Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:38



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2009 17:42
Posty: 699
Miejscowość: Rybnik/ >ZAWADA< / Orzesze
Quad: Bashan 200,Aprilia SR stara,Aprilia SR50R Factory
PostWysłany: 20.10.2011 18:13 
Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Siemka . Czy da się jakoś choćby w najmniejszym stopniu wyeliminować zadławienie po szybkim otwarciu przepustnicy w Bashanie 200 ?


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 21.10.2011 17:37, edytowano w sumie 1 raz

Dbaj o poprawną pisownię



 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 20.10.2011 18:21 
Re: zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Ciężko będzie. Bashan ma dość dużą gardziel w gaźniku. W loncinie oraz w eagle ta gardziel jest mniejsza dzięki czemu jest większe podciśnienie. Osobiście miałem oby dwa gaźniki. Na loncinowskim gdy otworzyłem przepustnicę na max w jednym momencie na jedynce to nie musiałem stawać na grab bar a quad stawał do pionu. Niestety w gaźniku Bashana już nie dało się tego uzyskać. Brak w tym gaźniku pompy przyspieszeniowej wstrzykującej paliwo przy gwałtownym dodaniu gazu. Ja to niwelowałem włączając ssanie lecz trzeba mieć wprawę no i nie jest to wygodne.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 21.10.2011 14:02 
Re: zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
maciek-k_95 napisał(a):
Ciężko będzie. Bashan ma dość dużą gardziel w gaźniku.

nie wiem w czym problem ponieważ w moim bashanie mogę dać gaz w opór i nie dławi go trochę. ja bym zaczął od wymiany filtra powietrza a następnie czyszczenie i regulacja gaźnika. możliwe też że filtr paliwa brudny lub z jakiegoś innego powodu paliwo nie dochodzi odpowiednio.
maciek-k_95 napisał(a):
Na loncinowskim gdy otworzyłem przepustnicę na max w jednym momencie na jedynce to nie musiałem stawać na grab bar a quad stawał do pionu.

piękna bajka ale nie wiem co nazywasz stawaniem do pionu bo podniesienie kół 30cm nad ziemię to nie pion. po za tym robiłeś to tylko z gazu? nie strzelałeś ze sprzęgła ani nie szarpałeś kierownicy, nie przechylałeś się itp.?

_________________
Suzuki!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2009 17:42
Posty: 699
Miejscowość: Rybnik/ >ZAWADA< / Orzesze
Quad: Bashan 200,Aprilia SR stara,Aprilia SR50R Factory
PostWysłany: 21.10.2011 17:21 
Re: zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Filtry itp czyste , gaźnik też . A dało by się jakoś przerobić gaźnik bashanowski ? ;>


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 21.10.2011 21:22 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
danny180 napisał(a):
Filtry itp czyste

czyściłeś tylko czy je wymieniałeś?

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 21.10.2011 23:11 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
domin159 napisał(a):
maciek-k_95 napisał(a):
Na loncinowskim gdy otworzyłem przepustnicę na max w jednym momencie na jedynce to nie musiałem stawać na grab bar a quad stawał do pionu.

piękna bajka ale nie wiem co nazywasz stawaniem do pionu bo podniesienie kół 30cm nad ziemię to nie pion. po za tym robiłeś to tylko z gazu? nie strzelałeś ze sprzęgła ani nie szarpałeś kierownicy, nie przechylałeś się itp.?

Żadna bajka. Był to oryginalny gaźnik loncina. Niestety ssanie w nim nie działało i miałem problem z odpalaniem dlatego zmieniłem. Siedziałem normalnie na quadzie i jechałem po prostym. Puszczałem gaz całkowicie tak żeby quad ledwo co jechał (oczywiście nie dotykając sprzęgła). Po otwarciu całkowicie przepustnicy quad rwał na tylne koła i można było normalnie tak jechać.

