Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - POmocy! Leje się olej i benzyna ! (GROZI TO WYBUCHEM?)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 20:11



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
POmocy! Leje się olej i benzyna ! (GROZI TO WYBUCHEM?) 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.02.2009 18:01
Posty: 4
PostWysłany: 21.02.2009 18:24 
POmocy! Leje się olej i benzyna ! (GROZI TO WYBUCHEM?)
Witam wszystkich mam na imię Patryk i mam 17 lat, mieszkam w Krakowie. Posiadam quada ATV 250cc (oczywiście chinol) mam z nim problemy podobno dosyć poważne, a mianowicie leje mi się olej po lewej stronie mniejwięcej koło drążka (nóżki) zmiany biegów i niewiem jak to zatamować.Drugi problem to ten chyba groźniejszy leci sobie taka gruba rureczka od góry sinika chyba odma czy jakoś tak i zniej nie cieknie lecz rzyga olejem gdy go przyczymuje na pełnych obrotach przez 2 sekundyTrzeci problem to taki że z odpowietrznika w gaźniku leje mi się benzynka i to kroplami prawie że cieknie podobno to grozi wybuchem.
Quada wżyciu jeszcze nie katowałem poprostu spokojnie sobie jeździłem i zauwarzyłem plamy oleju na ulicy i w garażu również mój silnik to ten http://moto.allegro.pl/item555366850_si ... aniej.html

Bardzo was proszę o pomoc czekam na Wasze odpowiedzi pozdrawiam. :(


 
Profil

Rejestracja: 28.11.2008 17:31
Posty: 142
PostWysłany: 21.02.2009 18:30 
polecam zlomowisko chyba wiecej dostaniesz ni jakbys mial sprzedac

moge odpowiedziec na objaw 3 w croccie ktorego mialem przy gazniku byla taka srobka i gdy ja się odpowiednio dokrecalo odkrecalo to lalo się b
paliwo badz przestawalo się lac


 
Profil

Rejestracja: 21.02.2009 18:01
Posty: 4
PostWysłany: 21.02.2009 18:34 
no to mnie pocieszyłeś w tym gaźniku to pewnie jakiś paproch wszedł i go trzeba wyjąć, quad mi normalnie pali i wszystko tylko jak go przegazuje jak już jest zagrzany to leje olejem ja niewiem


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.12.2008 15:02
Posty: 441
Miejscowość: Twardogóra
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 21.02.2009 18:49 
PatrykW napisał(a):
leje mi się olej po lewej stronie mniejwięcej koło drążka (nóżki) zmiany biegów

Simering do wymiany lub łańcuch jak spadł to pokrywe mógł uszkodzić
Co do tego oleju to sprawdź luz zaworowy i pierścionki na tłoku.Zdaje mi się , że masz przedmuchy do skrzyni korbowej.Naturalna rzecz , że jak dasz gazu to dmuchać delikatnie zawsze musi.W bashanie ten gumowy wąż z karteru wchodzi do tyłu filtra powietrza , ale jak u ciebie to naprawde niewiem może tylko wystarczy dokładnie pooglądać i znajdzjesz miejsce z którego się wysunął
ą paliwo przelewa się bo ,albo iglica od pływaka się zawiesiła od jakiegoś paprocha lub za wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=gaQDql_b ... annel_page


 
Profil

Rejestracja: 25.01.2009 14:19
Posty: 28
Miejscowość: opole wieluń
Quad: Honda Foreman 450es
PostWysłany: 21.02.2009 18:56 
POmocy! Leje się olej i benzyna ! (GROZI TO WYBUCHEM?)
jeżeli chodzi o wyciek oleju to na pewno puscila jakas uszczelka lub oring i trzeba go poprostu wymienic. Co do gaznika to niewiem jak on jest zbudowany ale jeżeli jest w nim plywak z zaworkiem to nalezy przemyc komore plywakowa i zaworek iglicowy wyczyscic lub wymienic bo może być wytarty. to samo tyczy się odpowietrzenia skrzyni korbowej, choc tu muszę zadac pytanie jaki przebieg ma twoj quadzik jesli już sporo to mozliwe ze sa tak duze przedmuchy ze wypluwa olej na wysokich obrotach lub odma jest brudna. Ale jesli nie masz smykalki do mechaniki to zaprowadz gada do jakiegos speca bo sam mozesz wiecej zepsuc niz naprawic


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.02.2009 18:01
Posty: 4
PostWysłany: 21.02.2009 19:04 
ojciec jest mechaniekiem z zawodu więc miał się za to brać ale powiedziałem mu że najpierw napiszę na forum i potem mu pokaże co piszecie i on ma jakieś wnioski z tego wyciągnąć


 
Profil

Rejestracja: 21.02.2009 18:01
Posty: 4
PostWysłany: 21.02.2009 19:05 
przebieg mojego quadzika to jakieś 400 - 500 km


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.