Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - luz na osi tylnej HSUN HS200s
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 11:01

Regulamin forum


PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT ! ! !

W imieniu całego Mod Teamu proszę o właściwe tytułowanie tematów, chodzi o to, że tutaj mamy kilka pojemności silników, jeżeli zakładacie temat i dotyczy on problemu zatkanego gaźnika waszej 110-tki to tak nazywajcie ten temat w ten sposób:
[110] Zatkany gaźnik
Jeżeli zaś chodzi o 150-tkę to nazywajcie go w ten sposób:
[150] zatkany gaźnik

Czyli jak sami już wywnioskowaliście chodzi o nagłówek z pojemnością silnika na początku nazwy tematu :!:

Proszę się stosować do tej instrukcji.
stepien0601



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
luz na osi tylnej HSUN HS200s 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.05.2010 18:49
Posty: 1
Quad: hs200s
PostWysłany: 25.05.2010 21:10 
luz na osi tylnej HSUN HS200s
witam wszystkich
Mam luz na osi tylnej wzdłóżny i promieniowy w quadzie HSUN. Na osi jest przekładnia od wstecznego, zębatka, tarcza hamulca hydraulicznego i bęben hamulca mechaniczneo. Całość to dość ciężki kawał złomu. Czy w przypadku luzu na osi wymienia się łożyska czy luz da się skasować? Wydaje mi się oś jest na łożyskach stożkowych. i całość można dociągać nakrętkami. rozebrałem oś od prawej strony przekładni, ale za Chiny nie mogę się do niej dobrać od lewej :? Czy ktoś to kiedyś rozbierał? I jeszcze jedno - przekładnia jest nasmarowana smarem stałym, ale jej budowa sugeruje, że mogła by pracować w oleju, ale nie wiem co zaleca producent. pozdr, Rafał


 
Profil

Rejestracja: 21.04.2010 08:41
Posty: 380
Miejscowość: gdynia
Quad: Bashan 150 & Linhai 550
PostWysłany: 26.05.2010 15:15 
Re: luz na osi tylnej HSUN HS200s
a masz gwarancje na tego quada??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 26.05.2010 18:42 
Re: luz na osi tylnej HSUN HS200s
tak oś jest na łożyskach stożkowych. i poprzez skręcenie nakrętek kasujesz luz. most z tarczą i zębatką jest złączony trybem i łożyskiem. więc trzeba użyć dwóch "łyżek" lub ściągacza
w obudowie może być olej ale jeżeli masz nieszczelne zemeringi to będzie wypływał

w całej osi masz bodajże 6 lub 7 łożysk i 3 zemeringi
jeżeli masz jakiś problem z dobraniem się do niej to wstaw foto to na pewno znajdziemy rozwiązanie

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil

Rejestracja: 19.07.2010 23:59
Posty: 3
Miejscowość: mazowsze
Quad: GORILLA - HSUN
PostWysłany: 27.07.2010 21:56 
Re: luz na osi tylnej HSUN HS200s
Podczepię się pod temat.
U mnie wyciekał olej po półośkach. Prawie rozebrałem tył.
Nie mogę z prawej strony odkręcić kołnierza, bo są z nacięciem na śrubokręt płaski, może to podgrzać to puści, bo chyba pod tym jest jakiś uszczelniacz.
Jaka jest tam ilość oleju i jakiego trzeba wlać do tylnego mostu?

-- dodano 27.07.2010 22:56 --

Zakupiłem uszczelniacze, kolega pomógł rozebrać tył. Teraz trzeba zakupić pastę do wkręcania śrub i do dzieła składania, oczywiści jak będzie czas.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.