Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robić
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 12:45



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robić 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 13.07.2015 21:23 
Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robić
Witam
Mam pare pytań odnośnie problemów z moim sprzętem głownie z przekładnią CVT
Na początek wybadałem luz paska ponad 30mm luzu i własnie to było moje założenie że dziwne zrywanie gada podczas dodawania gazu (jakby coś naskoczyło i później już normalnie się zbierał) to właśnie wina luźnego pasa wiec ogarnąłem podkładke miedzy talerzami luz zrobił się książkowy Następnie odpaliłem gada zeby zobaczyć jak to wszystko pracuje
Na luzie dodawałem stopniowo gaz wnikając na wariator i nagle jakby przez chwile się coś zwiesiło po czym puściło
Może to być wina tych tulejek krzyżaka tam gdzie ciężarki się spierają? Oczywiście sprawdziłem czy ciężarki luźno chodzą i jest ok poza jednym okazuje się że jeden z nich ma nawet luz na bolki reszta w miare ok
Wrzuciłem zdjęcia tych tulejek jak wyglądają a raczej jak są dziwnie zmasakrowane - raczej tak nie powinny wyglądać
Czeka mnie regeneracja całego wariatora czy może da się to jakoś ogarnąć tańszym kosztem?
Będę potrzebował ściągacz wariatora żeby to wszystko porozbierać chodzi mi o te tuleje i cieżaki? W sumie dziś dałem tokarzowi rysunek ściągacza wiec dorobi tylko że roboty ma w ciul wiec potrwa to ponad tydzień :/ A taki na allegro prawie 100zł z przesyłka- porażka
Będę wdzięczny za opinie i doradztwo w tej sprawie bo za cholere nie wiem jak ten temat ugryźć
Pozdrawiam

Załącznik:
DSC_4409.JPG
DSC_4409.JPG [ 1.24 MiB | Obejrzany 8536 razy ]

Załącznik:
DSC_4408.JPG
DSC_4408.JPG [ 1.13 MiB | Obejrzany 8536 razy ]

Załącznik:
DSC_4406.JPG
DSC_4406.JPG [ 1.22 MiB | Obejrzany 8536 razy ]

Załącznik:
DSC_4398.JPG
DSC_4398.JPG [ 1.01 MiB | Obejrzany 8536 razy ]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 13.07.2015 23:32 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
No powiem ci ,że zmasakrowany, najlepszym wyjściem jest kupienie nowego, ale zobacz czy nie zregenerują ci go, gdzieś na aledrogo jest firma co się ogłaszała taką profesja, co do wariatora to na tych rolkach co opierają się ciężarki powinny być po ich bokach podkładki które trzymają te rolki, zobacz też te prowadnice po których rusza się pająk, to te z ostatniego zdjęcia co łącza pokrywę wariatora z pająkiem jeśli mają wyżłobienia lub mocne przetarcia to prawdopodobnie złom, w najlepszym wypadku będziesz miał tylko pająka z ciężarkami, rolkami i podkładkami do wymiany druga część wariatora zostanie i pokrywa, a jak ma się drugi element ten z tyłu, po wyglądzie pierwszego można stwierdzić ,że coś tam latało w środku.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 14.07.2015 07:46 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
Niestety wariator nie wygląda zbyt dobrze bardzo poobijany z każdej strony prawdopodobnie poprzedniemu właścicielowi coś tam się posypało stawiam właśnie na te tulejki bo te co są wyglądają na dorabianie i szlifowane w dziwny sposób Mają niby te podkładki po bokach
Zagladne w te prowadnice ale muszę najpierw mieć ten ściągacz żeby to porozbierac i na spokojnie stwierdzić czy to jeszcze będzie się dało naprawić ale przeczuwam że jest dość źle
Trochę nie uśmiecha mi się kupować nowy wariator bo cena zaczyna się od 2tys
Sam krzyżak 500zl Na allegro oferują regenerację 980zl Także kosztowna sprawa tak czy siak :/
Muszę jednak kupić ten ściągacz bo nie chce czekać na mój dorabiany ponad tydzień chyba że ma ktoś tu z.forumowiczów i może odsprzedać bo mu nie potrzebny oczywiście za jakieś rozsądne pieniądze
Jak rozbiore to wrzucę jeszcze parę zdjęć pogladowych jak wielkie są zniszczenia może ktoś stwierdzi co z tym zrobić Może komuś innemu się przyda by porównać itd


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 14.07.2015 12:12 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
Co do wariatora to najważniejsze są prowadnice, ciężarki, rolki ,podkładki i talerze od strony gdzie pasek się ślizga co do reszty to się nie przejmuj tymi rysami chyba ,ze są jakieś większe ubytki co się potem przekłada na nie równomierne kręcenie wariatorem co może skutkować biciem na wał a potem to już same problemy ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 14.07.2015 19:27 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
jarecki13
Czy chodziło o te prowadnice czy może jakieś inne?
Niestety nie znam się zbytnio na tych poszczególnych częściach ale mam nadzieje że z czasem to ogarne
Tutaj pojawiają się zatarcia, rysy

Załącznik:
DSC_4410.JPG
DSC_4410.JPG [ 1.61 MiB | Obejrzany 8497 razy ]

