Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 07:55



Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 24.01.2010 18:35
Posty: 16
Quad: Payton 110cm
PostWysłany: 02.02.2010 20:09 
Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Samostart-eterowy środek do uruchamiania silników - 221g

Ace Starting Fluid


Opis produktu:


Opatentowany eterowy środek do uruchamiania wszystkich silników spalinowych, zarówno benzynowych jak i diesla.

Samostart zapewnia szybki rozruch silnika przy mocno rozładowanym akumulatorze w ten sposób przedłuża jego żywotność.

Samostart to idealny środek do uruchamiania silnika w niskich temperaturach. Skuteczny w temp. do -51oC.

Samostart zawiera substancje ułatwiające zapłon i smarujące górną część cylindrów, dzięki temu skutecznie zapobiega nadmiernemu zużyciu silnika.


Przykładowe zastosowania:


Zapewnia natychmiastowe uruchomienie pompy olejowej, chroniąc silnik przed nadmiernym zużyciem spowodowanym tarciem metalu o metal, zwłaszcza w głównych i dużych łożyskach, przedłużona trwałość akumulatora.


Sposób użycia:


Spryskać preparatem wlot filtra powietrza lub rozpylić bezpośrednio do kolektora ssącego, jednocześnie uruchamiając silnik, aż do zastartowania. Nie stosować przy "zalanym" silniku. Zawartość jednego opakowania wystarcza na około 75 rozruchów: Mój quad nie chdze odpalic jak jest -10 to bym zapomocą tego srodka odpaliłmojego quada .A mój quad to 110cm


 
Profil

Rejestracja: 02.10.2008 08:51
Posty: 386
Miejscowość: Olsztyn
Quad: Dawno temu Eagle 250 teraz chyba niedługo CF 500
PostWysłany: 03.02.2010 10:16 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Odpalisz tym każdy silnik spalinowy - quada też.

Śmieszne jest tylko że napisali iż zapewnia natychmiastowe uruchomienie pompy oleju, a niby jak ?? przecież to coś dostaje się tylko do cylindrów ?? a pompa i tak startuje natychmiast wraz z chwilą jak zacznie obracać się wał korbowy i nie ma tu znaczenia czy silnik odpali czy nie - wystarczy że się kręci, np. napędzany rozrusznikiem.

_________________
Pozdrawiam

Bedboys


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.01.2010 18:35
Posty: 16
Quad: Payton 110cm
PostWysłany: 03.02.2010 10:51 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
dzięki a może inaczej mojego quada odpalic bo nie chce odpalic


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 03.02.2010 11:52 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Kuba1226 napisał(a):
Spryskać preparatem wlot filtra powietrza lub rozpylić bezpośrednio do kolektora ssącego, jednocześnie uruchamiając silnik, aż do zastartowania.

Czyli, że co? Może nam nie odpalić i to my mamy się męczyć aby się udało? :|
Nie wiem czy ktoś "to" próbował i czy "to" w ogóle działa, ponieważ takie "psikacze" do wlotu filtra powietrza raczej nie wiele dadzą(do kolektora to co innego, może da radę, nie wiem)
Ma już ktoś jakieś doświadczenie z takimi środkami? Bo ja jakoś sceptyczny jestem =/


 
Profil

Rejestracja: 02.10.2008 08:51
Posty: 386
Miejscowość: Olsztyn
Quad: Dawno temu Eagle 250 teraz chyba niedługo CF 500
PostWysłany: 03.02.2010 12:58 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
W samochodzie działa ale dopiero jak się psiknie bezpośrednio w kolektor ssący, przez filtr powietrza nic nie daje.

_________________
Pozdrawiam

Bedboys


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.12.2009 20:46
Posty: 30
Miejscowość: Magdalenów
Quad: w trakcie poszukiwań
PostWysłany: 03.02.2010 14:44 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
aporopo smostartów to przy pojazdach ATV i motocyklach czy skuterach proponuje dać sobie spokój bo ma to dużą moc i sam się o tym przekonałem odpalając Ty ursusa c-360 . Po wtryśnięciu samostartu do do kolektora , owszem ciągnik od razu odpalił po czym zgasł i już nie odpalił ponieważ rozwaliło mi to głowice i miałem wszystkie do wymiany. Więc nie polecam w ogóle tego środka używać chyba że przy ciężkich maszynach budowlanych . (i to jeszcze nie przy swoich)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 02.10.2008 08:51
Posty: 386
Miejscowość: Olsztyn
Quad: Dawno temu Eagle 250 teraz chyba niedługo CF 500
PostWysłany: 03.02.2010 16:33 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
W benzynowym silniku nic się nie stanie ! Ale we wszystkim trzeba zachować umiar. Eter to substancja mocno wybuchowa i .. trująca.

_________________
Pozdrawiam

Bedboys


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.06.2009 11:00
Posty: 79
Miejscowość: starachowice
Quad: KING...way jonathon 150
PostWysłany: 03.02.2010 16:50 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Mój ojciec używał takich samostartów, ale do diesla 2,5l w lublinie. Pryskał normalnie w filtr i bez problemu palił za pierwszym, albo za drugim razem przy dużych mrozach. Przy małych silniczkach nie polecam, kolega zniszczył tak silnik w jawce 350. Chociaż może w umiarkowanych ilościach jest bezpieczny.

