Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 12.05.2024 09:06



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.06.2015 23:08
Posty: 6
Miejscowość: Kęty
Imię: Mateusz
Quad: EGL MAD MAX 300
PostWysłany: 14.06.2015 01:20 
Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Hey ...;(
Niedawno pisałem tutaj z wielkim uśmiechem na twarzy że nabyłem nowego quada (mad max 300 wersja szosowa) ....(...)

na quadziku jeździłem pierwsze 500km ostrożnie ...... zakupiłem i wymieniłem po przejechaniu 600 km olej markowy , smary i smarownice po czym wszystkie śruby podąciogałem bo wiekszość była bardzo luźna (...) ubrałem się odpowiednio od samego początku w kask rekawice i kurtkę z spodniami (na całe szczęście...) dziś w sobotę stukneło mi 1200 km na liczniku i .... na prostej drodze przy zjeżdżaniu w zatoczkę autobusową wyrwało mi amortyzator z dolnego kielicha ;O efekt był tego taki że wyrzuciło mnie z quada na asfalt gdzie poturlałem się z 30 metrów a sam quad z 3-4 razy się przeturlał .... na szybko co zobaczyłem to że skrzywiła się pułka kieerownicza , wyrwało lusterka z kierownicy , bagażnik tylny się pokrzywił , sforzeń wahacza się rozsypał , amortyzator się wylał a cału quad poharatany .... mnie uratowała odzież która się letko starła bo całe zdarzenie nastąpiło przy 40-50km/h ....

Przypuszczam że powodem tego było wyrwanie się szpicy amortyzatora z kielicha ... bo patrząc w kielich to tam gwint taki jak bym go zeszlifował "tak jak by go wyrwało"

Quad turlając się ze mną całego mnie poobijał :/ (niemam zdrapań bo odzież mnie uratowała ale od łoksci po kolana wszystko mnie boli)

Zwracam się do Was z wielką prośbą co mam z tyn zrobić ? Gdzie dzwonić z reklamacją ? Quada kupiłem nowego u delera EGL (Quad Cebter "krafWele/

Dobrze że stało się to w godzinach wieczornych i był zerowy ruch na drodze.

Quada mam od niecałego mesiąca a tutaki nómer ;O

POMOCY CO MAM TERAZ ZROBIĆ !?!?


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 14.06.2015 08:39 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Miszczu DrozDa,to co opisałeś nie jest pierwszym przypadkiem jeśli chodzi o quady chińskie.
Problem jest w tym że tego nie prześwietliłęś wcześniej , przed zakupem.
Problem drugi jest natomiast taki , że zgodziłeś się na odebranie sprzętu ,ba ,nawet na podtrzymanie zainteresowania , czymś co było nieposkręcane i nieposkładane do końca !
Tu jest kot pogrzebany.
W momencie kiedy coś nowego rozlatuje Ci się w rękach,nie działa jak należy ,a Ty dajesz sobie wmówić przez utalentowanego sprzedawcę że to tak ma być- no to sorry.
Dziękuj tylko szczęściu że się skończyło jak się skończyło.Pamiętaj też że na drodze publicznej mogłeś być nie tylko Ty, a jak być wpadł tym złomem na matkę z dzieckiem w Matizie?

Jak można wydać choćby jedną złotówkę na zestaw do samodzielnego złożenia i poprawienia?
Przecież widząc już w sklepie że jest do końca nie poskładany to to już chyba świadczy o wszystkim-wychodzisz ze sklepu i zapominasz o tej marce a najlepiej o wszystkich chińczykach.

Wymyśliłeś pewnie że chcesz kupić za określoną kasę quada, znalazłeś takiego i jak widać to był błąd,ani quada ani kasy.
Musisz teraz zrozumieć że Ty nie kupiłeś quada tylko worek kłopotów. Bo w tej cenie nie ma quadów , gdzie jednocześnie sam sobie ,i pewnie przy pomocy sprzedawcy , wmówiłeś że są.

