Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Filtr powietrza KVF 360
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 20:30



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Filtr powietrza KVF 360 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 12:13
Posty: 21
Miejscowość: Yelonka
Quad: Kawasaki kvf 360
PostWysłany: 12.06.2010 08:50 
Filtr powietrza KVF 360
Witam.
Jak wyglada sprawa filtra powietrza? Szukajka wskazala mi, ze w moim modelu powinien być "zwykly" filtr, a mam wrazenie, ze zalozony jest gabkowy, nasaczony olejem.
I tu pytanie, na ktore magiczny przycisk odpowiedzial posrednio:
jak o toto dbac?
umyc i nasaczyc jakims specjalnym olejem? Jakim?
Z gory dzięki za konstruktywne odpowiedzi, bo muszę się przyznac, ze chyba trochę ten temat zaniedbalem...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.09.2009 21:29
Posty: 93
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: BF 750 '09
PostWysłany: 12.06.2010 13:21 
Re: filtr powietrza kvf 360
Sprawa filtra wygląda tak: wyczyścić go to żadne problem, do tego kosztuje bardzo mało (olej), natomiast może doprowadzić do "śmierci" Twojego gada. Filtr powietrza spełnia zasadniczą rolę w zapobieganiu dostawania się drobin z powietrza do cylindrów. To może być dużym problemem przy suchym bądź zanieczyszczonym powietrzu. Jeśli kurz, piach, żwir lub inne drobiny dostaną się do silnika przyspieszą znacznie zużycie. Zdecydowanie jeśli wcześniej tego nie robiłeś, zrób to teraz! Ja sam na początku to zaniedbałem i miałem szczęście, że nic się nie stało. Za olej w sprayu zapłacisz ok. 30-40zł w zależności od marki. Ja używam Shell Advance, polecam go. Są też oleje w płynie, są w podobnych cenach, natomiast pozwalają nasączyć więcej filtrów, niż w przypadku aerozolu. Są mniej wygodne, jeśli chcesz nasączyć filtr, po prostu weź jakąkolwiek reklamówkę, wlej trochę oleju (3/4 nakrętki), włóż filtr do środka i zacznij ugniatać reklamówkę w różne strony. Niżej przedstawię Ci krok po kroku jak nasączyć filtr powietrza:

1. Wyciągam gąbkę z airboxa
2. Wycieram airbox wilgotną ściereczką
3. Gąbkę myję w benzynie ekstrakcyjnej
4. Filtr susze na kaloryferze
5. Nasączam filtr powietrza olejem
6. Wkładam z powrotem

--------------------------------------------------------------------------------------------

1. Warto zamiast spraya do filtra powietrza kupić olej do filtra. Spray kosztuje coś koło 30zł i starcza na 3-5 użycia, natomiast olej starcza na DUŻO więcej użyć, a kosztuje 40 zł (400ml). Jak już wspomniałem jest mniej wygodny, ale wystarczy na dłużej. Najlepiej wziąć reklamówkę z Tesco, wrzucić filtr powietrza i wlać 3/4 nakrętki oleju. Po tym dokładnie wymieszać. Jeśli masz zamiar nasączać go filtrem w aerozolu, po prostu psikasz zewnętrzną część gąbki. Dobrze nasączony filtr charakteryzuje się powstawaniem białej "nitki", gdy go dotkniesz palcem. Powinien się dobrze kleić!

2. Nigdy nie żałujmy preparatu, pryskajmy zawsze więcej niż powinniśmy, zwłaszcza gdy mamy zamiar topić quada. Bardzo dobrze nasączony filtr powietrza, gdy woda dostanie się do airboxa, zatrzyma wodę. Dalej wystarczy usunąć wodę z airboxa i jechać dalej bez konieczności spuszczania wody z silnika (doświadczenie na crossach).

3. Nie używajmy zwykłej benzyny do czyszczenia filtra, potrafi zniszczyć gąbkę. TYLKO benzyna ekstrakcyjna.

4. 5l benzyny ekstrakcyjnej starcza na 10 myć.

5. Nigdy nie zaniedbujmy filtra, to jest serce naszej maszyny, nigdy o tym nie zapomnijmy. Koszt zakupu preparatu do czyszczenia, nie ma porównania do kosztu remontu silnika.

Pozdrawiam i owocnej pracy życzę,
Kuba.

_________________
"Robiąc cokolwiek, stajesz się kimkolwiek"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 12:13
Posty: 21
Miejscowość: Yelonka
Quad: Kawasaki kvf 360
PostWysłany: 12.06.2010 14:39 
Re: filtr powietrza kvf 360
Wielkie, naprawde wielkie dzięki.
Nie pozostaje mi nic innego, jak wstawic bydle do garazu, zaopatrzyc się w potrzebne akcesoria i jak najszybciej wyczyscic.
Na dzien dzisiejszy nic się nie stalo, ale faktycznie - lepiej nie kusic losu.
jeszcze raz dzięki i pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.