Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Eagle Lyda 250 - grzeje się, woda pod świecą
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 23:05



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Eagle Lyda 250 - grzeje się, woda pod świecą 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.07.2012 09:35
Posty: 1
PostWysłany: 29.03.2018 20:34 
Eagle Lyda 250 - grzeje się, woda pod świecą
Witam
Quad ma 5 lat i tylko 1300km przebiegu - budowa domu i brak czasu na jazdę.
Rok temu na rajdzie przegrzałem silnik - brak płynu w chłodnicy - zbiorniczek wyrównawczy cały czas pełny i to mnie zmyliło.
Quad zgasł i zapalił po tym jak ostygł. Przez brak czasu quad stał rok i tylko odpalany - może 5 razy.
Teraz zabieram się za temat. Jak silnik pochodzi na ssaniu i trochę się zagrzeje i go trochę przegazuje to moment i rura z silnika robi się czerwona. Przewody do chłodnicy zimne lub lekko ciepłe. Chłodnica potrafi się lekko zagrzać z lewej strony na dole.
Postanowiłem przepłukać wężem ogrodowym chłodnice, układ silnika, zalać i odpowietrzyć. Woda z chłodnicy poszła rudo-brązowa - mało jeżdżony, dużo stał to i mogło się poprzytykać.

Po zalaniu, kręciłem zapłonem, stop i odkręcanie korka chłodnicy i wypuszczanie powietrza - tak kilka razy, mała dolewka itd.
Przy kręceniu bez korka wywala od razu płyn. Jak go pokręciłem trochę bez luzowania korka to tak ciśnienie rosło, że przy kręceniu słychać było taki świst.

Po odpaleniu zauważyłem, że kopci na biało. Zgasiłem go i zobaczyłem, że z rury leci biały dymek po zgaszeniu. Przy kolejnym kręceniu zauważyłem wyciek płynu pod świecą. Wykręciłem świecę i mokra. Spuściłem więc płyn, poodkręcałem wszystkie korki co mogłem i co dalej?
Zapewne uszczelka pod głowicą do wymiany, ale pytanie czego jeszcze się spodziewać i jaka może być przyczyna problemów z chłodzeniem - Zapowietrzenie? Jakiś zator? Termostat? Pompa wody?

Prośba o pomoc w temacie.
Pzdr.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.