Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [200] quad wymiana cylindra
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:21

Regulamin forum


PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT ! ! !

W imieniu całego Mod Teamu proszę o właściwe tytułowanie tematów, chodzi o to, że tutaj mamy kilka pojemności silników, jeżeli zakładacie temat i dotyczy on problemu zatkanego gaźnika waszej 110-tki to tak nazywajcie ten temat w ten sposób:
[110] Zatkany gaźnik
Jeżeli zaś chodzi o 150-tkę to nazywajcie go w ten sposób:
[150] zatkany gaźnik

Czyli jak sami już wywnioskowaliście chodzi o nagłówek z pojemnością silnika na początku nazwy tematu :!:

Proszę się stosować do tej instrukcji.
stepien0601



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
[200] quad wymiana cylindra 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.01.2016 23:11
Posty: 102
Imię: Krzysiek
PostWysłany: 18.01.2016 15:13 
[200] quad wymiana cylindra
Witam,
mam quada z silnikiem 200 chłodzony cieczą. Silnik nie odpala i będę rozbierał w najbliższych dniach. Prawdopodobnie będzie do wymiany cylinder. I chodzi oto że nie wiem jaki i gdzie kupić. Wyślę zdjęcie mojego silnika i może ktoś wie gdzie kupić taki cylinder, albo inny z wyglądu zewnętrznego, tylko żeby pasował. Może ktoś wie i podałby jakiś link np. na allegro ? Bo takiego samego to nie znalazłem.

Nie wiem może rozmiar zdjęcia za duży jak coś to piszcie.

-- dodano 18.01.2016 00:07 --

To było moje główne pytanie, ale mam jeszcze inne.
Tego quada kupiłem tak jak jest teraz czyli nie odpala, iskra jest, ktoś coś tam składał cylinder głowice, nowe uszczelki, sprężanie ma, luz na zaworach dobry. Ale słyszałem że na kole zamachowym punkt T to jest GMP tłoka i wtedy się ustawia zawory, ale u mnie jest coś chyba nie tak. Bo jak ustawię na znak T i obracam trochę dalej to od razu otwiera zawór wydechowy. Z tego co ja wiem to wtedy 2 zawory powinny być zamknięte, do momentu aż tłok zejdzie w dół i wtedy dopiero otwiera wydechowy.
Więc myślę że jest rozrząd źle ustawiony albo koło zamachowe źle na wale siedzi. Będę jeszcze musiał wykręcić świecę i sprawdzić czy ten znak T na kole zamachowym zgadza się w rzeczywistości z GMP tłoka.
Jak coś źle pisze to poprawcie.

-- dodano 18.01.2016 00:12 --

Jeszcze mam inne pytanie, bo w tym quadzie nie ma iskry jak nie podłącze akumulatora. Czy to jest normalne, bo myślałem że tam powinna być bez akumulatora, tak jak np. w 125 chińskich ?

-- dodano 18.01.2016 15:13 --

Witam,
dzisiaj zdjąłem głowicę i cylinder i zanim wyjąłem cylinder to wyciągnołem ten bolec, który trzyma te łapki popychaczy zaworów. Czy tam na tym bolcu nie ma jakiś wałeczków podkładek które mogłyby wpaść do silnika ?
Jeszcze zapytam, czy na tłoku są zamki pierścieni, czy one mogą się sobie obracać bo u mnie nie zauważyłem tych zamków ?
Jeszcze jedna sprawa, jak pisałem o tym znaku T na kole zamachowym to rozrząd prawdopodobnie nie jest przestawiony tylko te koło jest coś źle założone. Bo znak T na kole jest dokładnie wtedy gdy tłok jest na samym dole. Jak to jest możliwe ? Czy tak da się je założyć ?
Będę odkręcał pokrywę zapłonu i patrzył. W tym silniku jest podobno zapłon w oleju i czy trzeba spuszczać olej z silnika, czy wystarczy położyć silnik na boku żeby olej ściekł do silnika ?


Załączniki:
20160116_095919.jpg
20160116_095919.jpg [ 3.07 MiB | Obejrzany 6399 razy ]


Ostatnio zmieniony przez krzysiek3490 18.01.2016 15:13, edytowano w sumie 4 razy

 
Profil

Rejestracja: 26.05.2013 20:26
Posty: 2079
Quad: Bashan 250
PostWysłany: 18.01.2016 18:13 
Re: [200] quad wymiana cylindra
Na tym bolcu nie ma żadnych podkładek ani wałeczków no pierścienie muszą mieć zamki,magneto jest dobrze założone nie da rady go inaczej założyć może magneto nie oryginalne.Nie musisz spuszczać oleju wystarczy że obrócisz tak silnik aby olej nie wyciekł.


 
Profil

Rejestracja: 17.01.2016 23:11
Posty: 102
Imię: Krzysiek
PostWysłany: 19.01.2016 10:54 
Re: [200] quad wymiana cylindra
Dzięki, już sam to zauważyłem jak ciasno wszystko siedzi.
Zdjąłem koło magnesowe, ścięty klin na wale. Koło przestawiło się akurat o 180 stopni i tak jak pisałem znak T był gdy tłok był na samym dole.
Nie wiem czy kupić nowy klin czy dorabiać lepiej.

-- dodano 18.01.2016 21:37 --

Zmierzyłem rozstaw od środka otworów cylindra 200, wynosi ok. 82 mm na 82 mm (kwadrat). Ktoś spotkał się z takim cylindrem 200 i wie gdzie kupić ?

-- dodano 19.01.2016 10:54 --

Witam, wczoraj dorobiłem klin i założyłem koło magnesowe i pokrywę.
Mam pytanie, bo jak miałem zdjętą pokrywę zapłonu to patrzyłem tam ale nie przyglądałem się za bardzo, czy jak odkręcę ten mały dekielek na tej pokrywie to wejdzie klucz nasadowy, żebym mógł dokręcić koło magnesowe za jakiś czas ? Czy to służy do tego ? Bo chciałbym nie odkręcać całej pokrywy

Jeszcze jedna sprawa co do ustawiania zaworów, jak niektórzy mówią, że zawory ustawia się jak tłok jest w GMP, to jest prawda tylko że to jest czterosuw, i tam są dwie możliwości i zawory mogą być otwarte w GMP gdy na kole jest znak T lub zamknięte gdy zrobimy jeden obrót wału, to taka informacja dla niektórych.


Ostatnio zmieniony przez krzysiek3490 19.01.2016 10:54, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 13.06.2022 07:53
Posty: 1
PostWysłany: 13.06.2022 07:58 
Re: [200] quad wymiana cylindra
I co udało Ci się znaleźć cylinder ? Bo mam ten sam problem.
Albo znasz może oznaczenie tego silnika? Z góry dzięki za Odp.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.