Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Smc ram 250 - brak ładowania na akumulatorze
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 18:09

Regulamin forum


PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY TEMAT ! ! !

W imieniu całego Mod Teamu proszę o właściwe tytułowanie tematów, chodzi o to, że tutaj mamy kilka pojemności silników, jeżeli zakładacie temat i dotyczy on problemu zatkanego gaźnika waszej 110-tki to tak nazywajcie ten temat w ten sposób:
[110] Zatkany gaźnik
Jeżeli zaś chodzi o 150-tkę to nazywajcie go w ten sposób:
[150] zatkany gaźnik

Czyli jak sami już wywnioskowaliście chodzi o nagłówek z pojemnością silnika na początku nazwy tematu :!:

Proszę się stosować do tej instrukcji.
stepien0601



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Smc ram 250 - brak ładowania na akumulatorze 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 09.09.2021 06:27
Posty: 1
PostWysłany: 10.09.2021 09:07 
Smc ram 250 - brak ładowania na akumulatorze
Witam, jestem świeżo upieczonym użytkownikiem quada, jakim jest SMC Ram 250. Regulator napięcia na 5 przewodów, 3 żółte, zielony i czerwony. Napięcie na wyjściu z regulatora (mierzone na kablu czerwonym i zielonym) 13,5 V do 14,5v zależnie od obrotów silnika. Natomiast napięcie mierzone na akumulatorze (nowe aku) nie wzrasta, 12,2 V i spada. Z akumulatora idą dwa przewody - do ramy (masa), + do przekaźnika rozrusznika( przekaźnik z kostka na 4 piny, podłączone 3 kable, żółto/czerwony, zielono/żółty, czerwony) Mierzylem również napiecie na przekazniku na głównych przewodach i też te same wskazania co przy aku. Ale mierząc już na kostce przekaźnika na kablu czerwonym, lądowanie jest 13,5-14, 5V. Nie wiem czego się przyczepic, czy może brak przewodu z regulatora do plusa na aku. Czy może przekaźnik rozrusznika gubi ten prąd. W elektryce jestem zielony proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

-- dodano 10.09.2021 09:07 --

Dodałem dodatkowy przewód z plusa na aku do plusa na regulatorze. Ładowanie jest. Następstwem czego jest możliwość zapłonu quada bez wciskania hamulca, wystarczy jedynie przekręcić kluczyk. Na razie beje chodzić :P


Ostatnio zmieniony przez Ram250, 10.09.2021 09:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.