Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Uszczelnienie elektroniki
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 22:04



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Uszczelnienie elektroniki 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 27.11.2008 16:33
Posty: 190
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Quad: Chińska 110-tka
PostWysłany: 09.07.2009 11:24 
Uszczelnienie elektroniki
Jak myślicie jak można byloby w chinskiej 110 uszczelnic modul, cewke, regulator napicia, bezpiecznik, stycznik ? Jakies zamykane pudełko z uszczelką lub silikonem tylko wtedy to na stałe będzie? Nie raz można byłoby pośmigać po deszczu i wiekszych dołkach z woda tylko ze w takich elektronika siada:/

P.S. co się stanie gdy zamocze fajke od świecy ? Mam z uszczelka.

_________________
Wszędzie dobrze, ale na quadzie najlepiej...


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 09.07.2009 12:32 
Re: Uszczelnienie elektroniki
tomek194
Tutaj możesz użyć swojej wyobraźni. Mogą to być chociażby opakowania po danio czy worki foliowe. :D
tomek194 napisał(a):
co się stanie gdy zamocze fajke od świecy ? Mam z uszczelka.

Nic się nie powinno stać. Jeśli ostro dostanie wody, może iskra uciekać, bądź przerywać. Ja jednak po licznych wodowaniach nie miałem problemu. Btw. Kiedy myłem i polałem, też nic nie było (myjka ciśnieniowa).
P.S. Mała prośba - jesteś Polakiem, używaj polskich znaków. To polskie forum. :wizi:

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.11.2008 16:33
Posty: 190
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Quad: Chińska 110-tka
PostWysłany: 09.07.2009 13:16 
Re: Uszczelnienie elektroniki
No ja myslalem o czyms lepszym. Jakies pudelko plastikowe dobrze uszczelnione. Czekam na propozycje, bo chce wybrac cos najlepszego i latwego w wykonaniu.

_________________
Wszędzie dobrze, ale na quadzie najlepiej...


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.08.2008 11:53
Posty: 375
Miejscowość: Bytów
PostWysłany: 09.07.2009 14:09 
Re: Uszczelnienie elektroniki
tzn gdy dostanie się woda do głowicy(tam gdzie wkręca się świece)i nie chce odpalić najlepiej prysnąć wd40,usuwa wilgoć i dalej w teren !! możesz fajkę oblecieć silikonem czerwonym !!dla uszczelnienia elementów plastikowych fajki :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 09.07.2009 14:10 
Re: Uszczelnienie elektroniki
tomek194 napisał(a):
regulator napicia,

tego to lepiej nie uszczelniaj ponieważ regulator posiada radiatory które to oddają ciepło do otoczenia

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 09.07.2009 14:26 
Re: Uszczelnienie elektroniki
hubertos14
Ale woda nie ma prawa dostać się do głowicy. Wd 40 nie usunie wody i nie radzę po dostaniu się widy do silnika jeździć, tylko od razu spuścić mleko z silnika. :wizi:

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.11.2008 16:33
Posty: 190
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Quad: Chińska 110-tka
PostWysłany: 09.07.2009 14:35 
Re: Uszczelnienie elektroniki
marines081 nie boj się nie slucham go :D WD40 jest latwopalne wiec jakim prawem moge do wprysnoc do glowicy. Tą drogą do głowicy nie wpadnie woda bo przeciez świeca ma szczelny gwint. Jedynie woda może wleciec z paliwem, ktora wleciala przez filtr powietrza.