Co do filtra to akurat zabrudzony filtr może tutaj jedynie pomóc. Gdyż jest większe podciśnienie w gaźniku a to ono jest ważne. Ja miałem prawidłowo wyregulowany gaźnik bo zrobiłem to na analizatorze spalin więc nie było mowy o pomyłce. W niektórych gaźnikach, szczególnie w samochodach był tłoczek który luźno chodził w cylindrze i był połączony z linką gazu. Przy normalnym dodawaniu gazu paliwo przepływało przez niego lecz gdy się szybko depnęło to paliwo nie zdążyło przepłynąć i było wstrzykiwane do kanału dolotowego. Niestety tutaj tego brakuje.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 22.10.2011 10:02 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
maciek-k_95 napisał(a):
Puszczałem gaz całkowicie tak żeby quad ledwo co jechał (oczywiście nie dotykając sprzęgła). Po otwarciu całkowicie przepustnicy quad rwał na tylne koła i można było normalnie tak jechać.

tzn. podnieść przód i kawałek przejechać to i Bashan daje radę ale nie wieżę w to, że po dodaniu gazu quad rwał do pionu bo tak to nawet Yamaha Raptor 250 nie do końca daje rade.

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 22.10.2011 13:52 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Nie musisz wierzyć. Ja się tak nauczyłem na tylnych kołach jeździć. Jeździłem eagle i bashanem i Loncin się momentem obrotowym wyróżniał zdecydowanie. Jedyne co było trzeba zrobić to usiąść bardziej z tyłu by dociążyć oś bo inaczej po prostu zwijał asfalt.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 22.10.2011 20:33 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
maciek-k_95 napisał(a):
Jedyne co było trzeba zrobić to usiąść bardziej z tyłu by dociążyć oś bo inaczej po prostu zwijał asfalt.

to tak samo jak Bashan, myślałem że z samego gazu a to zupełnie inna bajka. wtedy wychodziło by na to że Twój Loncin rwie tak ja np. Raptor 250.

_________________
Suzuki!


 
Profil

Rejestracja: 13.06.2010 21:52
Posty: 4155
Quad: Honda trx400ex
PostWysłany: 22.10.2011 22:14 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
Trzeba było po prostu siąść z 10 cm bardziej z tyłu i tyle. Nawet sprzęgła nie trzeba było ruszać. Ale to nie ma znaczenia ponieważ tutaj już nie o moc chodzi a o przyczepność. Miałem gaźnik z Bashana i jest gorszy niż oryginalny loncinowski.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 15:34
Posty: 1747
Miejscowość: Warszawa
Quad: Bashan i Suzuki
PostWysłany: 23.10.2011 21:18 
Re: Zamulanie po otwarciu przepustnicy . Bashan 200
maciek-k_95 napisał(a):
Ale to nie ma znaczenia ponieważ tutaj już nie o moc chodzi a o przyczepność

raczej tutaj nie chodzi o przyczepność tylko o moc i reakcję na gaz. np. YFZ 450 spokojnie wstanie do pionu na szutrze i to na "łysych" oponach a Bashan czy Loncin nawet na dobrych oponach ma problemy ponieważ tylko zakręci kołami i nic więcej. mam teraz Suzuki dr-a 350 który ma sporą moc i gigantyczny moment obrotowy jednak ma gaźnik na membranie i z gazu tak maksymalnie na 3 biegu wstanie na koło odpowiednio wysoko aby jechać jednak montując lepszy gaźnik oraz wydech zyskamy lepszą reakcję na gaz co daje nam taki efekt że i z 5 biegu będzie szedł do pionu. przyczepność ma znaczenie ale nie tak duże jak moc, moment i reakcja na gaz. w terenie Bashan na najlepszych oponach nie da rady wjechać tam gdzie markowa 450 na oponach bez bieżnika.

danny180
wymieniałeś filtr powietrza czy tylko czyściłeś? ogólnie stożkowych filtrów się nie czyści bo to nie da rady wyczyścić ich tak aby były całkowicie czyste.

_________________
Suzuki!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.