Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 06:32



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2010 18:25
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Master 200 Extreme
PostWysłany: 09.02.2010 18:51 
Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
Witam. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem quada Master 200 Extreme (jest to następca Bashana) ale przypuszczam, że ma te same podzespoły. Generalnie wrażenia z jazdy są eleganckie bo jest zrywny i póki co nie mam powodów do narzekań aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć czy mogę po okresie dotarcia wstawić taki oto tłumik przykładowy:

http://www.allegro.pl/item902824212_tlu ... ratis.html
http://www.allegro.pl/item892780478_tlu ... esero.html

Otóż na standardowym tłumiku chodzi i bzyczy jak kosiarka a jak zwiększam mu obroty to wyje i drży niczym świnia w ubojni :) wolałbym aby ładnie wkręcał się na wysokie obroty z delikatnym brzemieniem a nie takie nieprzyjemne wycie jak by się miał rozklekotać.


 
Profil

Rejestracja: 07.12.2009 19:43
Posty: 31
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 09.02.2010 20:12 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
kup sobie strumienice samochodowa i wspawaj jako koncowke mam to zastosowane w moim quadzie i powiem ci ze jest fajnie ale proponowal bym ci wykonanie calego wydechu fajny dźwięk + trochę wieksza moc


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2010 18:25
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Master 200 Extreme
PostWysłany: 09.02.2010 21:08 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
wykonanie całego wydechu z czego się powinno składać ?? bo obecnie posiadam jakiś kawałek pogrubionej rurki (chyba katalizator) a na końcu imitację tłumika (gruba rura z cienkim wylotem). mogę wyciąć ten katalizator i wstawić zwykły kawałek rurki a w miejsce tłumika wstawić tłumik sportowy lub strumienice ?? co lepsze ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2009 12:08
Posty: 114
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Bashan 200 ,Ltz 400
PostWysłany: 09.02.2010 21:27 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
Witam
Rebeks ogladalem ten model ;] w Gdyni kupiles czy w Gdansku??
radze ci nie rob takich eksperymentow typu "wytnij,wspawaj" tu masz filmik jak metalicznie i brzydko brzmi takie cos http://www.youtube.com/watch?v=dM_WaYK2pu0

_________________
"Czuję na gardle nóż,w lusterku widzę kurz...,tam gdzie ide nie obroni mnie anioł stróż..."
Zero strachu...Manetka do końca...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2010 18:25
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Master 200 Extreme
PostWysłany: 09.02.2010 21:52 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
no w Gdyni zakupiłem bo w Gdańsku nie ma już serwisu ani salonu, jestem zadowolony z tego modelu ale ten wydech naprawdę komicznie wygląda i brzmi jak skuter :/


 
Profil

Rejestracja: 14.11.2009 21:57
Posty: 90
Miejscowość: Chechło 2 woj.łódzkie
Quad: był Bashan 250 a jest LS 250 ;)
PostWysłany: 10.02.2010 20:21 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
Rebeks ten drugi wydech może tylko pogorszyc cała jazde ponieważ to jest od zwykłego Chinskiego skutera, najlepiej poszukaj na allego jakiegos tłumika firmowego i zrób cały dolot do niego i wtedy poczujesz róznice w jezdzie i w dzwieku. :D / a co do tego filmiku to ten Bashan chodi jakby miał się zaraz zatrzec :(

_________________
"Chciałbyś nie raz cofnąć się wstecz,
By cały kwas poszedł stąd precz,
W życiu byś zmienił nie jedno, czy aby na pewno?" ;)/


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2009 12:08
Posty: 114
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Bashan 200 ,Ltz 400
PostWysłany: 10.02.2010 22:24 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
w ostatecznosci zrobilbym tak ze odcialbym ta smieszna koncowke przy samym wylocie,mozesz zrobic jeszcze tak jak ja-nawiercilem 4 otwory z boku pod ta blaszka przykrecona do tlumika i poprostu lepiej brzmi,jak nie zostaje wymiana tlumika na przelot.Gadalem z kolesiem w Gdyni o tym bo pokazywal mi ten model,zapytalem co to ma być??? ;p on mowi ze no niestety wymogi homologacji ;]

_________________
"Czuję na gardle nóż,w lusterku widzę kurz...,tam gdzie ide nie obroni mnie anioł stróż..."
Zero strachu...Manetka do końca...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2010 18:25
Posty: 5
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Master 200 Extreme
PostWysłany: 10.02.2010 23:29 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
no wiesz... mi powiedziano ze on jest obecnie stłumiony aby mógł otrzymać homologacje... ponoć ma ok 18-20 KM a może uzyskać więcej poprzez przeróbke tego tłumionego wydechu. nie chcę się wygłupiać w uzyskiwanie mocy itp ale nie chce mieć kosiarki tylko delikatny pomruk basowy. w dziale FOTKI na 10 zakładce umieściłem dwa zdjęcia i na nich można zobaczyć ten "wydech" :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.06.2009 12:08
Posty: 114
Miejscowość: Gdańsk
Quad: Bashan 200 ,Ltz 400
PostWysłany: 11.02.2010 15:48 
Re: Głośne wycie i drgania na wysokich obrotach
w Gdyni facet mi powiedzial ze maja jakis tam tuningowy tlumik wlasnie do bashanow i innych takich...chcial 4 stowy za niego...zastanawialem się czy gra jest warta swieczki,i chyba zdecyduje się na zwykla przelotowke za 200 stowki.jak nie to mowie,odetnij ta smieszna zawinieta koncowke i nawierc dziury z boku..tylko jeżeli nie masz takiej blachy odprowadzajacej cieplo to lepiej nie rob bo tak z otworami na wierzchu to lipnie wyglada.

_________________
"Czuję na gardle nóż,w lusterku widzę kurz...,tam gdzie ide nie obroni mnie anioł stróż..."
Zero strachu...Manetka do końca...


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 78 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.