_________________
Wszędzie dobrze, ale na quadzie najlepiej...


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 09.07.2009 14:41 
Re: Uszczelnienie elektroniki
tomek194
Taka woda z paliwem zostanie przepalona :D Co do uszczelniania, dałeś mi motywację i zrobiłem może nie uszczelnienie, ale osłonę filtra powietrza od dołu. Wykonałem ja z sidingu. Leży elegancko, jest lekkie i łatwo się tnie. Dzięki temu mam jeszcze dodatkowy schowek na kable rozruchowe, bo miejsca nie ma dużo. :D

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.11.2008 16:33
Posty: 190
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Quad: Chińska 110-tka
PostWysłany: 09.07.2009 15:06 
Re: Uszczelnienie elektroniki
A jaki masz filtr powietrza? Zwykły stożek ? Mi właśnie teraz po jeździe się dostało trochę wody do filtra i nie wiem co z tym zrobić. Myślałem o czyms a'la snorkle ale to i tak nic nie da

_________________
Wszędzie dobrze, ale na quadzie najlepiej...


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.08.2008 11:53
Posty: 375
Miejscowość: Bytów
PostWysłany: 09.07.2009 15:08 
Re: Uszczelnienie elektroniki
mądrale tak się w samochodach nawet robi co dopiero w chinolach miłej lektury http://forum.vkp.h2.pl/lofiversion/inde ... 47836.html


 
Profil Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 09.07.2009 15:24 
Re: Uszczelnienie elektroniki
hubertos14
Mądralo czytaj ze zrozumieniem. Woda wkoło świecy a nie pod - czyt w środku silnika. :diabeł:
tomek194
Mam stożek z rurką, odmą.

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.08.2008 11:53
Posty: 375
Miejscowość: Bytów
PostWysłany: 09.07.2009 15:32 
Re: Uszczelnienie elektroniki
ale nie zmienia to faktu że wd 40 usunie wilgoć

PREPARAT DO USUWANIA WODY WD-40 Skład WD-40 zapewnia niezwykle silne właściwości przywierania do metali. W pełni pokrywa powierzchnie, łącznie z mikroskopijnymi zagłębieniami nawet w obecności wilgoci. WD-40 przenika pod warstwę wilgoci tworząc barierę ochronną pomiędzy wodą i metalami. WD-40 jest izolatorem i szybko eliminuje spięcia spowodowane wilgocią. PENETRATOR WD-40 Niezwykłe właściwości przywierania WD-40 do powierzchni powodują, że jest on bardzo skutecznym środkiem penetrującym, który pomaga rozluźnić zapieczone połączenia metali. Pozostałe właściwości WD-40 zapewniają właściwą pracę mechanicznych części metalowych. ŚRODEK SMARUJĄCY WD-40 Niezwykłe właściwości przywierania WD-40 do powierzchni powodują, że czynniki smarujące są dobrze rozprowadzone i silnie przywierającą do poruszających się elementów. ŚRODEK ANTYKOROZYJNY WD-40 WD-40 rozprowadza czynniki antykorozyjne na całej powierzchni pokrytego przedmiotu, łącznie z mikroskopijnymi nierównościami. Bariera ochronna WD-40 eliminuje zagrożenie wilgocią i innymi czynnikami korozjotwórczymi. Precyzyjnie wysuszają pokrywaną powierzchnię, eliminując mikroskopijne krople, które są często przyczyną korozji. ŚRODEK CZYSZCZĄCY WD-40 WD-40 dostaje się pod warstwę brudu, tłuszczów, smarów i olejów, czyszcząc spryskaną powierzchnię. Jednocześnie formowana jest bariera antykorozyjna. WD-40 rozpuszcza większość materiałów samoprzylepnych, ułatwiając usuwanie nalepek i innych klejących zabrudzeń. Tajemnicze WD-40 oznacza po prostu „usunięcie wody” (Water Displacement) w czterdziestej podjętej próbie. Nad nadaniem odpowiedniej nazwy nie zastanawiali się zatem zbyt długo. Nie sądzili też wówczas, że ich wynalazek podbije świat w większym stopniu niż Aleksander Wielki i Rzymianie razem wzięci. Powód takiego stanu rzeczy jest równie prosty jak nazwa naszego Jubilata - do dziś nikt nie opracował lepszego produktu. Po raz pierwszy WD-40 zostało zastosowana na większą skalę przez firmę Convair (ówczesnego potentata w produkcji statków kosmicznych) do zabezpieczenia przed korozją zewnętrznej powłoki rakiety Atlas. Produkt spełnił swoją rolę w 100%, a jego działanie okazało się niezawodne. Dzięki temu dalej poszło już z górki. Kiedy okazało się, że preparat sprawdza się doskonale nie tylko w kosmosie, ale i podczas zwykłych prac domowych, kilku pracowników Rocket Chemical Company zaczęło potajemnie wynosić WD-40 z fabryki. Ten niecny występek miał swoje pozytywne następstwa. Nie dało to spokoju Larsenowi, który wpadł na genialny (jak się później okazało) pomysł umieszczenia preparatu w aerozolach, co miało ułatwić jego stosowanie w gospodarstwach domowych. Tak opakowany produkt pojawił się na sklepowych półkach w San Diego w 1958 roku. Przełomem w historii WD-40 był rok 1961. Stan Texas nawiedził huragan Carla, a w jego następstwie ogromna powódź. Woda zalała wiele domostw, zakładów przemysłowych i rolniczych. WD-40 zostało użyte do osuszenia maszyn i urządzeń elektrycznych oraz podtopionych samochodów. W 1964r. statek kosmiczny Friendship VII został zabezpieczony w całości tym preparatem. W 1967r. setki tysięcy puszek WD-40 zostały wysłane do Wietnamu. Preparat pozwalał utrzymać broń w należytej kondycji w warunkach wysokiej wilgotności, jaka panowała w wietnamskiej dżungli.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 09.07.2009 16:52 
Re: Uszczelnienie elektroniki
WD40 jest do elektryki!! Nie do psikania w głowicę. Tak jak Marcin napisał woda z paliwem zostanie przepalona jeżeli wody nie jest wiecej niż paliwa :wizi:
tomek194 napisał(a):
P.S. co się stanie gdy zamocze fajke od świecy ?


