Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 01:29



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 08.02.2020 00:57
Posty: 4
Imię: Marcin
Quad: Eagle Lyda 203 (FARMER)
PostWysłany: 08.02.2020 01:57 
Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam mały problem z moim EGL MOTOR LYDA203 (FFARMER).
Założyłem akumulator, a quad bardzo słabo kręcił. podłączyłem więc drugi, ale niestety pomyliłem bieguny (nie ma oznaczeń na przewodach - chyba muszę to zmienić).
Od tego czasu quad zamarł, Po przekręceniu stacyjki jest brak reakcji, nie zapalają się kontrolki, światła, itd. Po podłaczeniu wcześniejszego akumulatora identyczne objawy.
Obstawiam, że może to być bezpiecznik (to ta wersja optymistyczna), ale gdzie go szukać?
Podejrzany jest też regulator napięcia, ale ... czy mogą być inne powody takiego zachowania quada?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 08.02.2020 18:00 
Re: Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203
na 90% główny bezpiecznik siadł ,kieruj się kablami od akumulatora i idź po nich , powinny iść do przekaźnika rozrusznika (w nim też może być bezpiecznik który siadł ) i dalej do puszki bezpieczników , z reguły są one pod siedzeniem lub pod jakimś elementem który szybko się dementuje bez odkręcania i wypinania kołków , ale żeby nie było za wesoło takie zwarcie mogło też narobić większych szkód , w pierwszej kolejności szukaj tak jak ci napisałem


 
Profil

Rejestracja: 08.02.2020 00:57
Posty: 4
Imię: Marcin
Quad: Eagle Lyda 203 (FARMER)
PostWysłany: 08.02.2020 19:32 
Re: Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203
jarecki13 napisał(a):
na 90% główny bezpiecznik siadł

Problem rozwiązany, winny był bezpiecznik, który znajduje się po lewej stronie pod siedzeniem nad gaźnikiem - bezpiecznik szklany rurkowy.
To chyba jedyny bezpiecznik jaki jest. Zmieniłem go na samochodowy w koszyku. Łatwiej dostępne. Nie mam jednak pewności co do samego bezpiecznika, bo w koszyku szklanego był też zapasowy (też przepalony). Zapasowy był 10A, a włożony 15A. Wsadziłem 15A skoro działał i zadziałał przy zwarciu, ale może ktoś wie jaki powinien tam faktycznie być bezpiecznik?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 08.02.2020 20:22 
Re: Odwrotnie podłączony akumulator do EGLMOTOR LYDA203
dla spokoju daj 10A a jak ci znowu przepali to daj 15A to nie są duże bezpieczniki z reguły w quadach główne bezpieczniki są 20A -bynajmniej takie były w Kawasaki i Hondzie , reszta bezpieczników od świateł,zapalniczki,czy innych rzeczy w quadzie są od 5A do 15A , to wszystko zależy jakie masz przewody bo jeśli dasz za duży bezpiecznik to przepali ci coś innego .


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.