Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - rush 250
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 11:03



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
rush 250 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2013 11:35
Posty: 16
Imię: Adam
Quad: EGL RUSH 250
PostWysłany: 01.06.2013 11:57 
rush 250
Cze mam na imie Adam kupiłem sobie RUSHA 250, mam przejechane około 75 km i przy 100 km mam zamiar wymienić pierwszy raz olej ale mam kilka pytań
1. po przejechaniu jakiś 10 km załącza mi się lampka przegrzania silnika gdy tylko stane to po jakiś 10 sekundach przestaje się palić, mam się tym martwić czy się nie przejmować ( dodoam że jeżdże nim tylko po asfalcie i narazie go docieram więc nie przekraczam 50km/h)
2. po jeździe około 5 minutowej gdy stane na światłach miga mi lampka ładowania, bywa też żę gdy stane przed garażem to też się tak dzieje tylko ona miga a nie cały czas się świeci co to może oznaczać
3. gdy zatankuje go do pełna po przejechaniu 30 km pokazuje mi żebym znowu go zatankował a gdy patrze o baku to jest jeszcze ponad pół baku, wydaje mi się że czyjnik jest źle ustawiony, czy można z tym coś zrobić niby to nic ale trochę mnie to denerwuje
Z góry dziękuje za odpowiedź


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.10.2012 14:16
Posty: 495
Miejscowość: Stare-Boiska
Imię: Daniel
Quad: Bombardier 125
Poprzednie quady: Quad 110
PostWysłany: 01.06.2013 12:02 
Re: rush 250
To normalne że się przegrzewa przy docieraniu tak się dzieje.
Eagle ma tak że pokazuje zły stan paliwa w baku.

_________________
Silny Byk Quad 125
Nie maszyna a technika czyni z Cb zawodnika
https://www.facebook.com/pages/Chi%C5%8 ... ts&fref=ts Lajkować


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2013 11:35
Posty: 16
Imię: Adam
Quad: EGL RUSH 250
PostWysłany: 01.06.2013 12:07 
Re: rush 250
ale to się przegrzewa czy czujnik jest do dupy bo czytałem gdzieś że te czujniki są ustawione na 60 stopni a powiny być na 92 i czy jak się zapali lampka to mam stanąć czy moge jechać dalej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2012 16:39
Posty: 47
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: Eagle Rush
PostWysłany: 02.06.2013 08:51 
Re: rush 250
Witam. Mam też rusch 250 (kupiony sierpień 2012). Miałem ten sam problem.
Co do temp. i lampki -
1. Wyjmij termostat i sprawdź w gorącej wodzie czy się otwiera - u mnie był uszkodzony od nowości.
2. Jeśli włącza Ci się wentylator to zobacz w którą stronę dmucha - u mnie chińskie łapki podpięły źle i dmuchał w stronę chłodnicy gorącym powietrzem z silnika.
3. Wymień płyn na inny - ten co wlali chińczycy to jakieś bajoro.
Ja zrobiłem to i dodatkowo zamontowałem sobie wskaźnik temp., żeby wiedzieć dokładnie ile jest stopni (kupiłem na Allegro w zestawie z nowym czujnikiem i czujnik wkręciłem zamiast tego co był fabrycznie). Teraz mam spokój, wiem jaka temp. - przy 85-90 st. załącza wentylator schładza do 80 st.
Co do kontrolki aku. możesz wymienić na żelowy - jest lepiej, ale u mnie jak postoi na światłach też się zapala - to nie problem.
Wskaźnik paliwa w tym modelu to nieporozumienie nie należy się nim sugerować, miałem też go przerabiać ale chwilowo odpuściłem - to nie takie ważne, można odkręcić korek i zajrzeć.
Polecam też zmienić filtr powietrza. Z temperaturą to ważna rzecz przypilnuj tego.
Pozdrawiam.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2013 11:35
Posty: 16
Imię: Adam
Quad: EGL RUSH 250
PostWysłany: 02.06.2013 13:16 
Re: rush 250
masz możę linka do strony gdzie można kupić taki wskaaźnik temperatury i co jeszcze jest mi do tego potrzebne, byłbym wdzięczny jakbyś podrzucił jakiś namiar. Wentylator kręci się siedząc na quadzie w prawą strone. A co do wymiany płynu to jutro Jadę na wymiane oleju i płynu chłodzącego. Mam jeszcze jedno pytanie związane z tym czujnikiem paliwa ile mniej więcej przejeżdżacie na jednym baku ?? dodam tylko że ja jeżdże tylko po asfalcie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2012 16:39
Posty: 47
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: Eagle Rush
PostWysłany: 02.06.2013 16:18 
Re: rush 250
Ja mam zamontowany taki http://allegro.pl/wskaznik-indiglo-zega ... 25890.html Potrzeba do tego trochę kabla na przedłużki i cierpliwości - jeśli trochę majsterkujesz.
Co do wentylatora to nic mi nie mówi, że kręci w prawo (zależy jak masz ustawione łopatki), jeśli chcesz to sprawdzić to wkładasz rękę między chłodnicę i silnik (ostrożnie oczywiście) jak chodzi wiatrak i powinno solidnie dmuchać ciepłym powietrzem w stronę silnika, jeśli wiatrak kręci a Ty nie czujesz jak Ci dmucha po ręce to kręci się w złym kierunku.
Pamiętaj też żeby sprawdzić termostat.
Jeśli Ty oddajesz gadzinę do wymiany oleju i płynu do mechanika to widzę, że chyba nie dasz sobie rady z montażem nowego czujnika ze wskaźnikiem - żeby jeździć chińczykiem trzeba trochę majsterkować samemu, bo często będziesz musiał siedzieć u mechanika (chyba, że robi Ci za darmo) - to moje zdanie, ja robię sobie wiele rzeczy sam i to mi sprawia frajdę - dlatego nim jeżdżę i na razie jest OK!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2013 11:35
Posty: 16
Imię: Adam
Quad: EGL RUSH 250
PostWysłany: 02.06.2013 16:32 
Re: rush 250
a ile przejeżdżasz mniej więcej na pełnym baku i jeszcze jedno czy płyn chłodzący powinien być zalany pod korek bo u mnie jest mniej więcej w połowie, może mam go zamało. Ręke przykładałem przed chłodnicą i zimne powietrze idzie na chłodnice a wiatrak oddaje ciepłe więc jest ok. Powiedz mi w którym miejscu szukać tego termostatu i napisz jak to mniej więcej podłączyłeś bo z tego co pisałeś to wstawiłeś w miejsce starego czujnika jak możesz to opisz co i jak zrobiłeś z góry dziękuje