Chyba to samo co jakbyś zalał świecę :) Zacznie przerywać. Mam tak często u siebie w bażancie ,że jak wjadę szybko w kałużę i woda pryśnie na silnik to zaczyna przerywać ,bo wkoło świecy jest woda. We frotce jest tak samo tylko ,że tam leci na kable od świecy i zwarcie jest :P
marines081 napisał(a):
hubertos14
Ale woda nie ma prawa dostać się do głowicy. Wd 40 nie usunie wody i nie radzę po dostaniu się widy do silnika jeździć, tylko od razu spuścić mleko z silnika. :wizi:


x1235 ,ale mleko nie zrobi się po wleceniu w kałuże xD Mleko dopiero będzie gdy np. staniemy na środku rzeki i caały quad w wodzie jest. Wtedy woda przez wydech (jeżeli zgaśnie silnik) i przez gaźnik dostaje się do cylindra i ot to mamy tzw. mleko :D
tomek194 napisał(a):
WD40 jest latwopalne wiec jakim prawem moge do wprysnoc do glowicy.


Heh benzyna też jest łatwopalna :^^D: I co? :> heheh to mnie rozbawiło xD


Woda w koło świecy też wpływa na jego działanie. Zaczyna przerywać ;) - przynajmniej u mnie!

Heh pewnie zaraz mnie zjedziecie ,że tak się wymądrzam... hmm w końcu jestem mądralą :D

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.08.2008 17:06
Posty: 2006
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: 09.07.2009 18:18 
Re: Uszczelnienie elektroniki
Kolega pisał, że jak dostanie się woda do głowicy (nie pisał ile) to ją usunie wd40. Gdyby było jej dużo mleko by powstało. :D Nie miałem tu na myśli jakiegokolwiek nawiązania do świecy.
Co do wody przy świecy - nie miałem problemu, nawet jak sobie tam pływała. :D

_________________
Jeb jeb jeb, lubię chleb.


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 09.07.2009 20:22 
Re: Uszczelnienie elektroniki
marines081
WD40 działa na wilgoć - nie na wodę :D

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.