Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [125] quad nie chce zapalić
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 15:44

Regulamin forum


PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT ! ! !

W imieniu całego Mod Teamu proszę o właściwe tytułowanie tematów, chodzi o to, że tutaj mamy kilka pojemności silników, jeżeli zakładacie temat i dotyczy on problemu zatkanego gaźnika waszej 110-tki to tak nazywajcie ten temat w ten sposób:
[110] Zatkany gaźnik
Jeżeli zaś chodzi o 150-tkę to nazywajcie go w ten sposób:
[150] zatkany gaźnik

Czyli jak sami już wywnioskowaliście chodzi o nagłówek z pojemnością silnika na początku nazwy tematu :!:

Proszę się stosować do tej instrukcji.
stepien0601



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
[125] quad nie chce zapalić 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 02.06.2016 20:28
Posty: 1
Imię: Kacper
Quad: Chiński
Poprzednie quady: Brak
PostWysłany: 02.06.2016 21:15 
[125] quad nie chce zapalić
Witam mój quad nie chce zapalić ma on skrzynie półautomatyczną. Gdy jeszcze był sprawny jechałem nim gdzieś ok. w jesień i coś hukło w silniku. Więc zciągleniśmy go na haku do domu i przestał całą zimę w garażu. Potem gdy zacząłem go remontować uznałem że to może być tłok bo mógł spuchnąć. Rozebrałem silnik i zobaczyłem że tłok jest jednak do wymiany wraz z cylindrem i korbowodem. Pojechałem do sklepu z cześciami i kupiłem tłok z korbowodem i cylinder ale sprzedawca dał mi cylinder od quada 110 ccm bo mówił że będzie pasować. Rozebrałem cały silnik żeby dostać się do korbowodu. Wymieniłem go zacząłem skręcać. Gdy go skręciłem założyłem tłok i ten cylinder, potem zobaczyłem że w głowicy nie ma gwintu do wkręcenia świecy. Pojechałem znowu do tego samego sklepu i kupiłem głowicę i sprzdawca znowu sprzedał mi głowicę do quada 110ccm i też mówił że będzie pasować, kupiłem do tego też nową świece. Głowica była nie kompletna bo nie miała tej zębatki która naprowadza ten łańcuszek i trzeba było ją samemu skręcił (te spręzyny na zawory i popychacze itp.) Zaś zębatka od quada 125 ccm była troszkę większa ale zmieściła się w tą głowice bez żadnego odcierania. Więc ją skręciłem założyłem świece nalałem oleju i próbowałem odpalić z popychu ale troszkę się go próbowało pchać i traciło się siły więc zaczepiliśmy go z bratem za auto i ciągneliśmy go przez jakieś 2 km i nic. Gdy wykręciliśmy świecę była ona sucha bo paliwo prawdopodobnie do niej nie dochodziło ale miała iskrę. Więc wyczyściłem gaźnik i wkręciłem go z powrotem i nadal nic więc pojechałem kupić nowy gaźnik już do quada o pojemności 110ccm i jak go założyłem znowu go zaczepiliśmy i przeciągliśmy go z 2 km. I świeca nadal była sucha wziąłem zobaczyłem czy paliwo dochodzi do gaźnika i dochodziło.
Więc teraz nie wiem co zrobić czy ktoś może mi pomóc?

-- dodano 02.06.2016 22:15 --



Ostatnio zmieniony przez Kacpero123, 02.06.2016 21:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 13.12.2015 22:08
Posty: 93
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 07.06.2016 06:39 
Re: [125] quad nie chce zapalić
Pewnie rozrząd trzeba ustawić. Wlej paliwa przez otwór do świecy i zobacz czy zaskoczy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


 
Profil

Rejestracja: 13.12.2015 22:08
Posty: 93
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 07.06.2016 06:41 
Re: [125] quad nie chce zapalić
Kacpero123 napisał(a):
Witam mój quad nie chce zapalić ma on skrzynie półautomatyczną. Gdy jeszcze był sprawny jechałem nim gdzieś ok. w jesień i coś hukło w silniku. Więc zciągleniśmy go na haku do domu i przestał całą zimę w garażu. Potem gdy zacząłem go remontować uznałem że to może być tłok bo mógł spuchnąć. Rozebrałem silnik i zobaczyłem że tłok jest jednak do wymiany wraz z cylindrem i korbowodem. Pojechałem do sklepu z cześciami i kupiłem tłok z korbowodem i cylinder ale sprzedawca dał mi cylinder od quada 110 ccm bo mówił że będzie pasować. Rozebrałem cały silnik żeby dostać się do korbowodu. Wymieniłem go zacząłem skręcać. Gdy go skręciłem założyłem tłok i ten cylinder, potem zobaczyłem że w głowicy nie ma gwintu do wkręcenia świecy. Pojechałem znowu do tego samego sklepu i kupiłem głowicę i sprzdawca znowu sprzedał mi głowicę do quada 110ccm i też mówił że będzie pasować, kupiłem do tego też nową świece. Głowica była nie kompletna bo nie miała tej zębatki która naprowadza ten łańcuszek i trzeba było ją samemu skręcił (te spręzyny na zawory i popychacze itp.) Zaś zębatka od quada 125 ccm była troszkę większa ale zmieściła się w tą głowice bez żadnego odcierania. Więc ją skręciłem założyłem świece nalałem oleju i próbowałem odpalić z popychu ale troszkę się go próbowało pchać i traciło się siły więc zaczepiliśmy go z bratem za auto i ciągneliśmy go przez jakieś 2 km i nic. Gdy wykręciliśmy świecę była ona sucha bo paliwo prawdopodobnie do niej nie dochodziło ale miała iskrę. Więc wyczyściłem gaźnik i wkręciłem go z powrotem i nadal nic więc pojechałem kupić nowy gaźnik już do quada o pojemności 110ccm i jak go założyłem znowu go zaczepiliśmy i przeciągliśmy go z 2 km. I świeca nadal była sucha wziąłem zobaczyłem czy paliwo dochodzi do gaźnika i dochodziło.
Więc teraz nie wiem co zrobić czy ktoś może mi pomóc?

-- dodano 02.06.2016 22:15 --

Może dlatego że zebatka jest większa to ustawienia rozrządu nie pasują.

Gregor_26 napisał(a):
Pewnie rozrząd trzeba ustawić. Wlej paliwa przez otwór do świecy i zobacz czy zaskoczy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 12.06.2016 20:20 
Re: [125] quad nie chce zapalić
przy zmianie zestawu na 110 zmienia się też łańcuszek z 82 na 84 ogniwa (wyższy cylinder). podejrzewam że po pierwszych obrotach wału rozrząd się przestawił

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil

Rejestracja: 13.07.2016 09:53
Posty: 49
Imię: Adi
Quad: Mikilion
Poprzednie quady: Brak
PostWysłany: 30.12.2016 22:41 
Re: [125] quad nie chce zapalić
Wpsiknij plaka albo samostart do gaźnika jesli to nie pomoże to wtedy cos z rozrzadem.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.