Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - światła główne
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 24.04.2024 09:30



Odpowiedz  [ 1 post ] 
światła główne 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 21.01.2021 23:21
Posty: 5
Imię: Krzysztof
Quad: ATV 110
PostWysłany: 24.01.2021 15:13 
światła główne
Koledzy - mam prośbę o wsparcie.
Remontuję dla znajomego chińskiego quada ATV 110 - b. zaniedbany... Udało mi się już uruchomić silnik, teraz zajmuję się peryferiami. Quad ma 2 światła czołowe ( 2x żarówka H6M 12V) oraz jedno światło tylne ( diody)
Światła jak wszystko - na początku nie działało, ale już działa, jednakże świeci b. słabo...
Znalazłem schemat elektryki podobnego quada, i zacząłem sprawdzać - do przełącznika w kierownicy dochodzą 3 przewody, z czego 2 idą do różnych włókien w żarówce ( światłą krótkie i długie) - trzeci przewód to "+" Przełącznik albo rozłącza całkowicie, albo łączy raz z jedną parą włókien, albo z drugą. To jest OK, jednak ten "+" trochę dziwny jest. - nie znam się za bardzo, ale na postoju, jak sprawdzam miernikiem to ten przewód, który powinien być "+" jest masą... Przewód wchodzi do magneta. Jak zapalę - to jest jak powinno - plus staje suię nie masą a plusem, ale światła świecą znacznie słabiej, niż ja bym podłączył ten przewód nie do magneta - a bezpośrednio do akumulatora.

Czy idzie coś zrobić, aby światłą świeciły normalnie? Mogę przełączyć na akumulator, ale chyba będzie go rozładowywało?
A - moc świecenia świateł nie jest zależna od obrotów. Cały czas świeci na żółto, czy na wolnych, czy na wysokich obrotach.
Czy jest jakiś regulator napięcia? może padł?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.