-- dodano 02.06.2013 17:32 --

napisz mi czy musiałeś coś wiercić czy obeszło się bez tego. Mam teścia blacharza lakiernika który zna się trochę na elektryce więc w razie czego zawsze ma mi kto pomóc, ale chętnie przydałby się jakiś opis.


Ostatnio zmieniony przez adamas86, 02.06.2013 16:32, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.10.2012 16:39
Posty: 47
Miejscowość: Ogrodzieniec
Quad: Eagle Rush
PostWysłany: 02.06.2013 17:12 
Re: rush 250
Płyn chłodzący pod korek i sprawdzać co jakiś czas, oczywiście na zimnym silniku. Termostat jest tam gdzie czujnik temp. cieczy - odpinasz kabelek od czujnika i odkręcasz 2 śruby ( uwaga wyleje się trochę płynu chłodzącego). Co do wskaźnika - wkręciłem zamiast fabrycznego, gwint pasuje tylko trochę za długi jest dlatego dodatkowo uszczelniłem przy gwincie na zewnątrz Poxipolem, musisz wyjąć ten cały element gdzie jest termostat i dopiero montować nowy czujnik, do podpięcia elektryki jest instrukcja w zakupionym zestawie. Jak będę miał czas jutro to może zrobię jakieś foto i wstawię.

-- dodano 02.06.2013 18:12 --

Co do spalania - nie patrze na to, tylko przed każdym wyjazdem sprawdzam ile zostało etyliny jak mało to leje do pełna i w drogę. Jak przewiduję jazdę powyżej 70 km długości to biorę zapasowy baniak 5 l. Ja raczej śmigam po terenie - piaskownia, las, kamieniołom - szybciej idzie paliwo - nie ma to dla mnie znaczenia i nie zwracam na to uwagi.


Ostatnio zmieniony przez Martinez71, 02.06.2013 17:12, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 09.10.2013 19:24
Posty: 27
Imię: Jaro
Quad: egl rush250
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 09.10.2013 19:28 
Re: rush 250
Witam Wszystkich zastanawiam się nad zakupem quada Eagle Rush 250 dla 2 osób http://allegro.pl/atv-mocny-2-os-quad-e ... 37632.html . Wiem że napiszecie od razu ze to chinskie g****** ale na markowego za 15k mnie nie stać i nigdy nie będzie stać . Quadem będę jeździł do pracy około 15km w jedną stronę , po pieczywo do sklepu i może wybiorę się na lekką jazdę po okolicznych łąkach lub z drugą połówką do lasu na jakąś wyprawę i tyle . Nie będzie katowany lekka rekreacyjna jazda . Co sądzicie o tym modelu , jak się Wam sprawuję . Jestem zdecydowany go kupić . Czytałem dużo opinii na jego temat jak to z chinolami jednym się psują i drugim się coś tam psuję .


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.