Wez teraz spakuj na taczki ten złom , zawieź pod drzwi sklepu i wysyp tam. Zaoszczędzisz miejsca w garażu i czasu - bo sprawy z nimi i tak nie wygrasz.
Jak mają takich klientów którzy wydają grube tysiące za nieposkręcane i niesprawne sprzęty , to przy jakiejkolwiek sprawie o to czy złom jest złomem ,przemielą takiego klienta w dwóch palcach i wyplują. Zaoszczędź przynajmniej czas teraz i zacznij zbierać na quada,a nie na złoma z metką.
Markowe sprzęty też się psuja,tylko że jeden na 1000 a nie jeden na jeden.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 14.06.2015 08:47 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Taki jest chiński nowy sprzęt nie kiedy jest lepszy używany chiński niż nowy.Zwróć go do sklepu.


 
Profil

Rejestracja: 01.06.2015 23:08
Posty: 6
Miejscowość: Kęty
Imię: Mateusz
Quad: EGL MAD MAX 300
PostWysłany: 14.06.2015 10:18 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Mam uderzać do delera tam gdzie go kupiłem ? Czy od razu szturmować "EGL polska" to w Szczescinie ? (bo patrząc na dokumentacje to właśnie z tamtąd quad trafił do tego sklepu w Ząbkowicach Śląskich)


 
Profil WWW

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 14.06.2015 12:34 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Do sklepu gdzie go kupiłeś.


 
Profil

Rejestracja: 01.06.2015 23:08
Posty: 6
Miejscowość: Kęty
Imię: Mateusz
Quad: EGL MAD MAX 300
PostWysłany: 15.06.2015 18:08 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Dziś kontaktowałem się z sklepem gdzie go nabyłem i kazali go do nich dostarczyć lub wysłać z książką gwarancyjną i dowodem zakupu.

Orientuje się ktoś jak sprawa z wysłaniem wygląda ? Który kurier przyjoł by taką "paczkę" o tak wielkich gabarytach ?? Czy wysyłka wo-gule jest opłacalna ?

Kupiłem go osobiście biorąc na przyczepkę do auta...koszt przejechania 700 km z przyczepką to ok. 300zł ... i tak sobie myślę że skoro go mam zawieźć to pewno też osobiście go będę musiał odebrać (tzn. na mój koszt) = 600zł ...


A jak okaże się że gwarancji nie uwzględnią ? to 600zł w dupe ;O



Co do posta kolegi wyżej "Barabarza" to się z Tobą nie zgodzę .... Bo jeśli coś kupiłem w Polskim Sklepie który jest zarejestrowany i sprzedaje taki sprzęt to jest zobowiązany jakimiś prawami chyba ... sprzedając taki sprzęt są zobowiązani do przestrzegania praw konsumenckich czy tam handlu ... i bubli niemogą sprzedawać przybijając pieczątke pod dokumentem w których pisze (...) Pojazd po przeglądzie zerowym który został wykonany na miejscu jest gotowy do jazdy ..(...) i skoro mi nagle na prostej drodze quad się rozpada to chyba są za to odpowiedzialni !?

Dodam że aby nie utracić gwarancji wykonałem przy ok.470 km przegląd gwarancyjny w warsztacie za co zapłaciłem i kupiłem im własny olej "motul power quad 4t syntetyk 4L za co zapłaciłem 210 zł bo wolałem by wlali mi coś dobrego a nie jakieś gówno... i przy 970 km ponownie tam pojechałem na przegląd i tutaj z tego co zauważyłem nasmarowali mi wszystko jak i coś poregulowali ... a komu do głowy by przyszło że nagle mi amortyzator się rozsypie i zawieszenie wystrzeli powodując tak "tragiczne skutki"

Rozumiem gdyby stało się to w taki sposób gdyby ten quad miał przejechanie kilka tys km a nie 1200....i zaledwie nie cały miesiąc od zakupu ;//

-- dodano 15.06.2015 18:08 --

dodam tutaj jeszcze zdjęcia które zrobiłem na szybko głównej przyczyny

Image
Image


Ostatnio zmieniony przez DrozDa, 15.06.2015 18:08, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 15.06.2015 21:15 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
No właśnie nie wiadomo czy się opłaca sprawdź cenę części bo jak będą kosztować do 300-350 zł to nie zawoź bo to nie ma sensu.


