Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zgubiony center cap (pokrywa piasty)
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 10:11



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Zgubiony center cap (pokrywa piasty) 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.04.2021 14:31
Posty: 6
Imię: Przemek
Quad: KVF 750
Poprzednie quady: CF Moto 520
PostWysłany: 27.08.2021 11:00 
Zgubiony center cap (pokrywa piasty)
Stało się i zgubiłem pokrywę piasty (center cap). Pokrywy są słabo mocowane - na wcisk i dlatego właśnie pisze że się w końcu stało bo od początku wydawało mi się ze to kwestia czasu zanim któryś zginie ale nie zdawałem sobie sprawy że to G jest to tak ciężko dostępne (a w dodatku oryginał kosztuje około 380 zł - chyba nie ma większej przebitki za kawałek plastiku). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy są może jakieś zamienniki (nic nie mogę znaleźć). Koła oryginale z rocznika 2020 (pokrywa ma 70 mm średnicy).

-- dodano 27.08.2021 11:00 --

Dobra - gdyby ktoś miał podobny problem:
Center capy najlepiej sprowadzać z US przez eBay - są o połowę tańsze.
Co zrobić żeby już nigdy nie wypadały? Quad daje sam z siebie odpowiedz:
- bierzesz zużyty bądź nowy filtr oleju od brutala (ja używam oryginalnych, chińskich)
- tniesz cześć obudowy filtra (tą bez zagięć pod klucz do odkręcania) na dwa pierścienie (jeden filtr starcza na 2 koła)
- zdejmujesz koło i nabijasz taki pierścień od środka w środek center capa - tak że blokuje plastikowe wypustki mocujące
- center cap siedzi jak zły i już nigdy się nie gubi

Poza tym wstyd że Kawasaki taki badziewne rozwiązania wprowadza i nie poprawia. Ciekawe co jeszcze spieprzyli. Aaa np to że założyłem opony 26 cali i teraz kolega na moim starym CF520 minie objeżdża na asfalcie bo przy 70 km/h tak mi telepie kierownicą że strach i szybciej nie jeżdżę. W terenie pewnie zajadę dalej ale praktycznie tam gdzie ja wjadę tam on też daje radę (bo żadne z nas koty).


Ostatnio zmieniony przez Przemyslaw, 27.08.2021 11:00, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.