazinkiu idealne to ok 8-9 barów


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 15.10.2010 13:00 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
xerxo656 napisał(a):
cjbrave50 napisał(a):
Witam:)...posiadam Bashana z przebiegiem 2tys.km i quad był użytkowany w zimę przez poprzedniego właściciela i problem jest taki ,że przy szybkim dodaniu gazu dławił mi się ,a nawet gasł i ssanie jest tak ustawione ,że trzeba lekko dać ssanie i trzymać gaz przez jakąś minute potem chodzi sam na ssaniu noi właśnie jak odpalam dodaje gaz ,a tu zero reakcji od razu gaśnie;/i na 3 biegu max 75 do 4 biegu max 85 potrzeba 300metrów;/ przy czym silnik jest w dobrej kondycji ma moc i zaczął się coraz bardziej dławić i zaczął gasnąć i przez chwile nie chciał zapalić gdy od kupienia zrobiłem 200km,ale w terenie błotnym nigdy nie jeździłem więc wymieniłem świece ,bo stara nie miała iskry,ale quad na niej palił i jeździł więc byłem u mechanika złapał za coś przy filtrze i raz się dławił ,a raz nie więc kazał przeczyścić i dmuchnął w filtr paliwa i powiedział ,że dostaje powietrza,że to niby filtr zapchany więc sprawdziłem filtr trochę brudny jest,a gaźnik tyle co było widać po zdjęciu filtra był czyściutki.Miałem tak raz ,że padł mi nowy akumulator po zmianie modułu i kręciłem rozrusznikiem niepotrzebnie i padł chyba rozrusznik;/ i aku zmieniłem na stare i naładowałem quad odpalał,ale rozrusznik kręci dwa razy w zwolnionym tempie i słychać cykanie tak,że mi zerował się licznik po czym znowu kręci z oporem więc nie mogę odpalić narazie quada i teraz niewiem czy rozrusznik wymieniać czy przekaźnik najpierw nic niewiem;/

sprawdź czy ma sprężanie w gazinkiu idealne to ok 8-9 barów


a jak to sprawdzić ? i jak nie ma sprężania ?


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.10.2010 16:50
Posty: 36
Miejscowość: Białystok
Quad: Bashan 250S
PostWysłany: 16.10.2010 18:45 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
To musisz porpsostu nasłuchiwać. Jeżeli nie da rady on nawet zakręcić to może być to sprężanie a w zasadzie jego brak bądź moduł zapłonu mógł zostać spisany na straty


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 17.10.2010 11:27 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
xerxo656 napisał(a):
To musisz porpsostu nasłuchiwać. Jeżeli nie da rady on nawet zakręcić to może być to sprężanie a w zasadzie jego brak bądź moduł zapłonu mógł zostać spisany na straty

sprawdziłem jest sprężanie ,a moduł jest w bdb stanie ,a wydaje mi się ,że coś innego może być zapchane


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.09.2010 17:56
Posty: 17
Miejscowość: żuromin
Quad: Bashan bs 200
PostWysłany: 24.10.2010 17:43 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
a może kranik ci się przypycha bo u mnie tak było przedmuchnełem sprężonym powietrzem odpaliłem i zaczął chodzić więc może zobacz kranik


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2010 11:40
Posty: 44
Miejscowość: lubuskie/bagniewo
Quad: phyton atv 150 - silnik GY6 150
PostWysłany: 27.10.2010 12:26 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
xerxo656 napisał(a):
sprawdź czy ma sprężanie w gazinkiu idealne to ok 8-9 barów
- że co ? jakie sprężanie w gaźniku ? w gaźniku nie ma żadnego sprężania - no chyba że czegoś nie wiem.

kamcio403 napisał(a):
a może kranik ci się przypycha bo u mnie tak było przedmuchnełem sprężonym powietrzem odpaliłem i zaczął chodzić więc może zobacz kranik


przecież napisał jasno !

cjbrave50 napisał(a):
dostaje:) filtr czysty dopiero co zakładany razem z wężykiem paliwo cieknie z pod baku ,bo bak dziurawy ,albo zabezpieczenie poszło ,ale to już inna sprawa


cjbrave50 dławienie się silnika wynika najprawdopodobniej z zabrudzonego bądź źle wyregulowanego gaźnika (napisałeś że świeca nowa i układ zasilania paliwem sprawny)
Przed grzebaniem w gaźniku sprawdź jeszcze jak chodzi bez filtra powietrza (może być brudny)

co do rozrusznika ... hm sprawdź okablowanie, masę


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.10.2010 13:27
Posty: 7
Miejscowość: Konstantynów,Łódź
Quad: czarny BaĹźant 250s
PostWysłany: 03.11.2010 14:12 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
UP

-- dodano 03.11.2010 15:12 --

zdrowko napisał(a):
xerxo656 napisał(a):
sprawdź czy ma sprężanie w gazinkiu idealne to ok 8-9 barów
- że co ? jakie sprężanie w gaźniku ? w gaźniku nie ma żadnego sprężania - no chyba że czegoś nie wiem.

kamcio403 napisał(a):
a może kranik ci się przypycha bo u mnie tak było przedmuchnełem sprężonym powietrzem odpaliłem i zaczął chodzić więc może zobacz kranik


przecież napisał jasno !

cjbrave50 napisał(a):
dostaje:) filtr czysty dopiero co zakładany razem z wężykiem paliwo cieknie z pod baku ,bo bak dziurawy ,albo zabezpieczenie poszło ,ale to już inna sprawa


cjbrave50 dławienie się silnika wynika najprawdopodobniej z zabrudzonego bądź źle wyregulowanego gaźnika (napisałeś że świeca nowa i układ zasilania paliwem sprawny)
Przed grzebaniem w gaźniku sprawdź jeszcze jak chodzi bez filtra powietrza (może być brudny)

co do rozrusznika ... hm sprawdź okablowanie, masę


filtr jest zdjęty i odpala na zimnym bez problemu chodzi 3 sekundy wciskam gaz = zgasł
na rozgrzanym wcześniej miał problem z zapalaniem stukał stukał jak odpalił zgasł więc znowu to samo i w końcu chodził może to jest ta rurka co idzie do filtra ,ale żeby to sprawdzić trzeba wymienić rozrusznik i wystawiam go na sprzedaż tak jak stoi


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.08.2020 21:06
Posty: 1
Imię: Daro
Quad: Bashan 250 na wtrysku
Poprzednie quady: Brak
PostWysłany: 21.08.2020 21:51 
Re: Pomocy ! Bashan 250 gaśnie;/
Mam ten sam problem gaśnie na wolnych obrotach nierówno chodzi nie znam przyczyny ale kupa złomu to na pewno jest. 200 km a sypie się jak by miał 20 lat


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.