Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PROGNOZA POGODY - najlepsze prognozy Sir Adam-a Jr ;-)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 03:35



Odpowiedz  [ 1 post ] 
PROGNOZA POGODY - najlepsze prognozy Sir Adam-a Jr ;-) 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member&Moderator Działu Bombardier/Can Am
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.10.2005 08:40
Posty: 2185
Miejscowość: Okolice Poznania - SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team --------
Imię: Sir Adam Jr
Quad: Can-am Outlander 1000
PostWysłany: 04.08.2012 08:27 
PROGNOZA POGODY - najlepsze prognozy Sir Adam-a Jr ;-)
Witam

Często sam sprawdzam przed wyjazdem czy warto się wyposażyć w coś przeciw deszczowi czy ze spokojem mogę planować trasę bez większych zagrożeń pogodowych.

W celu sprawdzenia czy w obszarze mojego przejazdu mogę się spodziewać niespodzianek czy nie najczęściej korzystam z 2-ch portali:

a) http://meteo.icm.edu.pl/ MODEL UM ---> MAPY SZCZEGÓŁOWE ---> OPADY (szczególnie)

Na mapie sprawdzacie co kilka godzin jak będzie rozwijała się sytuacja - mapy radarowe są lepszym prognostykiem niż opisowe prognozy pogody !!!
Image

b) http://www.tvnmeteo.pl/pogoda/polska,1/ ... 33446.html
Kolejnym cogodzinnym lecz bardziej opisowym portalem z którego korzystam jest TVN Meteo.
Fajnie ilustruje kluczową sprawę - opadów - jeśli ich nie przewidują to nie pokazują w ogóle karty z opadami.
Trzeba jednak każdorazowo wybrać miejsce (np. miasto w pobliżu którego będziemy jeździć) - aby otrzymać dla tego obszaru prognozę. Dlatego wg mnie trochę lepszym jest rozwiązanie z mapą radarową z punktu a
Natomiast tu mamy dokładniej rozbitą prognozę godzina po godzinie.
Image

Oba powyższe portale sprawdziły się najlepiej z tych co znam - jednak również im czasem zdarza się nie do końca przewidzieć prawdy - zatem traktujcie to zawsze jako przypuszczenie - jednak jeśli nawet nie uda im się przewidzieć pogody właściwie to mimo to nadal wg mnie warto tu zaglądać aby mieć świadomość co nas danego dnia może czekać. Jak są zapowiedzi deszczu to nie trzeba się od razu ubierać w kombinezon - wystarczy wziąć sobie na bagaż i być po prostu przygotowanym. Trzeba mieć po prostu świadomość i tyle.

Nie rzadko spotykała mnie sytuacja ze gdy z kimś się umawiałem i sam widząc że zapowiadają opady - ja się dobrze do tego przygotowałem. Wypad był zaplanowany na cały dzień. Koledzy niestety o tym nawet nie pomyśleli i po 3 godzinach - gdy opady się zaczęły wg prognozy - przez następne 2 godziny chłopaki dawali radę ale potem byli po prostu jak z prysznica. W końcu stwierdzili - jedziemy do domu bo mokro i nie ma już przyjemności z jazdy - ja natomiast mogłem kontynuować jazdę ale samemu - więc i zabawa niespodziewanie szybko się również dla mnie zakończyła.
Nie miało by to miejsca gdyby chłopaki wcześniej sobie sprawdzili pogodę i się należycie przygotowali ---> ja też dałem ciała bo ich nie uprzedziłem co może nas czekać ---> bo dla mnie to było oczywiste po sprawdzeniu prognozy. :D

_________________
Jest: Outlander 1000XTP 2014 1000 km
+ Warn 3.0 RT+BigHorn 27 R12+Flexx bar+Ricochet
Był:Outlander XXc 2011 7 000 km
Renegade XR 2009 9 000 km i Grizzly 660 2006 11 000 km


Ostatnio zmieniony przez Sir Adam Jr 04.08.2012 08:27, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.