Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przerywa na wysokich obrotach, dusi się, a nawet strzela
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 04:57



Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Przerywa na wysokich obrotach, dusi się, a nawet strzela 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 20.01.2021 11:45
Posty: 1
Quad: Chinczyk
PostWysłany: 20.01.2021 12:54 
Re: Przerywa na wysokich obrotach, dusi się, a nawet strzela
Witam wszystkich majstrów mam problem ze swoim quadem (125cc)dlatego postanowiłem napisać o pomoc.niezakładalem nowego postu ponieważ ten jedyny wydawał się podobny z moimi objawami jednakże nie udało mi się znaleźć przyczyny.napisze co w nim sprawdzałem i co wymieniłem postaram się również dodać kilka zdjęć.


Wymieniłem w nim:
-modul
-cewke wraz z przewodem(fajka)
-nowa świeca niestety nie NGK była w zestawie jakas
-akumulator kupiony pół roku temu trzyma(12,6)

Przejrzałem:
-gaźnik został przeczyszczony rozebrany w drobny mak i złożony wyregulowany zgodnie z pewnym majstrem który zajmuje się naprawą zawodowo ma pełno filmików na pewnej platformie (wiadomo)

-stacyjke wymieniłem na inną samochodowa działa sprawnie

-alarm wyrzuciłem

-zawory wyregulowane przeprowadziłem również test szczelności

-rozrzad ustawiony na znakach


Quad jeździł dobrze zaczęło się od jakiegoś czasu. Sprawdziłem iskrę podczas kręcenia rozrusznikiem jest ładna fioletowa lecz co jakiś czas nie ma jest na sekundę. Quad odpala i nie gaśnie podczas jazdy lub przy dodawaniu gazu na biegu jałowym jest ok dopiero gdy dam gaz na maxa to jakby go odcinało i szczela . Podczas pomiaru ładowania zauważyłem coś dziwnego na odpalonym silniku(bieg jałowy) pokazuje mi raz 12.10 raz 6 raz 12.11 raz 4 volty i ładowanie wzrasta ale bardzo powoli lub wcale i volty na aku spadają do nawet 4v na sekundę w tym czasie silnik na biegu jałowym nie pracuje równo czy może być to wina statora i dlatego przerywa? Proszę o pomoc.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 101 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.