Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - słaba iskra
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 16:44



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
słaba iskra 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 09.06.2009 19:04
Posty: 4
Miejscowość: Dębica
Quad: Bashan atv 200
PostWysłany: 09.06.2009 19:50 
słaba iskra
na poczatku witam wszystkich pasjonatow Quadow i wszystkich 4 kółek:) :D :D jestem nowym forumowiczem i offroaderem z nie małym starzem ale...mam problem z Bashanem ATV 200 mianowicie jest bardzo słaba iskra:L:(a Quad nie byl uzywane okolo 8 miesiecy !!wymieniane było:świeca,akumulator,cewka+przewod i fajka,moduł CDI, przegladane kostki ,bezpiecznik,czyszczony gaźnik,wymienione paliwo ii widze ze pozostał jeszcze tylko regulator napiecia ii magneto??niezle Jadę co?? ale zauwazyłem po sciagnieciu lewej obudowy ze magneto prcuje na mokro??czy tak ma być??tam ma być olej??tylko proszę oodpowiedz konkretnych wlascicieli atv 200 a nie komarkow:) z gory dziekuje:) POZDRAWIAM TOO FORUM JEST GIT:)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 09.06.2009 19:53 
Re: słaba iskra
maxigti5
W temacie napisałeś "słaba iskra" ,a pytasz czy magneto chodzi na mokro :szok:
Odpowiedź Tak :) To też było na forum kwestia poszukania.
Po co to wszystko wymieniasz? Tylko nie mów ,że kupujesz od importerów chińskich quadów xD Bo to to samo jak nie i gorsze.

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 09.06.2009 19:04
Posty: 4
Miejscowość: Dębica
Quad: Bashan atv 200
PostWysłany: 09.06.2009 20:03 
Re: słaba iskra
noo iskra jest bardzo slaba i to jest powod ale pytalem o powod dlaczego? jak również czy może to dlatego ze magneto ma pracowac w oleju?? a szukalem w postach ale zauwazylem ze wiekszosc osob zamiast naprawde radzic to się kloci hihi uzywalem też szukaj ale nie ma takich konkretnych odpowiedzi:) aa fachowcow w cholere:)

-- dodano 09.06.2009 21:03 --

quadzika dopiero kupilem ma 120km zrobione ii komus się znudzil??noo ii zapalil tylko na kilkanascie sekund po czym zgasl świeca byla cala okopcona: :o pozniej nie chcial zapalic- sprawdzilem iglice i byla na samej gorze w rowku i zmienilem na srodkowy tzn 2 -tak radza tutaj na forum


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.05.2009 18:00
Posty: 530
Miejscowość: Murowana Goślina/k.PŃ
Quad: LTZ 434 ,Renegade 800 xr
PostWysłany: 09.06.2009 20:04 
Re: słaba iskra
Iskra słaba to świeca najprawdopodobniej do wymiany a magneto może być w oleju i nic mu to nie robi ja sam miałem tak w chinolu i iskrę miałem normalną :P

_________________
"Jeżeli jest coś nie możliwe do wykonania , dajcie to zrobić Whisper`owi ." Hardcorowy Koksu
Whisper - Paweł LTZ 400
Whisper Senior - Tomek (Tata)- Renia 800xr


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 09.06.2009 20:07 
Re: słaba iskra
maxigti5
Czemu pytasz drugi raz jak CI odpowiedziałem?
hipon napisał(a):
Odpowiedź Tak :)


Żebym musiał cytować samego siebie i prostować to :/

Czarna świeca okopcona to mieszanka Obniżyłeś iglicę bardzo dobrze teraz reguluj gaźnikiem i wymień świecę na NGK DR8EA Powinno wszystko hulać jak ta lala ;]

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 09.06.2009 19:04
Posty: 4
Miejscowość: Dębica
Quad: Bashan atv 200
PostWysłany: 09.06.2009 20:17 
Re: słaba iskra
dzięki hipon wlasnie o to chodzi na takie odpowiedzi czekam :D :lol: a świeca jest nowa -pisalem ii dalej nic wlasnie mialem też problemy z tym stycznikiem boo tak cykal ii jedni mowia ze to magneto inni ze stycznik ale rozrusznik kreci jak szalony:)aaaaa regulator???może jeszcze to zamowic ???kupuje na allegro a już chce nim jeździć :) dlatego wymieniam co popadnie

-- dodano 09.06.2009 21:17 --

a jeszcze mam pytanko jak jest z rejestracja??trzeba jakas homologacje czy przeglad wystarczy w stacji ??jaka to kolejnosc??


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 09.06.2009 20:50 
Re: słaba iskra
maxigti5
Jak nie masz co z kasą zrobić to po co kupiłeś Bashana? Od razu go zamień na coś lepszego.

Napisałeś ,że było wymieniane ,ale wg tego wzoru wypada ,że to 8 miesiecy temu było robione.

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 09.06.2009 19:04
Posty: 4
Miejscowość: Dębica
Quad: Bashan atv 200
PostWysłany: 10.06.2009 17:46 
Re: słaba iskra
o jeju kolejny mądrala ,jakie 8miesiecy temu--- tydzien temu--poza tym te części wcale nie sa drogie zeby ich nie wymieniac,wiec radze jak moge a co mam oddac do warsztatu ii oni zrobia to samo ii wezma 2x wiecej a jelen nie jestem, bo co nie co umie zrobic :D


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.02.2009 09:55
Posty: 481
Miejscowość: Teren scyzoryków
Quad: Zonda FX 150
PostWysłany: 20.09.2009 10:07 
Re: słaba iskra
maxigti5 napisał(a):
świeca jest nowa

Często zdarzało mi się że nowiutka świeca miała przebicie.
maxigti5 napisał(a):
aaaaa regulator???może jeszcze to zamowic ???

Moim zdaniem nie ma sensu. Skoro ładowanie działa właściwie to po co chcesz wymieniać regulator?

Wymieniłeś już niemal wszystko. Ja sprawdził bym ładowanie kondensatora WN w module CDI. To chyba jedyna rzecz której nie wymieniłeś.
Zapoznaj się z moim postem tutaj:
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=24199
Masz tam opisane jak działa CDI. Znajdź przewód od ładowania kondensatora WN i sprawdź czy masz tam właściwe napięcia. Jeśli nie to kondensator jest słabo ładowany przez co wyzwala słabą iskrę.
maxigti5 napisał(a):
nie ma takich konkretnych odpowiedzi:) aa fachowcow w cholere:)

Jak poczytasz trochę forum to szybko się zorientujesz kto się zna i daje dobre rady a kto nabija sobie posty pisząc bzdury.

_________________
Ostatnio prawie nie bywam na forum z powodu ogromu pracy.
Jeśli ktoś potrzbuje pomocy proszę pisać na [email protected] w wolnej chwili postaram się odpisać.

Pozdrawiam
Michał


 
Profil

Rejestracja: 24.01.2024 05:39
Posty: 1
Imię: Arthur
PostWysłany: 24.01.2024 05:43 
Re: słaba iskra
Jeśli magneto jest mokre, może to oznaczać, że jest uszkodzone lub nie działa prawidłowo. Możesz spróbować przetestować magneto za pomocą multimetru. Jeśli magneto działa prawidłowo, powinno generować napięcie około 200 woltów. Jeśli napięcie jest niższe, magneto może być uszkodzone.
a small world cup


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.