 
Profil

Rejestracja: 01.06.2015 23:08
Posty: 6
Miejscowość: Kęty
Imię: Mateusz
Quad: EGL MAD MAX 300
PostWysłany: 15.06.2015 21:53 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
hmmm .... 350 zł amortyzator ;O a gdzie reszta :O
http://allegro.pl/amortyzator-sino-oryg ... 61252.html

wiec wcale chyba tak taniej nie wyjdzie ....


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 16.06.2015 19:10 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Bo jeśli coś kupiłem w Polskim Sklepie który jest zarejestrowany i sprzedaje taki sprzęt to jest zobowiązany jakimiś prawami chyba ... sprzedając taki sprzęt są zobowiązani do przestrzegania praw konsumenckich czy tam handlu ... i bubli niemogą sprzedawać przybijając pieczątke pod dokumentem w których pisze (...) Pojazd po przeglądzie zerowym który został wykonany na miejscu jest gotowy do jazdy ..(...) i skoro mi nagle na prostej drodze quad się rozpada to chyba są za to odpowiedzialni !?

Gdzie jednocześnie w innym poście napisałeś ;

Kupiłem 2 tyg temu nowego MadMaxa 300 w wersji ulicznej ...pomijając to że wszystko niedokręcone było i kilka braków montażowych z czym się uporałem ... moje pierwsze pytanie z wielką prośbą o pomoc tyczy się łańcucha ... Jak ja mam łańcuch ?? tzn ..wiem że chinskie dziadostwo które mi już strzeliło :( ale strzeliło zaraz za spinką więc po skróceniu oczka udało się go siłą jeszcze nałożyć ..... i sprawa wygląda tak że potrzebuje kupić coś konkretnego jeśli chodzi o łańcuch do tego quada.

To się kłóci jedno z drugim ,najpierw zgadzasz się na odbiór sprzętu który ma niedoróbki,który jest nieposkręcany ,a teraz wnosisz że sklep chyba jest czymś zobowiązany ...
To nieposkręcanie nowego produktu,te niedoróbki Ci nie przeszkadzały ? Myślałeś że jak coś jest nieposkładane porządnie to na tym kończą się wady ?
No ewentualnie jeszcze ten łańcuch, a , no i teraz ten amor ... reszta na pewno jest ok,bo przecież sklep jest zobowiązany i jest jakieś prawo .

Jakie prawo ,jakie zobowiązania ?!
Codziennie kupujesz i jesz żarcie zrobione z trucizny,albo na truciźnie , przy jednoczesnym braku dostępu do opieki zdrowotnej.
Jakie prawo ? chyba prawo dżungli !

Najbardziej mnie <martwi > to,jakbyś był tym jednym z tysiąca klientów któremu akurat w przypływie dobrej woli dali by ten nowy amorek i parę innych części.
Pewnie byłbyś zachwycony,i szybko zapomniał co się stało,a co się stać nigdy nie powinno, do czasu oczywiście aż się znowu coś urwie ,albo już całkiem złamie.
Przejrzyj na oczy w końcu.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2009 10:10
Posty: 55
Imię: Paweł
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Arctic Cat 650, Kymco MXU 500
PostWysłany: 19.08.2015 19:20 
Re: Wypadek EGL300 - wyrwany amortyzaor - NOWY quad
Prawa to jakieś mają ale posiadacze sprzętów markowych.
Jeśli chodzi o chiński szajs to kupujący nie ma żadnych praw. Niestety.
Wmówią Ci że to z twojej winy, bo źle użytkowałeś albo jakąś inną bzdurę.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.