Załącznik:
DSC_4415.JPG
DSC_4415.JPG [ 1.84 MiB | Obejrzany 8497 razy ]


Ostatnio zmieniony przez astoroth1, 14.07.2015 19:27, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 14.07.2015 19:57 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
Jeśli płaszczyzna jest gładka to są oki, takie przetarcia jak na pierwszym obrazku to normalka o ile nie ma wgłębienia, co do drugiego to ewidentnie masz zjechane i to widać gołym okiem jest nie symetryczne wytarcie. Wyślij chłopakom do regeneracji, nie zrobią Ci wycenę i czy w ogóle da rade zregenerować.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 15.07.2015 12:14 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
Gładko to jest tylko z początku dalej się pogłębia stopniowo więc wnioskować by można że nie zregeruje się tego Obawiam się że będę musiał kupić cały wariator Tylko patrzę po allegro i są tylko do teryxa, bruta i kvf a do kfxa nic :/ i tu nasuwa się pytanie czy np w brutku czy teryxie jest taki sam wariator? Ma ktoś może rozeznanie w tym temacie?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:36
Posty: 3431
Miejscowość: W-wa
Imię: Paweł
Quad: Renia 1000 XXC
Poprzednie quady: Outlander 800 XT, Kawasaki Brute Force 750i, Dinli Centhor 700
PostWysłany: 15.07.2015 16:30 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
brut i kvf to to samo (kvf 750 Brute Force) i możesz od nich brać

_________________
zilla 27", hmf 2" end cap, Outlander rear rack, extreme front bumper, 4Xled moto3 off, 2" cvt outlet snorkel, 1,5" wheel spacers, ROX SPEED FX 2" PIVOTING ALUMINUM RISER, HD 4500 winch, canam overfender set, twin air filtr, led rear light


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 15.07.2015 16:55 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
paulus71
A teryx np 700, 750 to te same silniki co w brutkach itd?
Gdzieś wyczytałem na forum że pasek napędowy najlepiej dobrać od teryxa bo dłużej wytrzyma czyli można by wnioskować że wariator i drugie koło przekładni będzie takie samo?
Muszę poszukać używanego wariatora w nie nagannym stanie bo myślę że w moim regeneracja już nie pomoże ale jeszcze zamierzam to sprawdzić jutro będę miał ściągacz to rozbiore wariator Jednak tokarz uwinal się z robotą dużo wcześniej niż mi powiedział


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 15.07.2015 22:06 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
nie koniecznie, pasek pasuje ale wariator może mieć inną charakterystykę, tzn. inne ciężarki i inną sprężynę w końcu inny ciężar inna moc i prędkość, najlepiej jak porównasz sobie części katalogowo jeśli numery są takie same to powinno być oki, jeśli chcesz używkę to tylko po wcześniejszym obejrzeniu inaczej możesz dostać podobnego do swojego.

-- dodano 15.07.2015 23:06 --

Brutki mają taki sam nr. katalogowy- Kfx ma inny , ale w Twoim przypadku najważniejszą częścią jest nr.59301-1070 a ona jest taka sama jak w brutkach , resztę możesz sam dokupić czyli rolki,podkładki i co tam masz jeszcze zepsutego, ja osobiście wpierw wolał bym go regenerować. Tu masz linki do porównania część są trzy modele brutka i jeden kfx- http://www.mrcycles.com/oemparts/a/kaw/ ... -converter http://www.mrcycles.com/oemparts/a/kaw/ ... -converter http://www.mrcycles.com/oemparts/a/kaw/ ... -converter http://www.mrcycles.com/oemparts/a/kaw/ ... -converter a element który głównie potrzebujesz wymienić to ten co napisałem wyżej (59301-1070) potem wymiana ciężarków jeśli są zepsute podkładek,rolek i co tam jeszcze jest ,regeneracja po prostu polega na wymianie plus robocizna i za to się płaci, jest jeszcze jedno ale nie wiem jak rozczepiają te dwa talerze, ale jeśli można kupić ten element czyli jakoś się da ;) A bo bym zapomniał jeszcze możesz mieć zniszczonego pająka, który też można wymienić jest to część o nr.49050-0010 .


Ostatnio zmieniony przez jarecki13 15.07.2015 22:06, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2015 12:50
Posty: 15
Miejscowość: podkarpackie widły Wisły i Sanu
Imię: ŁUKASZ
Quad: Kfx 700
PostWysłany: 18.10.2015 11:00 
Re: Problemy z wariatorem KFX700 - zdjęcia Doradźcie co robi
Temat odłożyłem na dość długi czas ale w.końcu udało mi się ściągnąć wariator i sprawdzić jak spore są zniszczenia i tak jarecki13 pisał wyżej można by wymienić talerz przy którym są mocowania ciezarkow(bardzo duży luz na boki) i prowadnice pająka w tym przypadku pająk też do wymiany ale wydaje mi się że nie ma to.sensu gdyż drugi talerz jest poobijany i ogólnie całość jest tak rozklekotana że raczej regeneracja nie już nie pomoże
Tak więc będę szukał całego wariatora w dobrym stanie może uda się coś w miarę tanio kupić
Dziękuję wszystkim za rady i wskazówki były bardzo pomocne
Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.