Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 01:33



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.07.2015 20:54
Posty: 4
Miejscowość: Nowy Sącz
Imię: Grzegorz
Quad: Kawasaki BrutaForce 750
PostWysłany: 09.10.2016 11:10 
Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent
Witam , sprawa jest taka iż dnia wczorajszego musiałem wymienić pasek napędowy w maszynie ponieważ po ostatniej jeździe zakończył swój żywot :D chodzi mi tutaj o Quada Kawasaki Bruta Force 750
Wracając do tematu wszystko zrobiłem jak należy , ale zauważyłem iż to nie jest jego już pierwsza wymiana , i niestety brakuje jednej części która z tego co wiem (znajomy ma ten sam model , który pomagał mi to rozbierać)
Dokładniej chodzi mi o tzw "łapki z sprężyną" nie wiem czy to dobrze piszę , nie mam pojęcia jak to się w ogóle nazywa. Nie mogłem także znaleźć tego na internecie.
Jego ulokowanie jest w tej osłonie po prawej stronie , z tego co wiem nachodzi ona na wariator dla podglądu znalazłem jedynie zdjęcie.

Jeżeli ktoś wie jak to się nazywa to prosił bym o jakiekolwiek informacje , z góry dzięki :)


Załączniki:
DSCF6982.JPG
DSCF6982.JPG [ 176.89 KiB | Obejrzany 4427 razy ]
 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 09.10.2016 11:39 
Re: Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent
są to łapki wariatora które dociskają pająka tak aby pasek był dociśnięty w momencie ruszania tzn. aby nie było szarpania paskiem , te łapki są sterowane actuatorem który jest na obudowie cvt , łapki te mają za zadanie dociskać pasek jak już wcześniej napisałem i do tego odpowiadają za hamowanie silnikiem poniżej 10 km/h , jeśli tych łapek nie masz to śmiem twierdzić ,że actuator był popsuty i poprzedni właściciel wymontował je aby nie sprawiały problemów , problemy jakie mogły sprawiać to takie ,że quad na wolnych obrotach sam jechał i świeciły się kontrolki 4x4-2x4 na przemian , jeśli nie masz sprawnego actuatora od paska to nie montuj ich bo będą sprawiać problemy , nowy actuator kosztuje 800-1000zł i długo nie wytrzymuje tak więc daj sobie z tym spokój bo szkoda tylko nerwów i kasy ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.07.2015 20:54
Posty: 4
Miejscowość: Nowy Sącz
Imię: Grzegorz
Quad: Kawasaki BrutaForce 750
PostWysłany: 09.10.2016 19:22 
Re: Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent
jarecki13 napisał(a):
są to łapki wariatora które dociskają pająka tak aby pasek był dociśnięty w momencie ruszania tzn. aby nie było szarpania paskiem , te łapki są sterowane actuatorem który jest na obudowie cvt , łapki te mają za zadanie dociskać pasek jak już wcześniej napisałem i do tego odpowiadają za hamowanie silnikiem poniżej 10 km/h , jeśli tych łapek nie masz to śmiem twierdzić ,że actuator był popsuty i poprzedni właściciel wymontował je aby nie sprawiały problemów , problemy jakie mogły sprawiać to takie ,że quad na wolnych obrotach sam jechał i świeciły się kontrolki 4x4-2x4 na przemian , jeśli nie masz sprawnego actuatora od paska to nie montuj ich bo będą sprawiać problemy , nowy actuator kosztuje 800-1000zł i długo nie wytrzymuje tak więc daj sobie z tym spokój bo szkoda tylko nerwów i kasy ;)



Bardzo dziękuję , za pomoc i faktycznie chyba dam sobie z tym spokój bo , koszt 1000 zł to jest nie ukrywając duża kwota. Bez tego jak Quad jeździ , będzie jeździł nadal. Tylko chciałem się dowiedzieć co i jak.

Dzięki jeszcze raz wielkie za pomoc :) :brawo1:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 09.10.2016 20:11 
Re: Dekiel,osłona wariatora, brakujący elent
jeśli nie przeszkadza ci brak hamowania silnikiem poniżej 10 km/h to nie ma sensu wydawać kasy na te badziewie ;) bez tego śmiało można jeździć , pamiętaj tylko ,żeby pasek trzymał odpowiednie ugięcie( 24mm-27mm przy nacisku na niego 6kg) i upalaj sprzęt ile tylko się da ;)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.