_________________
Sprzedam Kingwaya Jonathona 150:| 2009r, prawie 900km, (606371066) http://allegro.pl/kingway-jonathon-150-2009r-bashan-sprzedam-i1981045993.html


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 03.02.2010 19:44 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
A więc miałem nosa do tego "cosia" ;)
Swoją drogą byłem na "Nie" po przeczytaniu kawałka krótkiego opisu:
Kod:
Stosowany w samochodach osobowych, ciężarowych, autobusach, maszynach budowlanych, leśnych, rolniczych, łodziach, samolotach, sprzęcie górniczym.

Chociaż w bardzo małych ilościach da radę odpalić nasze silniczki. Jednak ja nie mam zamiaru próbować, za bardzo kocham mój sprzęt. :D


 
Profil

Rejestracja: 15.02.2010 12:54
Posty: 9
Miejscowość: Łódzkie
Quad: Bashan 200,R1,e46
PostWysłany: 16.02.2010 19:04 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
kolego smialo mozesz uzyc samostartu tylko delikatnie psikac nie trzymac palca caly czas bo rozwali ci gore,polecam natomiast zwykly plak do tapicerki ma te same wlasciwosci tylko jest slabszy nie posiada esteru trzeba go wiecej psiukac ale jest bezpieczniejszy i tanszy.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 27.01.2010 16:49
Posty: 35
Quad: sprzedany.. =*
PostWysłany: 16.02.2010 22:11 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Kuba1226 napisał(a):
Samostart-eterowy środek do uruchamiania silników - 221g

Ace Starting Fluid


Opis produktu:


Opatentowany eterowy środek do uruchamiania wszystkich silników spalinowych, zarówno benzynowych jak i diesla.

Samostart zapewnia szybki rozruch silnika przy mocno rozładowanym akumulatorze w ten sposób przedłuża jego żywotność.

Samostart to idealny środek do uruchamiania silnika w niskich temperaturach. Skuteczny w temp. do -51oC.

Samostart zawiera substancje ułatwiające zapłon i smarujące górną część cylindrów, dzięki temu skutecznie zapobiega nadmiernemu zużyciu silnika.


Przykładowe zastosowania:


Zapewnia natychmiastowe uruchomienie pompy olejowej, chroniąc silnik przed nadmiernym zużyciem spowodowanym tarciem metalu o metal, zwłaszcza w głównych i dużych łożyskach, przedłużona trwałość akumulatora.


Sposób użycia:


Spryskać preparatem wlot filtra powietrza lub rozpylić bezpośrednio do kolektora ssącego, jednocześnie uruchamiając silnik, aż do zastartowania. Nie stosować przy "zalanym" silniku. Zawartość jednego opakowania wystarcza na około 75 rozruchów: Mój quad nie chdze odpalić jak jest -10 to bym zapomocą tego srodka odpaliłmojego quada .A mój quad to 110cm

Tylko uwazaj zeby ci quad nie odlecial, bo gdy już się wzniesiesz ponad ziemie to trudno sterować taką maszyną.

Ja nie wierze w takie cudne wynalazki, ale to tylko moje zdanie.

_________________
ni ma kułada


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2009 05:09
Posty: 175
Miejscowość: Świętochłowice
Quad: Honda 350 Rancher >>> CENTHOR_700
PostWysłany: 17.02.2010 05:52 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
samostart jest za mocny na taki silniczek, pracuje na sprzęcie budowlanym ! Użyj czegoś łatwopalnego np PLAK do polerowania tapicerki albo dobry dezodorant, też działa. Ale to są sposoby na odpalanie w mrozie, a nie na codzień !

_________________
Gdy śniega jest po pas, jada prosto w las. Z nieba lecą wciąż bałwany, poślizg będzie murowany! Ręka z gazu !? ani razu ! Jada bokiem między krzokiem, drzewa mijom niczym strzała!


 
Profil

Rejestracja: 15.02.2010 12:54
Posty: 9
Miejscowość: Łódzkie
Quad: Bashan 200,R1,e46
PostWysłany: 17.02.2010 19:31 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
da rade i latem.wszystko w spreyu oprucz farb w spray :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2010 14:56
Posty: 15
Miejscowość: Jałowęsy
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 10.03.2010 15:11 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Samostart ja używam często w ciągniku i naprawdę daje bardzo dużo

_________________
Bashan 200== MOC i POTĘGA xD


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 10.03.2010 21:00 
Re: Czy odpale quada przy pomocy tego srodku-Samostart-eterowy
Koledzy , moim zdaniem samostart można zastosować ale w przypadkach ekstremalnych . Stosowanie go za każdym razem jest jakimś nieporozuminiem :szok: . Trzeba raczej poszukać i usunąć przyczynę takiego stanu rzeczy a nie iść na łatwiznę. Silnik może po prostu nie wytrzymać tego rodzaju zabiegów , a na pewno "nie podziękuje" swojemu właścicielowi długowiecznością. Takie jest moje zdanie :) Pozdrawiam.

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.