Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 11.05.2024 12:01



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :) 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.04.2015 13:52
Posty: 44
Imię: Marjan
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 26.04.2015 14:15 
Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Witam zacne grono ATV.

Jest to moja pierwsza przygoda z Quadami więc proszę o wyrozumiałość jeśli zadam debilne pytania :P

Mianowicie miałem zamiar coś kupić w sensie quada szukałem i pytałem, ze względu na małe zasób finansowy ale też i ze nie jestem maniakiem i dopiero rozpoczynam przygodę z w/w maszynami pojawiła się okazaja na zakup właśnie KEEWAY ATV 100 od znajomego który przeszedł na crossy, tak więc nabyłem ową maszynę za cenę 600zł w naprawdę ładnym stanie, poszanowanym i zadbanym w wersji z licznikami itd.

Pojezdźiłem nim trochę i jak dla mnie większej mocy nie potrzeba, przejechać się w pole na piwko czy też przez jakiś lasek nie żadne szaleństwa.

Mam jednak kilka pytań. Mianowicie znajomy jest szczerym gośćiem i mówił że maszyna stała prawie rok czasu odkąd kupił crossa, tydzień temu zaraz po zakupie wyjeżdżając pod dość wysoką górke w lesie szedł bez problemu, natomiast wczoraj zauważyłem że jak by go zaczęło mulić - pod tą samą górke nie mógł się wytaszczyć mianowicie to skrzynia w automacie więc dając mu gaz zachowywał się jak by nie dostawał paliwa albo coś w ten deseń. Jak również jadąc po prostej zauwazyłem że jak by miał mniej mocy - pytanie co to może być? Pomyślałem że może to filtr paliwa tylko nie wiem gdzie tam jest zamontowany - a dowiedziałem się od sprzedającego że nigdy go nie wymieniał więc możę faktycznie jest zawalony - czy to może mieć coś do w/w objawów ?

Jak również mam pytanie co do oleju w sensie bo to dwu-sów tak ma oddzielny bak do olej i paliwa, jednak chodzi mi o olej który jest w silniku w sensie jeśli się nie mylę przekładni - czy jest sens go wymieniać? Z tego co wiem znajomy wymieniał jakiś rok temu.

Jeszcze jedno krótkie pytanko - z prawej strony patrząc gdzie jest wentylator w obudowie do silnika zauważyłem że pod silnikiem delikatnie śliwi i kapie w sensie jakieś 3 - 5 kropel przez 12 godzin czy mam się tym martwić czy to norma w tego typu sprzętach ?

Z góry serdecznie dziękuje za pytania i jeśli chaotycznie to przepraszam ale jak mówiłem to dla mnie nowość a i co sądzicie Panowie ogólnie o tym sprzęcie wiem że to chińczyk ale czy na takie raczej spokojne przeprawy pojeźdźi nim chwilkę bo czasami mam wrażenie jak by się zacierał hehe ale jestem chyba nie przyzwyczajony w sensie takie drgania czuje pod stopami jadąc na małym gazie - może to norma nie wiem.

Proszę o pomoc :)

-- dodano 26.04.2015 14:15 --

Przepraszam że post pod postem ale nie mogłem edytować nie wiem czemu. Poniżej zdjęcia sprzętu proszę o jakieś opinie na jego temat i czy wartał tych pieniędzy.

Image
Image
Image


Ostatnio zmieniony przez Marjan, 26.04.2015 14:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 26.04.2015 17:48 
Re: Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Filtr paliwa powinien być na przewodzie paliwowym bak-gaźnik.Przez to mogą być takie objawy.Wymień ten olej w silniku.Co do tego wycieku to najprawdopodobniej poszedł uszczelniacz.A sprzedawca ci powiedział że to jest 2 sów.


 
Profil

Rejestracja: 26.04.2015 13:52
Posty: 44
Imię: Marjan
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 26.04.2015 18:36 
Re: Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Nie wiem własnie w którym miejscu muszę polookać - a dzisiaj niestety jeszcze gorzej, chciałem wyjechać na przejażdżke w pole przejechałem jakieś 300 metrów ja mu daje gaz a on buuuuuuuuu i nawet ciężko było do domu wrócić :/ Na wolnych obrotach i prostej drodze ok ale pod delikatnie wzniesie gaz do spodu i nie mógł się uciągnąć a wręcz przeciwnie nawet ruszyć nie chciał a jak przez dłuższa chwile przytrzymałem na pełnym gazie to zgasł - od gaźnika wychodzi coś ala filtr taka czarna skrzynka z wylotem w sensie rurka - jak przytkałem dłonia to odrazu zgasł może tam jest jakiś faktycznie filtr ?. Dodam że na zimnym silniku jeszcze w miare leci ale objawy jakie są to nie gaśniecie czy coś tylko jak w motorynkach itd. jak by go dusiło ...

Co do sprzedającego tak to jest dwu sów - ma zbiornika paliwa i drugi oddzielny na mieszankę a pozatym wg. instrukcji która mam to na bank jest 2 sów.

Nie mam pojęcia co to może być ale to tak jak by się kończyła benzyna dodajesz gazu a on się już nie chce kręcić :/


 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 26.04.2015 19:03 
Re: Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Weź spuść olej i paliwo i wyczyść przewody.Na przewodzie paliwowym powinno być podobnego do tego coś takiego :
http://allegro.pl/filtr-paliwa-skuter-m ... 83352.html to jest właśnie filtr paliwa.


 
Profil

Rejestracja: 26.04.2015 13:52
Posty: 44
Imię: Marjan
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 28.04.2015 02:38 
Re: Keeway ATV 100 - nowy i pierwszy quad kilka pytań :)
Ok zaraz poszukam a ten FILTR szeroki taki kwadratoway który wychodzi z gaźnika i z niego wychodzi rura tzn. ta puszka to jest też jakiś filtr ?

-- dodano 28.04.2015 02:38 --

Problem rozwiązany - wyczyściłem filtry itd, nie pomogło, rozkręciłem gaźnik - okazało się że w miejscu gdzie jest dysza od elektrozaworu czy jak to się nazywa była drzazga długości 1.5cm - JAKIM cudem tam się dostała nie mam pojęcia, quad odżył i jeździ lepiej niż jak go kupiłem :) Także dziękuje za pomoc i jak po raz kolejny w życiu człowieka wiele rzeczy może zadziwić :P


Ostatnio zmieniony przez Marjan, 28.04.2015 02:38, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.