Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - [150] nietypowa zwrotnica
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 15:58



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
[150] nietypowa zwrotnica 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.09.2017 18:18
Posty: 3
Imię: Wojtek
Quad: Bashan 150
PostWysłany: 21.09.2017 22:22 
[150] nietypowa zwrotnica
Cześć,
w czasie jazdy urwałem ośkę zwrotnicy. Jeśli chodzi o quada, to chyba najlepiej opisuje go nazwa tego działu. Po prostu chiński, z przewagą podzespołów Bashana i Shineraya (rama chyba Sineraya) - 150cc.

Image

Problem w tym, że takiej zwrotnicy nie mogę nigdzie znaleźć. Sam quad był przez poprzedniego właściciela przerabiany (nie mam możliwości kontaktu), więc możliwe, że jest to wyciągnięte z zupełnie innego pojazdu, lub w ogóle samoróbka.

Element był już wcześniej spawany (pękło w miejscu spawu), więc wątpię by ponowne spawanie miało jeszcze sens:

Image

Raczej wolałbym znaleźć nową zwrotnicę tego typu.
Nie wiem też, czy cały element jest jednolity, czy np. poniższe spawy są już inwencją poprzedniego właściciela:

Image
Image

Poniżej podaję jeszcze parę zdjęć elementu:
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Dzięki z góry za pomoc :okok: (Jeśli temat w złym dziale, lub coś innego jest nie w porządku, to proszę o poprawienie).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 16:40
Posty: 825
Miejscowość: Suwałki
Quad: Renegade 570 xxc ,Kymco maxxer 450i
Poprzednie quady: CF Moto x8,lucky star 400 ,cf 500,shineray250-9c,atv110
PostWysłany: 04.10.2017 06:29 
Re: [150] nietypowa zwrotnica
Nie wyświetlają się zdjęcia.


 
Profil

Rejestracja: 21.09.2017 18:18
Posty: 3
Imię: Wojtek
Quad: Bashan 150
PostWysłany: 07.10.2017 00:09 
Re: [150] nietypowa zwrotnica
WojtekSki napisał(a):
Nie wyświetlają się zdjęcia.

Widocznie na forumowym serwerze zdjęcia żyją dość krótko. Może z tych linków będzie trwalszy dostęp:

Co do jednolitości zwrotnicy, to raczej wygląda ona tak w oryginale:


Jeśli ktoś spotkałby się z podobnym problemem:
Trochę mi zajęło zanim znalazłem to dziwadło w internecie. Okazuje się, że jest to (a przynajmniej wygląda podobnie) zwrotnica z Polarisa Predatora 50 oraz 90 m.in. z 2006 roku. Link do tej części:
http://www.polarispartshouse.com/oemparts/p/Polaris/0450917/knuckle-rh

Ostatecznie zespawałem to tak jak wcześniej. Mało to pewne i bezpieczne rozwiązanie, ale nie widzę sensu wydawania minimum 100 dolców na sprowadzenie używanej zwrotnicy tego typu - a tylko na rynku amerykańskim to znalazłem. Chyba, że zna ktoś sposób na tańszy import z USA - ja się na tym nie znam. Część można kupić nową z wyżej podanej strony, albo używaną na ebayu. A do tego czasu pozostaje robić przegląd co parę km i modlić się by koło nie odpadło przy większych prędkościach :zalamka:

Pozdrawiam i myślę, że temat wyczerpany. Jakby linki zgasły, to PW.


 
Profil

Rejestracja: 13.07.2016 09:53
Posty: 49
Imię: Adi
Quad: Mikilion
Poprzednie quady: Brak
PostWysłany: 14.10.2017 07:51 
Re: [150] nietypowa zwrotnica
Jak urwałeś ośkę to nic strasznego mi też się urwała po obu stronach i nie mogłem znaleźć nigdzie indziej takowej więc dałem tokarzowi całą zwrotnicę dotoczył nową ośkę z lepszego materiały i wszystko śmiga jak szalone :)


 
Profil

Rejestracja: 21.09.2017 18:18
Posty: 3
Imię: Wojtek
Quad: Bashan 150
PostWysłany: 14.10.2017 20:09 
Re: [150] nietypowa zwrotnica
To znaczy tokarz wyrobił Ci całą zwrotnicę, czy tylko ośkę i dospawał? Ile Cię to kosztowało?
Przy następnej okazji pewnie odwiedzę jakiś zakład.


 
Profil

Rejestracja: 13.07.2016 09:53
Posty: 49
Imię: Adi
Quad: Mikilion
Poprzednie quady: Brak
PostWysłany: 14.10.2017 20:57 
Re: [150] nietypowa zwrotnica
Nową ośkę mi dorobił z tego co mówi to roztoczył starą dorobił nową. Ogólnie to podejrzewam, że wystarczyło by ją wprasować, ale ja dla własnego bezpieczeństwa ją zespawałem ze zwrotnicą tak jak było oryginalnie z 1 strony, bo z 2 nie ma opcji ,żeby wyszła, a koszt to śmieszne pieniądze można powiedzieć aż 30 zł mnie skasował, ale dałem mu więcej za ekspresową robotę. Oczywiście jego materiał i paragon też otrzymałem za wykonaną usługę :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.